اتاق خواب
اگر از علاقمندان به طبیعت باشید قطعا از طراحی و دکوراسیون این اتاق خواب ها لذت خواهید برد, اینطوری میتوانید به نوعی طبیعت را به اتاق تان بیاورید.

اتاق خواب هایی با رنگ و بوی طبیعت

الهام از طبیعت در طراحی اتاق خواب هم می تواند کاربردی باشد ، هریک از ما به کمک حس خوبی که از طبیعت می گیریم ،در پیرامون خود نشانی از آن را زنده میکنیم.

گاه با یک کلکسیون کوچک از صدف های دریایی و گاه با تیرهای چوبی نمایان در سقف که با همان شکل اولیه، خودنمایی کرده اند، اما در اینجا می خواهیم به فضاهایی بپردازیم که طبیعت، خود را در آنها با قدرت بیشتری نشان می دهد، فضاهایی که با دیدن آنها بلافاصله یکی از سردمداران این کره خاکی (دریا، کوه، بیابان و ...) را به یاد می آوریم.

اتاق خواب جنگلی

برای طراحی اتاق خوابی با رنگ و بوی جنگل، باید پا را اندکی فراتر از حالت قبل بگذارید و درختچه ها را جایگزین گیاهان کوچک کنید. بامبوها و شاخه های خشکیده درختان نیز می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

خزه ها و گیاهانی از این دست که در جنگل می رویند نیز گزینه های خوبی هستند. یادتان باشد در جنگل علاوه بر سبزینگی، چوب نیز قدرت زیادی دارد، پس در این فضا نیز از این عنصر معجزه گر غافل نشوید.

اتاق خواب

اتاق خواب هایی با تم طبیعت

اتاق خواب چوبی

وصف ارزش و زیبایی چوب، سخنی گزاف است، چراکه همه ما بر این موضوع واقفیم و در اکثر خانه ها حضور این عنصر طبیعی را به وفور حس می کنیم. آنچه این اتاق خواب را به صورت اغراق آمیزی چوبی نشان می دهد، استفاده از الوارهای درشت و طبیعی چوب است که از سقف گرفته تا کف و حتی مبلمان فضا نیز از آن بی بهره نمانده است. استفاده از چوب با این قدرت و شدت در فضا به آن سبک روستیک می بخشد.

 

اتاق خواب

اتاق خواب هایی با تم طبیعت

اتاق خواب غارنشین

غارها همیشه مرموز به نظر می رسند. فضاهایی که با ورود به آنها به یک باره با دنیایی جدید روبه رو می شویم؛ دنیایی مخوف و درعین حال دنج و امن. اگر می خواهید اتاق خوابتان خیلی دنج باشد، پیشنهاد من برای آوردن طبیعت به این فضا، الهام از غارهاست. بنا بر سلیقه خود می توانید غارهای روشن و نمکی را انتخاب کنید یا غاری تاریک و سنگی. وقتی فضای خوابتان را به این شکل طراحی نمایید، هرکسی با ورود به اتاقتان غافلگیر خواهد شد.

اتاق خواب

اتاق خواب هایی با تم طبیعت

اتاق خواب کوهستانی

من کوهستان را به شفافیت می شناسم؛ جایی که هوای آن رقیق تر از اینجا و نورش زلال تر از هر جای دیگری است، پس پیشنهادم این است که اگر می خواهید فضای خوابتان شفاف و خالص باشد، زمینه کوهستانی را برای آن انتخاب کنید. سنگ های تراش نخورده در کنار پنجره های بزرگ و نورگیر می توانند این حس را به فضای شما القا کنند. استفاده از منسوجات پوستی و پشمی نیز حس کوهستانی اتاق خوابتان را دوچندان خواهد کرد.

اتاق خواب

اتاق خواب هایی با تم طبیعت

اتاق خواب ساحلی

برای آوردن حس و حال دریا به فضای خوابتان می توانید از رنگ ، طرح و بافت های دریایی و ساحلی استفاده کنید. رنگ هایی مثل آبی در طیف های مختلف و رنگ ماسه این حس را کاملاً به شما منتقل خواهند کرد. پیاده کردن طرح موج های دریا روی روتختی و روبالشی ها نیز ایده خوبی است. استفاده از عناصری مانند طناب های ماهیگیری و صدف های دریایی نیز به کمک شما خواهند آمد. ضمناً یک تصویر از دریا نیز می تواند چاشنی خوبی برای دکوراسیون دریایی شما باشد.

اتاق خواب

اتاق خواب هایی با تم طبیعت

طبیعت را به اتاق خواب تان بیاورید

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از منزل -/ح
نظرات
وبگردی