نمناک اخباراقتصاد چند درصد مردم ایران اجاره نشین هستند؟
اجاره نشین ، مردم ایران
طی سالیان اخیر تعداد مردمان اجاره نشین در ایران افزایش یافته است و 33 درصد از مردم مستاجر هستند.
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1396
بازدید : 1,689 نفر

آمار اجاره نشینی در ایران چند درصد است؟

حسام عقبایی ضمن اشاره به این جمله که فصل اصلی نقل و انتقالات از ابتدای خرداد ماه شروع می شود، افزود:امسال فصل نقل و انتقالات با ماه مبارک رمضان تلاقی پیدا کرده و طبق معمول در این ماه کمتر جابجایی صورت می گیرد.

وی همچنین اظهار داشت:با این وجود حجم جابجایی ها در حوزه اجاره آمار بالایی داشته و از نظر قیمت نیز یک ثبات نسبی بر این بازار حاکم است.

این کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه قیمت مسکن اصلی ترین شاخص تعیین قیمت اجاره بهاء است، گفت:علاوه بر این عواملی مانند سود بانکی، نرخ تورم، نبود توازن بین عرضه و تقاضا و رویکرد اجاره داری در رشد قیمت اجاره بهاء بی تاثیر نیست.

وی در ادامه رشد اجاره بهاء در شهرهای بزرگ را طی سال جاری 7 تا 10 درصد پیش بینی کرد و افزود:ظرفیت افزایش اجاره بهاء در شهرهای کوچک وجود ندارد.

 

 اجاره نشین

تعداد مستاجران در ایران

 عقبایی در بخش دیگری از سخنان خود با عنوان اینکه از دهه 60 به این طرف تعداد مستاجران در کشور همواره روندافزایشی داشته است، اظهارداشت:هم اکنون در ایران 67 درصدمردم مالک و 33 درصد مستاجر هستند.

وی همچنین از رشد تعداد مستاجر در حوزه اجاره نشینی طی سالیان اخیر در مملکت خبرداد و افزود:متاسفانه توازن بین عرضه و تقاضا در حوزه مسکن وجود ندارد.

چند درصد مردم ایران اجاره نشین هستند؟

چند درصد مردم ایران اجاره نشین هستند؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از افکارنیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف