نمناک اخبارورزشی یورگن کلینزمن سر مربی تیم ملی فوتبال آمریکا اخراج شد
کلینزمن ، یورگن کلینزمن
در بیانیه ای که فدراسیون فوتبال آمریکا منتشر کرد آمده است: آمریکا با کلینزمن قطع همکاری کرد و حکم به برکناری سرمربی آلمانی داد.
تاریخ انتشار : 2 آذر 1395

یورگن کلینزمن از هدایت تیم ملی آمریکا اخراج شد

سران فدراسیون فوتبال آمریکا در نهایت بعد از شروع ضعیف در انتخابی جام جهانی در قاره آمریکا مرکزی دست به تغییر مربی خود زدند.

آمریکا در انتخابی جام جهانی برابر مکزیک و کاستاریکا شکست خورد تا یانکی ها خطر حذف از جام جهانی را حس کنند.
در نهایت فدراسیون فوتبال آمریکا با کلینزمن قطع همکاری کرد و حکم به برکناری سرمربی آلمانی داد. در بیانیه ای که فدراسیون فوتبال آمریکا منتشر کرد آمده است:باید این خبر تایید شود که ما با یورگن کلینزمن سرمربی تیم ملی مردان فوتبال امریکا و مدیرفنی تیم تصمیم دشواری را گرفتیم و تصمیم بر این شده است تا با او قطع همکاری کنیم. به همین خاطر از یورگن به خاطر سخت کوشی و تعهدی که طی پنج سال گذشته از خود نشان داده است قدردانی کنیم. او با به دست گرفتن رهبری تیم به ما افتخار داد و در این راه دستاوردها و افتخارات قابل توجهی هم داشت.

یورگن کلینزمن که در سال 2011، جانشین باب بردلی در تیم ملی آمریکا شد، تا پایان جام جهانی 2018 با فدراسیون فوتبال آمریکا قرارداد داشت.

یورگن کلینزمن

یورگن کلینزمن

اما بعد از دو شکست اخیر مقابل مکزیک (2-1) و کاستا ریکا (4-0)، فدراسیون فوتبال آمریکا تصمیم گرفت به همکاری با او پایان بدهد.

کلینزمن در دوره 5 ساله حضورش روی نیمکت آمریکا، 55 پیروزی، 16 تساوی و 27 شکست داشت. بهترین نتایج آمریکا با این ستاره سابق تیم ملی آمریکا در سال 2013 بود که به 16 پیروزی، از جمله 13 برد پیاپی رسیدند.

از بروس آره نا، سرمربی لس آنجلس گلکسی و پیتر ورمس، سرمربی کانزاس سیتی به عنوان گزینه های جانشینی کلینزمن یاد می شود.

یورگن کلینزمن سر مربی تیم ملی فوتبال آمریکا اخراج شد

یورگن کلینزمن سر مربی تیم ملی فوتبال آمریکا اخراج شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ورزش سه -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف