کتایون ریاحی ، مریلا زارعی و رضا کیانیان

احسان علیخانی و کتایون ریاحی در یک جشن + تصاویر

تاریخ انتشار : 21 خرداد 1393کد مطلب : 7184زمان مطالعه : 3 دقیقه
بازیگران و چهره های مشهوری چون احسان علیخانی، مریلا زارعی، عادل فردوسی پور، بهاره رهنما، مهتاب کرامتی، بهروز شعیبی، کتایون ریاحی و رضا کیانیان با اجرای مرتضی پاشایی در مراسم جشن بخشش حضور یافتند.

مراسم جشن ملی بخشش، شنبه 17 خرداد ماه با محوریت تجلیل از فعالان و تلاشگران عرصه بخشش و عفو جوانان در آستانه اعدام برگزار می شد، از خانواده های بخشنده و فعالان این عرصه قدردانی به عمل آمد و در ادامه نیز برخی چهره های سینمایی و تلویزیونی که در سالهای اخیر مسبب اصلی بخشش هایی در این قبیل مواقع بودند، روی صحنه آمدند و پس از دریافت لوح تقدیر برای حاضرین چند جمله ای سخن گفتند.

  احسان علیخانی در جشن ملی بخشش

«عادل فردوسی پور» نخستین چهره ای بود که پس از تلاش های مستمر جهت بخشش یک جوان محکوم به اعدام در برنامه نود، مورد تقدیر قرار گرفت تا با سخنانش جمع حاضر را شگفت زده نماید:«امیدوارم فرهنگ بخشش در کشور بیشتر از این جا بیفتد و مردم ما به جای اینکه در ساعات اولیه صبح با بچه و خانواده برای تماشای اعدام بروند، بتوانند در مقوله بخشش آدمها متمرکز شوند…».

عادل فردوسی پور در جشن ملی بخشش


«رضا عطاران» دیگر چهره ای بود که برای بازی هنرمندانه اش در فیلم «دهلیز» مورد تقدیر قرار گرفت و در جملاتی کوتاه رو به حاضرین گفت:«من اشتباهی این جا هستم ولی خیلی خوشحالم که در این محفل حضور دارم و امیدوارم که باز هم شاهد چنین مراسمی باشیم.»

رضا عطاران در جشن بخشش


در شب جشن بخشش یک اتفاق دیگر افتاد و آن این بود که بهاره رهنما و بهنوش بختیاری بانی خیر شدند و با مطرح کردن مساله تامین دیه یک جوان محکوم به اعدام در این شب، باعث شدند که کل مبلغ دیه آزادی این جوان تامین شود. حسین هدایتی از چهره های شناخته شده در عرصه ورزش کل هزینه آزادی این جوان را پرداخت کرد.

بهاره رهنما در جشن ملی بخشش


بهروز شعیبی ، کتایون ریاحی ، رضا کیانیان ، مهتاب کرامتی ، مریلا زارعی و … از دیگر چهره هایی بودند که در این برنامه مورد تقدیر قرار گرفتند.

مهتاب کرامتی در جشن ملی بخشش

مریلا زارعی در جشن ملی بخشش

علی جنتی، احمد مسجد جامعی، حاج حسن خمینی ، حسین هدایتی ، محسن بنگر، محمد علی ابطحی و … از دیگر چهره هایی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

کتایون ریاحی و بنگر در جشن ملی بخشش

مرتضی پاشایی در حالی در جشن «بخشش جوانان اعدامی زیر بیست سال» به اجرای برنامه پرداخت که برای رسیدن و اجرا در این برنامه مشکلات فراوانی از قبیل تحمل ترافیک هفت ساعته مسیر بازگشت از شمال و شرایط نامساعد جسمی و درمانی را به خود می دید. اما میزان اهمیت این جشن «نوع دوستی» به قدری بود که به گفته خودش:«قید خیلی چیزها را زدم و خودم را به این برنامه رساندم.»
 

اجرای مرتضی پاشایی در جشن ملی بخشش


این خواننده در حالی که برای اجرای زنده به همراهی ارکستر کامل اش در این مراسم آماده می شد گفت:«خوشحالم که این برنامه با استقبال بزرگان حوزه هنر همراه بوده و همه ما خوب می دانیم که نقش هنرمندان در کاهش میزان خشم در جامعه چقدر تاثیر گذار است.»

مرتضی پاشایی در جشن ملی بخشش

وی در انتهای صحبت های خود نیز اضافه کرد:«این پیشنهاد وقتی به من داده شد با وجودی که تا صبح برنامه در شمال کشور بودم تصمیم گرفتم حتما به این مراسم بیایم و از اجرا در برابر این جمع فرهیخته احساس خوبی دارم.»
گفتنی ست این خواننده از دریافت دستمزد خود جهت اجرا در این برنامه صرف نظر کرد و آنرا به صندوق حمایت از بخشش جوانان اعدامی زیر بیست سال اهدا کرد.

احسان علیخانی و کتایون ریاحی در یک جشن + تصاویر

4.6820
این مطلب مفید بود ؟75763
منبع : اختصاصی نمناک /ک
وبگردی