نمناک اخبارپزشکی و سلامت چرا سیگار در کشور ارزان است؟
سیگار ، علت ارزانی سیگار
متاسفانه مصرف سیگار در کشور ما و بین جوانان بالا رفته است . سیگارعوارض بسیار جبران ناپذیری دارد که اگر یک روز زودتر به فکر ترک آن باشید به نفع خودتان است.
تاریخ انتشار : 8 خرداد 1395

نان زودتر تهیه میشود یا سیگار؟

رئیس مرکز سلامت کار و محیط وزارت بهداشت راهکارهای سازمان بهداشت جهانی به منظور کاهش دخانیات در کشورها را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت:یکی از راهکارها افزایش مالیات به منظور کاهش مصرف است و دیگری ساماندهی عرضه است.

وی افزود:جای تأسف است که یک جوان برای تهیه نان باید نیم ساعت وقت بگذارد ولی برای تهیه سیگار حداکثر سه دقیقه وقت می گذارد و ما با همکاری وزارت صنایع، ساماندهی این کار را دنبال می کنیم.

نان

تهیه نان 10 برابر سیگار طول می کشد

او با بیان اینکه بسته بندی دخانیات نیز نباید اغواکننده باشد، گفت:یکی دیگر از کارهایمان ساده سازی پاکت های سیگار است تا برای دختران جوان جذاب نباشد؛ دیگر اقدام نیز ممنوعیت استفاده از مواد معطر است که هم اینک در قلیان استفاده می شود.

وی این افزودنی ها را صنعتی و سرطان زا دانست و گفت:یکی از مواد، بنزن است که ظرف سه سال ایجاد سرطان خون می کند؛ تنباکوهای معطر نیز عموماً کپک زده و خراب هستند که با مواد افزودنی آن را قابل استفاده می کنند.

جلوگیری از استعمال دخانیات

افزایش مصرف دخانیات زنگ خطری برای جامعه

او با اشاره به عملکرد کلینیک های ترک سیگار گفت:این شبکه در شهرها در حال تکمیل است و در کنار آن، مراکز بهداشتی نیز به مراکز مشاوره ترک دخانیات مجهز می شوند و مردم می توانند این خدمات مشاوره را به صورت رایگان دریافت کنند.

چرا سیگار ارزان است؟

همچنین نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم شورای اسلامی با انتقاد از ارزان شدن سیگار و اینکه امروزه در دانشگاه ها قلیان بالای 14 درصد مصرف می شود، افزایش عوارض بر سیگار را یکی از راه های کاهش مصرف در میان جوانان دانست و خاطرنشان کرد:نگاه دنیا نیز مبنی بر این است که کشورشان را به کشوری عاری از دخانیات تبدیل می کنند و ما نیز باید در کاهش تقاضا و عرضه به این سمت حرکت کنیم.

چرا سیگار در کشور ارزان است؟

چرا سیگار در کشور ارزان است؟
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از تسنیم/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف