نمناک اخباراقتصاد اختلاس بزرگ در شرکت آزادراه تهران ـ پردیس
اختلاس ، اختلاس بزرگ
دادستان شهرستان پردیس از کشف اختلاس بزرگ در شرکت آزادراه تهران ـ پردیس خبر داد.
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1394

حیدر فتاحی امروز از دستگیری دو نفر از کارکنان شرکت آزادراه تهران ـ پردیس خبر داد و اظهار داشت:برحسب گزارش محرمانه ای که چندی پیش به دادستانی پردیس ارائه شد، دو نفر از کارمندان شرکت آزادراه تهران ـ پردیس که مبادرت به اختلاس و کلاه برداری کرده بودند، با اقدامات قضایی و پلیسی دستگیر شدند و پرونده ای در این خصوص تشکیل شد.

وی افزود:متأسفانه این افراد با توسل به وسایل متقلبانه و سوءاستفاده از موقعیت شغلی نسبت به صدور تگ های الکترونیکی (برچسب های هوشمند برای عبور خودروها از لاین الکترونیکی آزادراه) اقدام کرده اند.

دادستان شهرستان پردیس گفت:این افراد مبالغ هنگفتی را به صورت نامشروع از افراد مختلف اخذ کرده بودند که با درایت و پیگیری های ویژه دستگاه قضا و پلیس، تاکنون دو نفر از متهمان اصلی را شناسایی و بازداشت کردیم.

وی ادامه داد:پرونده این افراد در مرحله سیر قانونی است تا در ادامه نسبت به شناسایی سایر شرکای این متهمان که مبالغ هنگفتی اخذ کرده و به جای واریز به حساب شرکت، با اقدامات متقلبانه این مبالغ را برای خود و شرکایشان برداشت می کردند، اقدامات لازم صورت گیرد.

فتاحی در خصوص مبلغ کلی این کلاه برداری اظهار داشت:این پرونده در حال بررسی بوده؛ اما این مبلغ بسیار زیاد و چشمگیر است.

دادستان شهرستان پردیس افزود:این افراد در زمان خاصی اقدام به جعل و سوءاستفاده از تگ های دیجیتال کرده اند که در این خصوص، سوءاستفاده از بیت المال نیز مطرح بوده و کارهای تخصصی و کارشناسی برای تعیین مقدار اصلی این اختلاس در حال انجام است و به زودی مبلغ اصلی مشخص و اعلام می شود.

وی افزود:در این پرونده، کلاه برداری، تحصیل مال نامشروع و سوءاستفاده از بیت المال مطرح است و مجازات سنگینی را نیز قانون در این خصوص تعیین کرده است.

دادستان شهرستان پردیس گفت:در حال حاضر، دستگاه قضایی در پی شناسایی عاملان اصلی این پرونده اختلاس است و اقرار دو مجرم بازداشت شده در سوءاستفاده و جعل تگ ها باعث باز شدن بعدهای زیادی از این پرونده می شود و به زودی عاملان اصلی دیگر نیز به دام قانون خواهند افتاد.

اختلاس بزرگ در شرکت آزادراه تهران ـ پردیس

اختلاس بزرگ در شرکت آزادراه تهران ـ پردیس
:
امتیاز : 3.4 تعداد رای : 19
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 13 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف