نمناک تکنولوژیاختراعات لیوان مخصوص فضانوردان ساخته شد
فضانوردان ، اختراع جدید بشر
یکی از مشکلات رایج فضانوردان در فضا مشکل نوشیدن مایعات در خلا است که برای رفع این مشکل دانشمندان به کمک یک پرینتر 3 بعدی لیوانی را مخصوص نوشیدن فضانوردان تولید کردند.
بازدید : 10,054 نفر

 اختراع لیوان جدید مخصوص فضانوردان

فضانوردان در خلا موجود در فضا مشکلاتی دارند که یکی از انها سختی نوشیدن مایعات در خلا است که برای رفع آن دانشمندان لیوانی طراحی کرده اند که به دلیل ساختمانی که دارد به حفظ مایعات در شرایط خاص جوی در فضا کمک می کند.

کارشناسان در یک طرح ابداعی نسل جدیدی از بطریها و لیوانهای مخصوص نوشیدن انواع مایعات را در فضا و در گرانش صفر تولید کرده اند.

 گفتنی است یکی از مشکلات فضانوردان در فضا عدم توانایی نوشیدن مایعات در خلا است که حال دانشمندان با کمک پرینتر 3 بعدی فنجان هایی مخصوص نوشیدن در فضا هر یک به قیمت 400 دلار تولید کرده اند.

 لیوان مخصوص فضانوردان

بررسی ها نشان می دهند این فنجان ها مخصوص نوشیدن مایعات توسط فضانوردان گردشگران و توریست های فضایی و در نهایت ساکنین آینده سیارات منظومه شمسی ساخته شده است.

 مشکل اصلی فضانوردان برای نوشیدن مایعات در فضا عدم وجود جاذبه است که سبب می شود مایع به هم چسبیده تشکیل حبابهایی سفت و فشرده را دهند.

 

این فنجانها توسط پرینتر 3 بعدی و در عرض 15 ساعت ساخته می شود و کارشناسان در نظر  دارند چاپگر سه بعدی را به ایستگاه فضایی بین المللی برای ساخت ملزومات مورد نیاز فضانوردان انتقال دهند.

 لیوان مخصوص فضانوردان

اساس این فنجانها وجود نوعی نی در بدنه آنها است که به کاربر کمک می کند نوشیدنی را با دهان خود ببلعد بدون آنکه سبب ایجاد حباب  و سختی در بلعیدن شود.

 به تازگی محققان در طرح مشابه در کالج MASECH و دانشگاه ایالتی پرتلند فنجانی مخصوص نوشیدن قهوه طراحی کرده بودند که دارای نوعی بدنه شیشه ای ساخته شده با پرینتر سه بعدی بود.

 

لیوان مخصوص فضانوردان ساخته شد

لیوان مخصوص فضانوردان ساخته شد
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 20
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 19 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف