نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون اجرای باغ آلبالو بعد از موشک باران
باغ آلبالو ، کارگردان
اکبر زنجانپور خبر از اجرای باغ آلبالو که 29 سال پیش به علت موشک باران تعطیل شد در تالار وحدت را می دهد.
تاریخ انتشار : 18 آبان 1395
بازدید : 1,157 نفر

اجرای باغ آلبالو پس از 29 سال

اکبر زنجانپور که 29 سال قبل نمایش «باغ آلبالو» را در تالار وحدت به صحنه برده بود ولی به دلیل موشک باران اجرای نمایش تعطیل شد، بار دیگر این اثر را در تالار وحدت اجرا می کند.

اکبر زنجانپور
اکبر زنجانپور کاگردان نمایش باغ آلبالو

اجرای باغ آلبالو بار دیگر در تالار وحدت

اکبر زنجانپور که قصد دارد نمایش «باغ آلبالو» ترجمه بهروز تورانی را پس از برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در تالار وحدت به صحنه ببرد درباره اجرای این اثر نمایشی، گفت:29 سال قبل و در زمستان سال 66، نمایش «باغ آلبالو» را در تالار وحدت به صحنه بردم که متأسفانه به دلیل اصابت موشک به نزدیکی تالار پس از یک شب، اجرای نمایش متوقف شد. حال پس از 29 سال قصد دارم این نمایش را بعد از برگزاری جشنواره تئاتر فجر در تالار وحدت اجرا کنم.

وی با اشاره به آغاز تمرین های نمایش «باغ آلبالو»، افزود:این نمایش کار بسیار سختی است و نیاز به تمرین چندماهه دارد.

این بازیگر و کارگردان شناخته شده تئاتر ایران درباره نوع نگاهی که برای اجرای نمایش «باغ آلبالو» مدنظر دارد، اظهار کرد:معتقدم نمی توان با چخوف شوخی کرد و اگر قرار است تغییراتی در یک اثر نمایشی ایجاد شود باید بر اساس تفکر نویسنده آن اثر باشد ولی در عین حال سعی می کنیم با نگاه جدیدی از نظر اجرایی نه محتوایی، نمایش «باغ آلبالو» را به صحنه ببریم.

زنجانپور درباره احتمال حضور خود به عنوان بازیگر در اجرای نمایش «باغ آلبالو»، تأکید کرد:ترجیح می دهم که تمرکزم در این نمایش روی کارگردانی باشد زیرا می خواهم این نمایش به عنوان یادگاری از من باقی بماند.

کارگردان نمایش های «ایوانف» و «دایی وانیا» درباره گروه بازیگری و عوامل اجرایی نمایش «باغ آلبالو» گفت:گروه بازیگری نمایش به زودی اعلام می شود. طراحی صحنه نمایش بر عهده رضا مهدیزاده است و نورالدین حیدری ماهر مجری طرح و فرشاد هاشمی دستیار کارگردان نمایش «باغ آلبالو» هستند.

اکبر زنجانپور پیش از این نمایش های متعددی از جمله «مرگ دستفروش»، «دشمن مردم»، «گوریل پشمالو»، «سیر طولانی روز در شب»، «ایوانف» و «دایی وانیا» را به صحنه برده است.

اجرای باغ آلبالو بعد از موشک باران

اجرای باغ آلبالو بعد از موشک باران
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از سینما خبر /ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف