نمناک اخباراستخدام اخبار جدید از عرضه گازوئیل و دو نرخی شدن بنزین
اخبار جدید ، اخبار جدید اقتصادی
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه پیام هشدار قطع سهمیه گازوئیل برای خودروهای فاقد بیمه صادر شده است،گفت:درصورت صدور اخبار جدید از مصوبه دولت، عرضه بنزین از نیمه دوم امسال دونرخی می شود.
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1395
بازدید : 6,233 نفر

اخبار جدید از عرضه گازوئیل و دو نرخی شدن بنزین

سیدناصر سجادی درباره آخرین وضعیت عرضه بنزین در کشور گفت:تاکنون هیچ گونه مصوبه ای مبنی بر تغییر قیمت و یا عرضه بنزین چندنرخی از سوی دولت تصویب و ابلاغ نشده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه در صورت صدور مصوبه جدید امکان عرضه بنزین دونرخی در سطح جایگاه های سوخت کشور وجود دارد، تصریح کرد:سامانه هوشمند سوخت از زیرساخت ها و برنامه های متعددی برخوردار بوده که در صورت مصوبه عرضه بنزین دونرخی، امکان اعمال تغییرات جدید در سامانه و عرضه بنزین چندنرخی وجود دارد.

این مقام مسئول همچنین در خصوص زمانبندی عرضه بنزین دونرخی اظهار داشت:پیش بینی می شود در صورتی که مصوبه ای صادر شود، از نیمه دوم امسال امکان عرضه دونرخی وجود داشته باشد، اما تاکنون مصوبه ای مبنی بر عرضه بنزین دو یا چندنرخی به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ابلاغ نشده است.

 

سید ناصر سجادی

سجادی در خصوص قطع سهمیه گازوئیل خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث هم توضیح داد:از هفته جاری پیام هشدار به خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث ارائه شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تاکید بر اینکه براساس ارزیابی های انجام شده هم اکنون حدود 95 هزار دستگاه خودروی سنگین در کشور فاقد بیمه شخص ثالث هستند، تاکید کرد:در مرحله دوم هم از خردادماه امسال یک پیام هشدار به این دسته از خودروسواران در زمان سوختگیری با کارت هوشمند ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تمامی خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث حداکثر تا خردادماه فرصت دارند تا نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند، یادآور شد:از خردادماه امسال و پس از ارائه دو مرحله هشدار در زمان سوختگیری، کارت گازوئیل این دسته از خودروها غیرفعال خود شد.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد:بر این اساس در صورت عدم رفع مشکل بیمه و غیرفعال شدن کارت های گازوئیل، امکان سوختگیری توسط این دسته از خودروها در هیچ یک از جایگاه های سوخت کشور وجود ندارد.

وی درباره میزان صرفه جویی در مصرف گازوئیل با قطع سهمیه خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث، گفت:براساس برآوردها پیش بینی می شود روزانه 1.8 تا 2 میلیون لیتر در مصرف گازوئیل کشور صرفه جویی حاصل شود.

اخبار جدید از عرضه گازوئیل و دو نرخی شدن بنزین

اخبار جدید از عرضه گازوئیل و دو نرخی شدن بنزین
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 20
برگرفته از مهر/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 10 10
نظر کاربران
ع و

ع و

تورو خدا بنزينو گرون نكنيد.

پاسخ دادن 1 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف