نمناک سبک زندگیروابط عاطفی نکاتی درباره ازدواج مجدد که باید بدانید
ازدواج مجدد ، ازدواج مجدد بعد از طلاق
طبقه گفته روانشناسان برای ازدواج مجدد نمی توان برای همه افراد زمان واحدی را برای فاصله گذاری میان ازدواج اول و دوم توصیه کرد.
بازدید : 1,085 نفر

برای ازدواج مجدد عجله نکنید

یک روانشناس گفت:لازم است افراد اشتباهات خود در انتخاب همسر اول را برای ازدواج مجدد تکرار نکنند. آنان پس از طلاق باید برای به خود زمان کافی جهت بازسازی مجدد روحی بدهند سپس اقدام به تشکیل زندگی مشترک کنند. در این جهت بهتر است با یک مشاور مشورت کنند و با نظرخواهی از افراد قابل اعتماد اقدام به تشکیل زندگی مشترک کنند.
دکتر علی اصغر نژاد فرید با بیان اینکه انتخاب عاقلانه همسر از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود:انتخاب عاقلانه و نه احساسی می تواند نقش مهمی در موفقیت زندگی مشترک داشته باشد.
این روانشناس با بیان اینکه نمی توان برای همه افراد زمان واحدی را برای فاصله گذاری میان ازدواج اول و دوم توصیه کرد، اظهارکرد:این فاصله به عواملی مانند مدت زمان زندگی مشترک، نوع مشکلات و وجود فرزند بستگی دارد. فردی که در دوران عقد از همسرش جدا شده است، شرایط متفاوتی نسبت به کسی دارد که پس از 10 سال زندگی مشترک و با وجود دو فرزند طلاق گرفته است.
وی افزود:ریسک ناسازگاری طلاق در ازدواج دوم بعد از ازدواج اول است؛ چراکه برای فردی که یک بار طلاق را تجربه کرده است. قبح این کار ریخته شده، در نتیجه باید حساب شده عمل کرد.

 

ازدواج مجدد

فاصله زمانی مناسب بین ازدواج اول و دوم؟

 این روانشناس با اشاره به ضرورت انتحاب همسر براساس شناخت اظهارکرد:پیش از وابستگی عاطفی برای دستیابی به شناخت باید سه تا شش ماه با فردی که قصد داریم با او ازدواج کنیم به منظور دستیابی به شناخت در ارتباط باشیم و به صورت رودرو صحبت کنیم .

فرد باید پس از هر جلسه نکات مثبت و منفی که از طرف مقابل دیده است را یادداشت و با معیارهای خود مقایسه کند.
نژادفرید در پایان با بیان اینکه ارتباط مجازی به هیچ وجه برای دستیابی به شناخت کمک کننده نیست، گفت:فرد باید در ارتباط حضوری واکنش های رفتاری طرف مقابل را زیر نظر بگیرد تا بتواند به قضاوت درستی از انتخاب خود دست یابد.

نکاتی درباره ازدواج مجدد که باید بدانید

نکاتی درباره ازدواج مجدد که باید بدانید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف