نمناک اخبارجامعه اخراج دانش آموز به خاطر شهریه چقدر صحت دارد؟
اخراج دانش آموز ، اخراج دانش آموز
روز گذشته خبری مبنی بر سیلی خوردن و اخراج دانش آموز به خاطر 300 هزار تومان شهریه و 18 هزار تومان هزینه کتاب پاسخ و واکنش سریع رییس آموزش و پرورش منطقه را به همراه داشت.
تاریخ انتشار : 21 آبان 1395
بازدید : 1,661 نفر

پاسخ رئیس آموزش پرورش منطقه 18 به خبر اخراج دانش آموز به دلیل ناتوانی در پرداخت شهریه

رییس آموزش و پرورش منطقه 18 درخصوص ماجرای سخنان پدری مبنی بر اخراج فرزندش از مدرسه به دلیل ناتوانی از پرداخت شهریه توضیحاتی ارایه کرد.

امروز پدر دانش آموزی با مراجعه به نمایشگاه مطبوعات با اشاره به اخراج پسرش از مدرسه به دلیل ناتوانی از پرداخت شهریه 300 هزار تومانی و 18 هزار تومان هزینه کتاب، گفت:مدیر هنرستان ضمن سیلی زدن به صورت پسرش او را به دلیل ناتوانی از پرداخت شهریه اخراج چند روزه کرده است.

برای پیگیری مشکل این دانش آموز باحسین ابراهیمی رییس آموزش و پرورش منطقه 18 گفت وگو کردیم که وی گفت:هر سال تحصیلی پس از تشکیل انجمن اولیا و مربیان مدارس، فوق برنامه ها و هزینه های مربوط تعیین و به خانواده ها اعلام می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که مدارس دولتی به وسیله این فوق برنامه ها از خانواده ها هزینه دریافت می کنند و اگر خانواده ای هزینه پرداهت شهریه را نداشته باشد، باید چه کار کند، گفت:انجمن اولیا و مربیان به نمایندگی از خانواده ها هزینه فوق برنامه را تعیین می کنند و اگر خانواده ای توانایی پرداخت نداشته باشد شهریه برای آنها تقسیط می شود.

رییس آموزش و پرورش منطقه 18 ادامه داد:در رابطه با این دانش آموز نیز مدیر مدرسه مدعی است اخراجی صورت نگرفته است و اولیای وی نیز برای شکایت از مدرسه به آموزش و پرورش منطقه یا بازرسی مراجعه نکرده اند همچنین از این هنرستان از ابتدای سال تحصیلی تاکنون شکایتی صورت نگرفته است.

با توجه به مدارک و مستندات این ماجرا که از سوی پدر دانش آموز در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار گرفته است، مقرر شد برای بررسی دقیقتر موضوع این مستندات به رییس آموزش و پرورش منطقه 18 ارائه شود تا در صورت بروز تخلف از سوی مدرسه با آن برخورد شود.

اخراج دانش آموز به خاطر شهریه چقدر صحت دارد؟

اخراج دانش آموز به خاطر شهریه چقدر صحت دارد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف