نمناک تکنولوژیاختراعات اختراع جدید اپل، خداحافظی با کنترل تلویزیون و کیبورد
اپل ، کنترل سه بعدی
شرکت اپل به تازگی موفق به ثبت یک فناوری جدید برای رابط گرافیکی پیشرفته مبتنی بر ردیابی نگاه شده که می تواند روزی در تلویزیون اپل،مک ها، آیفون ها و آیپدها به کار گرفته شود.

کنترل سه بعدی رایانه مکینتاش با اختراع جدید اپل

شرکت اپل در جدیدترین اختراع خود کنترل حرکتی سه بعدی را ارائه کرده است.این فناوری به معنی کنار گذاشتن ریموت کنترل تلویزیون و کیبوردهای کامپیوتری است. 

این سیستم از دوربین سه بعدی برای پیگیری حرکات بهره برده و از آن برای کنترل یک رابط روی صفحه نمایش استفاده می کند.

اواخر سال 2014 اعلام شد که اپل شرکت Primesense را که حسگر کینکت را برای مایکروسافت تولید کرده بود، به قیمت 350 میلیون دلار خریده است؛ طرح ثبت اختراع جدید اپل به یک کنترل رابط کاربر سه بعدی مرتبط است. این فناوری بر روی تلویزیون اپل یا دستگاههای iOS قابل استفاده است.
این طرح همچنین به توضیح چگونگی کار کاربران با این فناوری پرداخته است. برای مثال در سناریویی با استناد به یک نوار، کاربر دست خود را بالا برده تا گزینه پیگیری حرکت را فعال کند؛ اگر کاربر دستان خود را از میدان دید سخت افزار حسی خارج کند، نوار در پائین صفحه می افتد.
 
کنترل چشمی تلویزیون
 
همچنین کاربران می توانند رایانه های مکینتاش خود را با کشیدن دستشان به سمت بالا باز کنند.
در سال 2013 شرکت اپل توانست حق ثبت اختراعی برای یک دوربین سه بعدی را بدست بیاورد. این ابداع شامل سیستمی با قابلیت ثبت تصاویر دوبعدی وضوح پائین است که حتی پی از ثبت و پردازش تصاویر، می توان بر روی آن ها تمرکز کرد. این کار با ثبت کل میدان نور یک تصویر مشابه فناوری موجود در دوربین های Lytro انجام می شود که بر اساس آن، تصاویر به جای دو بعد، بصورت سه بعدی ظاهر می شوند.
بر اساس برگه های ثبت اختراع که در سال 2011 پر شده، عکاسان می توانند تصویر را ثبت کرده و منطقه اصلی تمرکز را چندین بار تغییر داده و تصاویر مختلف تولید کرد.
این تصاویر از طریق آرایه میکروعدسی ها ثبت می شوند. این آرایه جداشدنی بوده و کاربر می تواند در زمان تمایل برای ثبت تصویر وضوح بالا، این بخش را جدا کند.
در حال حاضر از یک آرایه مشابه در دوربین میدان نوری Lytro استفاده می شود.
 
کنترل چشمی تلویزیون
 
در حالی که جدیدترین پتنت های اپل بر کنترل های فیزیکی مبتنی بر لمس استوار بوده اند، پتنت هایی نظیر آنچه در این مطلب تشریح شد نمایانگر این مساله هستند که این غول فناوری همچنان به آزمایشات خود در زمینه ی شیوه های دریافت ورودی و تعامل ادامه می دهد. پتنت مرتبط با رابط کاربری مبتنی بر نگاه اپل با قابلیت حذف اثر محوشدگی، اولین بار آپریل سال 2012 برای ثبت به اداره ی ثبت پتنت ایالات متحده ارائه شده است.

اختراع جدید اپل، خداحافظی با کنترل تلویزیون و کیبورد

اختراع جدید اپل، خداحافظی با کنترل تلویزیون و کیبورد
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 26
برگرفته از ایسنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 25 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف