نمناک سبک زندگیکودک احترام به حس مالکیت کودک را جدی بگیرید
حس مالکیت کودک ، آموزش حس مالکیت کودک
والدین می بایست به حس مالکیت کودک احترام بگذارند. بی اجازه او وسایلش رابه دیگری نبخشند و برای او ارزش قائل باشند.

اهمیت آموزش حس مالکیت کودک

ما به عنوان والدین باید به حس مالکیت کودکمان احترام بگذاریم و برای او و رفتارهایش ارزش قائل باشیم و هرگز بدون اجازه او وسایلش را به کسی ندهیم.

احترام به حس مالکیت کودک باعث یاد گیری و آموزش این رفتار در او می شود.
روان شناس عمومی و مشاور، بیان کرد:برخی والدین از کودک خود بیش از توان او انتظار دارند و یادگیری مهارت های اجتماعی را پیش از موعد از وی می خواهند که از جمله آن توقع تقسیم اسباب بازی ها با دیگر همسالان خود است.
وی تصریح کرد:دیدگاه کودکان با بزرگتر ها متفاوت است، به طور مثال در خواست اینکه اسباب بازی خود را به دیگران بدهد گویا از او خواسته اید که اسباب بازی را برای همیشه به او بدهد چرا که حس مالکیت برای وی معنای دیگری دارد.

حس مالکیت کودک

حس مالکیت کودکان را جدی بگیرید

والدین باید به حق مالکیت فرزند خود احترام بگذارند و بی اجازه وسایل او را به دیگران ندهند و البته هیچ گاه کودک خود را مجبور به این کار نکنند.
روان شناس و مشاور مطرح کرد:زمانی که کودک اجازه داشته باشد آنچه را که به خود تعلق دارد، نزد خود نگه دارد و مجبور نباشد آن را با دیگران تقسیم کند، ارزش مالکیت را به خوبی درک کرده و می آموزد. وسیله ای را که متعلق به او نیست بی اجازه برندارد.

احترام به حس مالکیت کودک را جدی بگیرید

احترام به حس مالکیت کودک را جدی بگیرید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف