نمناک بهداشت و سلامتتغذیه اثرات بد و مضر شکر روی سایز دور کمر
شکر ، مضرات شکر
شکر هیچ گونه ویتامین و املاحی ندارد هر گرم شکر 4 کالری انرژی به ما می دهد و باعث اضافه شدن وزنمان و باعث اضافه شدن سایز دور کمر ما می شود.
بازدید : 4,465 نفر

تاثیر منفی و مضرات مصرف شکر در افزایش سایز دور شکم

 

شکر فاقد کلیه مواد مغذی، ویتامین ها و املاح است و بهتر است افراد تا جایی که بتوانند از شکر کمتر استفاده کنند.

پیام فرح بخش متخصص تغذیه گفت:شکر محصولی است که انرژی فراوان دارد و فاقد کلیه مواد مغذی به حساب می آید شکر هیچ گونه ویتامین و املاحی ندارد هر گرم شکر 4 کالری انرژی به ما می دهد. انجمن غذای آمریکا ذکر می کند که بهتر است افراد کمتر از 5 درصد انرژی روزانه خود را از شکر دریافت کنند.

وی بیان کرد:در آقایان بهتر است کمتر از 150 کالری در روز انرژی دریافت کنند و در خانم ها کمتر از 100 کالری در روز شکر دریافت شود. همان طور که گفته شد شکر فاقد املاح و مواد معدنی است و حالت ذخیره ای در بدن پیدا می کند و می تواند قندها به چربی ها از نوع تری گلیسیرین تبدیل شده و ذخیره شوند.

فرح بخش درادامه افزود:این ذخیره نشدن معمولا اولین نقطه ای که در بدن اتفاق می افتد شکم و پهلو است. بنابراین اگر ما کالری اضافه را از شکر دریافت کنیم نه تنها کمکی به ما نمی کند بلکه باعث اضافه شدن وزنمان و باعث اضافه شدن سایز دور کمر ما می شود.

وی اظهار داشت:افراد تا جایی که بتوانند از شکر کمتر استفاده کنند به عنوان مثال اگر بخواهیم بگوییم مواد غذایی چقدر شکر دارد می گوییم یک قوطی نوشابه حاوی هفت قاشق چایی خوری شکر است یک دونات متوسط 3.5 قاشق، یک برش کیک میوه ای 5 قاشق، یک برش کیک اسفنجی و هویجی 3 قاشق چای خوری شکر دارد.

این متخصص تغذیه در پایان عنوان کرد:بنابراین خیلی وقت ها شکرهایی که دریافت می کنیم به آن توجه نمی کنیم و به راحتی کیک استفاده می کنیم فارغ از اینکه حاوی شکر فراوانی است.

اثرات بد و مضر شکر روی سایز دور کمر

اثرات بد و مضر شکر روی سایز دور کمر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 19
برگرفته از سلامت نیوز / ک
این مطلب مفید بود ؟ 19 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف