نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت ارتباط بین پاهای عضلانی و قدرت مغز
ارتباط پا با مغز ، ارتباط قدرت پاها با تغییرات مغزی
محققان با تحقیق بر روی شرکت کنندگان دوقلو دریافتند افرادی که قدرت پای بهتری دارند با قدرت مغز قوی تری روبرو هستند.

حقایقی درباره مغز که پاهایتان می گویند

تحقیقات حاکی از آن است بین تناسب بدن و مغز رابطه ای وجود دارد و افرادی که پاهای عضلانی و قوی تری دارند، مغزی قوی تر دارند و یا در آینده خواهند داشت.
بر اساس مطالعه ای که در مجله علم پیری شناسی منتشر شد، 324 دوقلوی آمریکایی بین سن های 43 تا 73 سالگی مورد بررسی و آزمایشات مختلفی قرار گرفتند و میزان قدرت پاهای آن ها اندازه گیری شد. نتایج نشان داد که دوقلوهایی که پای قوی تر و عضلانی تری داشتند در آزمایش های حافظه و یادآوری 18 درصد بهتر از جفت خود عمل کردند و آن جفت هایی که پای قوی تری داشتند، تغییرات شناختی کمتری را در 10 سال بعد تجربه کردند.

ارتباط پا با مغز

ارتباط بزرگی پا با قدرت مغز

اسکن مغزی نیز نشان داد جفت هایی که پای قوی تری داشتند به همان نسبت مغز قوی تری نسبت به جفت دوقلو خود داشتند و اسکن های مغزی آن ها نیز با یکدیگر متفاوت بود.
پیش از این، مطالعات و تحقیقات دیگر نشان داده بودند که بین تناسب فیزیکی از پیاده روی گرفته تا افزایش وزن و قدرت ذهنی ارتباطی وجود دارد. محققان بر این باورند که فعالیت های فیزیکی به علت آزاد شدن هورمون هایی از عضلات ورزش داده شده می توانند بر عملکرد مغز تاثیر بسیار مثبتی بگذارند.

ارتباط بین پاهای عضلانی و قدرت مغز

ارتباط بین پاهای عضلانی و قدرت مغز
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از نامه نیوز/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف