نمناک سبک زندگیکار و زندگی نقش اجزاء صورت در قضاوت شدن توسط دیگران
اجزاء صورت ، اجزاء صورت انسان
در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه اجزاء صورت در دید دیگران نسبت به ما تاثیر می گذارد.

چهره خوانی از روی اجزاء صورت

چـهره خـوانـی به این مـعـنـا است که شما فـقــط با با نگاه کردن به اجزاء صورت اشخاص پی بـه خـصـوصـیات اخلاقی و شخصیتی او ببرید.

چـهره خـوانـی توسـط مردم در اعصار مختلف انجام شده است و شـناخـتـن افراد تنها از روی خصوصـیات ظـاهـری آنها مساله بسیار جالبی است ، نـکات ظـریف و دقیـق وپیچیدگی های بسیاری در علـم چـهـره خـوانـی وجـود دارد ولی من در اینجا به بیان نکات اصلی تر و مهمتر آن بسنده میکنم.

بشر در طول قرون متمادی سعی نموده تا با پیوند زدن خصـیصـه هـای اجزاء صـورت افـراد بـه ویژگیهای شخصیتی، متوجه افکار و درون دیگران شود ، با گـذشـت سـالها علم چهره شناسی نیز گسترش یافته و به شاخه های مختلف تقسیم میشود.

همانطور که می گویند از روی جلد کتاب نمی توان درباره آن قضاوت کرد زیرا ظاهر همیشه فریب دهنده است و هرگز نمی توان با یک نظر قضاوتی درباره دیگران داشت. اما واقعیت این است که همه ما به طور اجتناب ناپذیری از روی ظاهر قضاوت می شویم. امروز بدونیم به شما خواهد گفت که چگونه اجزاء صورت در دید دیگران نسبت به ما تاثیر می گذارد.

علم ثابت کرده است که انعکاس واقعی احساس در چهره هاست.

اجزاء صورت

قضاوت کردن از روی اجزای صورت درست نیست

مغز ما انسان ها حالت چهره را با سرعت بالایی تشخیص می دهد و به طور ناخودآگاه تشخیص می دهد که آیا ما آن فرد را دوست داریم یا نه. بنابراین اگر اولین حالت چهره مهم است پس محرک اولیه از چهره فرد دریافت می شود.

در یکی از تحقیقاتی که اهمیت اجزاء صورت در موفقیت را ارزیابی کرده است دریافته اند که هر اندازه جذاب تر و نافذ تر باشید امکان استخدام شما به عنوان مدیر اجرایی ارشد بیشتر است.

از طرف دیگر به نظر می رسد راز کسانی که به نظر دوستانه و قابل اعتماد می آیند لبخند آن هاست. ظاهر جذاب و جوان بستگی با سایز و اندازه چشم ها دارد و جذبه هم با مدل مردانه صورت مرتبط است. علاوه بر تمام این ها عواملی چون زاویه های صورت و رنگ پوست نیز نقش بسیار مهمی در این رابطه دارند.

خیلی ها بر این باورند برخی از حالت های صورت هستند که باعث می شوند بیشتر قابل اعتماد به نظر برسید. احتمال این که به فردی که قابل اعتماد به نظر می رسد پول قرض بدهند بیشتر است.

اما چگونه بفهمیم که عامل ایجاد یک چهره شایسته، صادق و نافذ چیست؟ همه ما خیلی راحت از روی حالت های چهره واکنش نشان می دهیم:یک لبخند طبیعی یا اخم.

اجزاء صورت

اجزاء صورت شما وسیله ای برای قضاوت دیگران

وقتی می خواهیم حالتی را در صورت ایجاد کنیم تغییرات بسیار کوچکی در چهره ایجاد خواهیم کرد. از شکل ابروها گرفته تا استخوان بندی صورت. واقعیت این است که وقتی فردی را ملاقات می کنید به طور ناخودآگاه او را در ذهن خود از روی ظاهرش ارزیابی می کنید.

برای این که بخواهیم حالت های چهره شخصیت کسی را تقلید کنیم فقط در چند هزارم ثانیه می توانیم این کار را انجام دهیم. حتی بچه ها هم می توانند با نگاه کردن به چهره آدم ها تشخیص دهند که چه کسی بد است و چه کسی خوب.

در هر مکانی از مهمانی و مصاحبه کاری گرفته تا مراسم خواستگاری این ظاهر شماست که سرنوشت شما را تعیین می کند.

علی رغم تمام اتفاقاتی که با بیشتر پیش داوری ها می افتد همه ما هم قربانی هستیم و هم قربانی کننده:همه ما نا عادلانه دیگران را از روی ظاهرشان قضاوت می کنیم و به همان صورت دیگران نیز ما را از روی ظاهرمان قضاوت می کنند.

نقش اجزاء صورت در قضاوت شدن توسط دیگران

نقش اجزاء صورت در قضاوت شدن توسط دیگران
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از وب سایت بدونیم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف