نمناک سبک زندگیکار و زندگی ازدواج اجباری با دختران کم سن و سال بنگلادش + تصاویر
ازدواج اجباری ، ازدواج با دختر کم سن و سال
ازدواج اجباری دختران کم سن و سال در بنگلادش سالهاست که رواج دارد. دخترانی که با چهره هایی غمگین و ناراضی به خانه ی بخت می روند. مردم بنگلادش با پرداخت رشوه و تغییر تاریخ تولد دختران،این ازدواج ها را انجام می دهند.

ازدواج اجباری دختران کم سن و سال

 آخرین گزارش ها حاکی از آن است که ازدواج اجباری دختران در بنگلادش به معضلی جدی تبدیل شده و خانواده ها به دلیل مشکلات اقتصادی و فرهنگی دختران را زیر سن قانونی به خانه بخت می فرستند.تازه ترین گزارش دیده بان حقوق بشر حاکی از آن است که حدود 30 درصد از دختران بنگلادشی پیش از رسیدن به سن 15 سالگی به ازدواج واداشته می شوند. اگر چه ازدواج کودکان در این کشور از لحاظ قانونی ممنوع است اما بسیاری با پرداخت رشوه تاریخ تولد ذکرشده در شناسنامه این دختران را تغییر می دهند تا بتوانند قصد خود را محقق کنند.دیده بان حقوق بشر در گزارش خود از بنگلادش خواسته، پیش نویس قانونی که سن ازدواج را به 16 سال کاهش می دهد، لغو کند و گام هایی جدی در راه مقابله با معضل ازدواج کودکان بردارد. 

 بنگلادش از جمله کشورهایی است که با توجه به فاجعه ها و سانحه های طبیعی پیاپی با معضل فقر دست به گریبان است و از آنجایی که دختران در خانواده های فقیر باری اقتصادی تلقی می شوند در سنین کم آنها را شوهر می دهند.
 بر اساس تجربیات کارشناسان، قانون تحصیل اجباری در دوره های ابتدایی و متوسطه، دختران نوجوان را از خطر ازدواج زودهنگام در امان نگاه می دارد. "آلیسون جویس" عکاس گتی ایمیج در گزارشی مصور ازدواج کودکان بنگلادشی را مورد توجه قرار داده است.
 

تصاویر ازدواج اجباری دختران کم سن و سال در بنگلادش

 

ازدواج اجباری
 
ازدواج اجباری
 
ازدواج اجباری
 
ازدواج اجباری
 
ازدواج اجباری
 
ازدواج اجباری
 
ازدواج اجباری
 
ازدواج اجباری
 
ازدواج اجباری

ازدواج اجباری با دختران کم سن و سال بنگلادش + تصاویر

ازدواج اجباری با دختران کم سن و سال بنگلادش + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 121
برگرفته از فرادید /ن
این مطلب مفید بود ؟ 80 41
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف