نمناک بهداشت و سلامتدهان و دندان از بین بردن عفونت دندان با یک معجون جادویی
عفونت دندان ، درمان عفونت دندان
معجون هایی با انواع گیاهان مفید برای عفونت دندان وجود دارد و حساسیت به غذاهای گرم و سرد و تب و حتی سر درد و یا تورم صورت و گونه ها از علائم عفونت شدید دندان ها هستند.

علل عفونت دندان و بیش از 15 درمان عالی خانگی و طب سنتی

از بین بردن عفونت دندان یا همان ابسه از راه طبیعی و با درمان هاب خانگی گاها بسیار بهتر از مصرف انتی بیوتیک ها نتیجه می دهد. در این بخش برایتان معجون های جادویی درمان عفونت و آبسه دندان را می گوییم.

درمان عفونت دندان بهتر است از راه و روش طبیعی باشد تا عوارضی برای بخش های دیگر بدن به خصوص بخش های داخلی بدن نداشته باشد. از قدیم شنیده ایم که موادی مثل سیر و نمک و گیاهان دارویی برای درمان عفونت دندان و آبسه لثه توصیه شده است که روش تهیه معجون های تسکین دهنده ی درد دندان و از بین بردن عفونت دندان را در این بخش از سلامت نمناک برایتان خواهیم گفت.

 رفع عفونت دندان طب سنتی

علل عفونت دندان و راه های خانگی درمان آن

عفونت دندان چیست؟

عفونت دندان که به آن دندان آبسه نیز میگویند، یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف دندانی که دچار عفونت و تورم شده است، به کار می رود. هنگامی که پوسیدگی دندان اتفاق می افتد، باکتری در دندان ها، لثه ها و مغز استخوان ایجاد بی نظمی می کند، که پالپ و آب را احاطه کرده و موجب تورم و ایجاد آبسه می شود.

علل شایع عفونت دندان چیست؟

تاثیر بهداشت دهان در عفونت دندان:

اگر دندان هایتان را به درستی تمیز نکنید. پلاک غذا روی دندان، یک محیط مطلوب برای رشد باکتری ها را تشکیل می دهد.

عفونت دندان به علت پوسیدگی دندان:

افرادی که دچار پوسیدگی دندان هستند، دچار عفونت دندان می شوند. هنگام پوسیدگی، باکتری ها در دندان ها، لثه ها و پالپ تجمع میکنند و موجب آبسه می شوند.

علت عفونت دندان

بررسی علل عفونت دندان

ترومای دندان دلیل عفونت دندان:

هنگامی که یک دندان می شکند، مینای دندان آسیب پذیر و شکننده می شود، باکتری ها می توانند در حفره های که باعث پوسیدگی دندان می شوند، دخالت کنند از این رو، عفونت می تواند به ریشه دندان گسترش یابد.

عفونت دندان:

عفونت باعث ایجاد یک لاتکس (بافت مرده، سلول های زنده یا مرده و سلول های سفید خون) و تورم بافت ها می شود. این پدیده سبب درد دندان می شود.اگر دندان تخریب شده باشد، ممکن است دیگر آسیب نبیند، اما عفونت هنوز فعال است و همچنان به گسترش و نابود کردن بافت ها ادامه می دهد.

عفونت دندان با رژیم غذایی:

مصرف مقدار زیادی شکر، موجب از بین رفتن دندان میشود و می توانند موجب آبسه دندان یا عفونت شوند.

سیستم ایمنی ضعیف علت عفونت دندان:

افرادی که از دیابت رنج می برند، یا افرادی که از درمان رادیویی سرطان استفاده می کنند، یا سایر مشکلات پزشکی دارند ،بیشتر احتمال دارد خطر ابتلا به آبسه دندان را افزایش دهند.

 رژیم غذایی غلط و عفونت دندان

علت های متفاوت عفونت دندان

علائم عفونت دندان چیست؟

اگر می خواهید عفونت دندان را با داروهای خانگی درمان کنید، باید علائم را سریعا تشخیص دهید ،که شامل موارد زیر است:

دندان و لثه درد از علائم عفونت دندان:

این علائم قابل تشخیص ترین نوع از عفونت دندان است.التهاب، می تواند درد پایدار ایجاد کنداین درد هنگام جویدن افزایش میابد . این درد می تواند موجب بی خوابی شود.

حساسیت به غذاهای گرم و سرد از نشانه های عفونت دندان:

موقع خوردن غذای سرد و گرم دندان دچار درد میشود و بیمار احساس طعم تلخ در دهان میکند.

هالیتوزیس در عفونت دندان:

نفس بوی بد میگیرد. این نشانه نباید صرفا به دلیل بهداشت دهان و دندان ضعیف باشد، بلکه به علت آبسه دندان است.التهاب عفونت است ،که باعث ایجاد بوی بد دهان می شود.

عفونت دندان و لایه سفید در اطراف ریشه:

در صورتی که سطح اطراف دندان ها قرمز شود، همراه با لاتکس سفید، خطر ابتلا به آبسه دندان تا 90٪ افزایش میابد.

تب و سردرد در عفونت دندان:

وقتی دچار التهاب و تب شدید میشوید، نشان میدهد عفونت در سطح بسیار جدی قرار دارد ، همراه با تب احساس خستگی میکنید، گره های لنفاوی در گردن ظاهر می شود .

تورم صورت، گونه ها و گردن در عفونت دندان:

رشد عفونت نقاط دیگر صورت را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب تورم دیگر نقاط می شود.

 علائم عفونت دندان

نشانه های عفونت دندان

نسخه پیشنهادی با عنوان درمان و از بین بردن آبسه و عفونت دندان با یک معجون جادویی

1. عصاره گل رز را با آب تازه لیموترش مخلوط کنید و برای چند دقیقه این مخلوط را در دهان نگه دارید و سپس دور بریزید. این عمل را حداقل روزی 3 بار تکرار کنید.

2. غرغره کردن با آب لیموی تازه و آب ولرم روزی 2 بار علاوه بر از بین بردن بوی بد دهان، شدت ورم را نیز کاهش می دهد.

3. برای تسکین فوری التهاب و خون ریزی با آب نمک غرغره کنید و یا ضماد زنجبیل و نمک را بر روی لثه قرار دهید.

4. برای درمان سریع آبسه دندان روزی سه حبه سیر را به اندازه ماش خرد کرده و هر حبه را همراه با یک لیوان آب یا آب عسل میل کنند.

5. برای از بین رفتن عفونت‎ در دهان و دندان می‎توان یک قاشق مربا خوری عسل را با چند قطره سرکه مخلوط کرده و روی لثه‎ و دندان ها مالید.

6. استفاده از نمک به صورت کشیدن روی لثه و دندان بسیار خوب است، مداومت به این کار مفید است و می تواند کمک کننده باشد, در مورد نمک هم مقالات متعددی بیان شده که فوق العاده است.

7. تورم لثه را می توان با جوشانده هلیله به صورت مضمضه یا پاشیدن پودر عدس ، گشنیز، مورد، صندل سرخ فوفل ، سماق بهبودی بخشید و یا آب برگ تاجریزی ، بارهنگ ، آب برگ خرفه را در دهان نگهداشته و خارج کنند و یا سماق را نرم کوبیده در گلاب حل کرده مضمضه نمایند اگر ورم بهبودی نیافت می توان تخم ریحان یا تخم مرو یا تخم تمرهندی را سائیده در آب اسپرزه ریخته روی قسمت متورم بمالند.

 

بهترین درمان های خانگی و گیاهی برای رفع عفونت دندان

بعد از معرفی چند معجون جادویی در ادامه این بخش از درمان عفونت دندان در سلامت نمناک به سراغ نسخه های طب سنتی که در کشورهای مختلف رایج است می رویم.

1. درمان عفونت دندان با آب گل داوودی:

گل داودی نباید برای ما عجیب باشد. فقط یک گل نیست و دارای خواص درمانی می باشد.از دو نوع تازه و خشک آن به عنوان جای استفاده می شود. مواد تشکیل دهنده فعال در روغن اسانس گل داودی دارای خواص ضد حساسیت، ضد التهابی و ضد باکتری است.
 1. گل را داخل آب قرار دهید،آب را فشرده کنید و بنوشید.
 2. 2 تا 3 بار در روز به مدت 1 ماه این کار را ادامه دهید.

گل داوودی

گل داودی برای عفونت دندان

2. سیر برای عفونت دندان:

سیر یک غذای خوشمزه و محبوب در بین مردم است.یک بزرگسال سالم می تواند در حدود 4 حبه سیر در روز مصرف کند، هر گل سیر معادل 1 گرم است. سیر را به هر شکلی میتوانید استفاده کنید، آرد شده، سیر خام، پخته شده، روغن سیر و غیره. همه آنها مزایای بهداشتی شگفت آور را ارائه می دهند.

سیر بسیار ضد عفونی کننده است. ترکیب سیر حاوی بسیاری از آنتی بیوتیک ها است، آلیسین به مبارزه با ویروس و باکتری های بیماری زا کمک می کند.

 1. پوست سیر را کنده و ساقه های سیر را بشویید.
 2. یک تا دو حبه سیر تازه را به مدت 30 ثانیه در دندان آلوده قرار دهید.
 3. سپس دهان را بشویید و برای از بین رفتن بوی بد دهان از روغن گل میخک استفاده کنید.

احتیاط: سیر یک ادویه معمولی است که برای تأثیر مفید آن بر سلامت انسان شناخته شده است.

اما اگر خوردن سیر به درستی انجام نشود، می تواند خطرات سلامتی را به همراه داشته باشد:

خطر مسمومیت: این احتمالا جدی ترین خطر است که می توانید هنگام خوردن سیر با آن مواجه شوید.

این نوع مسمومیت موجب درد معده و در نهایت مرگ میشود. بر این اساس، خطر مسمومیت با سیر اغلب زمانی اتفاق می افتد که سیر در روغن در دمای اتاق مانده باشد یا به مدت طولانی در یخچال نگهداری شود.

عوارض جانبی با داروهای تجویزی: سیر می تواند با داروهای تجویزی خاص، به ویژه برخی از ضد انعقادها استفاده شده و در طول عمل جراحی دخالت کند.

علل آلرژی به سیر: مانند بسیاری از غذاهای دیگر، برخی افراد ممکن است به سیر آلرژی داشته باشند . اگر حساسیت جزئی رخ دهد، سیر باعث سوزش، نفخ و غیره می شود. اگر جدی تر باشد، می تواند تهدید کننده زندگی باشد. وقتی مشکوک به آلرژی است، باید با متخصص آلرژی غذایی مشورت کنید.

آلیسین در سیر باعث تحریک و یا حتی صدمه به دستگاه گوارش می شود. بنابراین، فقط مقدار کمی از آن را مصرف کنید، به خصوص سیر خام.

رفع عفونت دندان با سیر

سیر برای عفونت دندان و احتیاط های آن

3. زنجبیل برای درمان عفونت دندان:

زنجبیل یک ادویه است که برای پخت غذا استفاده میشود . نه تنها بوی غذا را کاهش می دهد، بلکه بسیاری از مواد مضر بالقوه مواد غذایی را نیز کاهش می دهد. زنجبیل حاوی ارزش تغذیه ای و پزشکی است. زنجبیل ضد باکتری است، بنابراین می تواند عفونت، و زخم های کوچک را درمان کند. قرمزی و تورم که به طور مستقیم با وضعیت دندان درد مرتبط است را نیز کاهش میدهد.

درمان عفونت دندان با زنجبیل بسیار ساده است؛ شما فقط باید روش های زیر را انجام دهید:

 1. یک زنجبیل تازه بگیرید.
 2. پوست زنجبیل را نکنید فقط با آب آن را بشویید.
 3. زنجبیل را به تکه های کوچک تقسیم کنید.
 4. بر روی دندان آلوده بریزید
 5. یا با آب زنجبیل دهان را بشویید .
 6. یا قبل از خواب به مدت 5 دقیقه زنجبیل را بجوید.
 7. روند را از 7 تا 10 روز تکرار کنید.

چای زنجبیل برای عفونت دندان:

اگر نمیتوانید جویدن قطعات تازه زنجبیل را تحمل کنید، چای زنجبیلی تهیه و بنوشید.

زنجبیل برای دندان

رفع عفونت دندان با زنجبیل

4. رفع عفونت دندان با پاپایا:

پاپایا دارای ارزش های تغذیه ای و همچنین اثر محافظت کننده سلامت است. با وجود ویتامین C و A در پاپایا، آنها می توانند سیستم ایمنی بدن را بهبود ببخشد.

اثر ضد التهابی پاپایا بهتر از دو ترکیب پاپائین و چیپاپائین موجود در آن است. این دو نوع آنزیم ها هستند که پروتئین را هضم می کنند، التهاب را کاهش می دهند و جراحت را درمان می کنند. قسمت های زیادی از پاپایا وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد که در آن برگ های جوان پاپایا اثرات قابل توجهی در کاهش عفونت دندان و مهار رشد باکتری ها دارد که مدت ها به عنوان یک درمان محلی مورد استفاده قرار گرفته است .

 1. یک پاپایا کوچک و سبز را آماده کنید
 2. آن را برش دهید، تا رزین را بدست آورید.
 3. پنبه را با رزین خیس کنید.
 4. آن را به مدت 10 دقیقه در محل درد دندان قرار دهید.

احتیاط: اگر چه خوردن پاپایا برای سلامتی مفید است، زیرا غنی از مواد مغذی است. اما برخی از عوارض جانبی مصرف پاپایا به خصوص برای زنان باردار باید مورد توجه قرار گیرد. همانطور که در بالا ذکر شد، رزین پاپایا در درمان دندان درد آلوده اثبات شده است. اما اگر به صورت شفاف رزین را ببلعید، بسیار خطرناک است زیرا رزین باعث منقبض شدن رحم می شود که منجر به زایمان زودرس می شود.

درمان عفونت دندان با عسل

پاپایا مفید برای عفونت دندان

5. عسل برای رفع عفونت دندان:

این فکر که عسل می تواند عفونت دندان را درمان کند عجیب است؛ به خصوص وقتی که باکتری ها برای زنده ماندن و زیاد شدن نیاز به شکر دارند. با این حال، عسل می تواند رشد باکتری های پلاک و مقدار اسید تولیدی آن را کاهش دهد. بنابراین عسل خالص غذای ضد پوسیدگی دندان است.

چگونه از عسل برای درمان و پیشگیری از عفونت دندان استفاده کنیم؟

 1. هر بار که از خواب بیدار میشوید، یک لیوان آب گرم آماده کنید.
 2. 2 قاشق غذاخوری عسل و پودر دارچین را در آب گرم بریزید،
 3. مخلوط کنید و سپس استفاده کنید.

احتیاط: اگر از عسل برای درمان عفونت دندان استفاده می کنید، باید به طور مداوم به کار خود ادامه دهید تا کارآیی بالایی داشته باشد. و به یاد داشته باشید که بعد از استفاده از این مخلوط با آب گرم دهان را بشویید .

6. رفع عفونت دندان با کمپرس سرد:

قرار دادن یخ در دهان ممکن است وضعیت عفونت دندان را کاهش دهد. همچنین تورم و درد را کاهش می دهد. آنچه شما باید انجام دهید این است:

 1. بسته یخ را در یک حوله قرار دهید.
 2. آن را به مدت ده دقیقه در خارج از دهان قرار دهید.
 3. در صورتی که احساس می کنید خیلی سرد است، بسته یخ را بردارید.

کمپرس سرد

بهبود درد عفونت دندان با کمپرس سرد

7. چای کیسه ای برای درمان عفونت دندان:

نوشیدن چای زیاد باعث می شود که دندان ها رنگ و لکه بگیرند، اما همه نمی دانند استفاده از کیسه های چای در درمان بیماری های دندانی مفید است. برای درمان عفونت دندان با استفاده از این روش، به سادگی مراحل زیر را انجام دهید:

 1. چای کیسه ای را در آب گرم قرار دهید.
 2. اجازه دهید در دمای اتاق خنک شود.
 3. چند ساعت یا یک شب کیسه چای را روی ریشه آلوده قرار دهید.
 4. دهان خود را با یک محلول نمکی آب گرم شستشو دهید.
 5. چندین هفته تکرار کنید.

8. درمان عفونت دندان با روغن زیتون:

ما معمولا از روغن زیتون برای صافی مو و سفیدی پوست استفاده می کنیم . علاوه بر این، آبسه دندان را درمان می کند. ترکیب روغن زیتون همراه با روغن گل میخک، اثر غیرمنتظره خواهد داشت، زیرا دارای خواص ضد التهابی است.

 1. 50 میلی لیتر روغن زیتون و 100 میلی لیتر روغن گل میخک را آماده کنید.
 2. دو روغن را با هم ترکیب کنید.
 3. توپ پنبه ای را به روغن آغشته و بر روی دندان قرار دهید.
 4. هر بار که درد اتفاق می افتد، فرآیند را 3-4 بار در روز تکرار کنید، این باعث می شود که احساس خوبی داشته باشید.

روغن زیتون

روغن زیتون خارق العاده برای عفونت دندان

9. پاپر برای عفونت دندان:

پاپر، نه تنها یک ادویه معمولی است بلکه یک درمان بسیار موثر برای درمان عفونت دندان می باشد.

این نوع سبزی حاوی روغن اساسی به نام بنزیل سدیم است که بسیار ضد باکتری است، باعث کاهش التهاب می شود و به طور موثر درد دندان را کاهش می دهد.

دو روش برای استفاده از پاپر وجود دارد:

روش 1:برگ پاپر:

 1. پنج برگ پاپر را بشویید .
 2. عصاره برگ را گرفته و در یک کاسه بریزید و یک قاشق نمک به آن اضافه کرده و هم بزنید.
 3. خمیر را برای آب خالص فیلتر کنید

روش 2:ریشه پاپر:

 1. عصاره 5 ریشه پاپر را گرفته در کاسه ریخته به آن نمک اضافه کنید.
 2. از یک توپ پنبه ای استفاده کرده در محلول آن را خیس کنید.
 3. روی دندان عفونی قرار دهید.

پاپر برای دندان

درمان عفونت دندان با برگ پاپر

10. زردچوبه برای عفونت دندان:

زردچوبه اغلب به عنوان یک دارو گیاهی شناخته می شود که به زنان کمک می کند زیباتر شوند و یا برخی از بیماری های دستگاه گوارش، استخوان ها را درمان میکند ... با این وجود درمان عفونت دندان با زردچوبه به خوبی شناخته نشده و کاربردی نیست.

دارای خواص ضد درد و مهار باکتری است، به طوری که زردچوبه نیز به عنوان راهی برای کاهش عفونت دندان درد در خانه به سرعت اعمال می شود.

زردچوبه بسیار خوش خیم است و عوارض جانبی را به همراه ندارد. عنصر اصلی زردچوبه، کورکومین است،که ضد میکروب و ضد عفونی کننده می باشد و قابل مقایسه با بسیاری از آنتی بیوتیک ها است.

کورکومین یک دارویی است که می تواند حفره ها را از بین ببرد. برای استفاده از زردچوبه به عنوان یکی از داروهای خانگی مناسب برای عفونت دندان، می توانید از روش زیر استفاده کنید:

روش 1:

 1. پودر زردچوبه را با آب مخلوط کنید.
 2. کامپوزیت را روی دندان آلوده اعمال کنید.
 3. تا زمانی که درد رفع شود
 4. دهان را با آب بشویید

روش 2:

 1. زردچوبه تازه بگیرید.
 2. پوست زردچوبه را پاک کنید و با آب آشامیدنی بشویید.
 3. زردچوبه را به تکه های کوچک برش دهید.
 4. تقریبا یک هفته در الکل قرار دهید و بعد مصرف کنید.
 5. از این مخلوط 2-3 بار در روز برای از بین بردن درد دندان استفاده کنید.

روش 3:

 1. پودر زردچوبه خشک را به طور مستقیم به پوسیدگی دندان اعمال کنید.

زردچوبه برای دندان درد

خاصیت زردچوبه برای رفع عفونت دندان

11. درمان عفونت دندان با نمک:

نمک دارای کاربرد فراوان است، یکی از آن کاهش التهاب و ضدعفونی کننده موثر است.

روش 1:شستشوی دندان با آب نمک برای عفونت:

 1. نمک کمی را با آب گرم مخلوط کنید.
 2. و به مدت 2 دقیقه دهان را بشویید.

علاوه بر از بین بردن پوسیدگی دندان، استفاده مداوم دندان ها را سالم و تمیز نگه می دارد و باکتری هایی را که روی سطح دندان وجود دارد حذف می کند.

روش 2:نمک با زنجبیل برای رفع عفونت دندان

نمک و زنجبیل توانایی مهار بسیاری از انواع باکتری ها را دارند، بنابراین ما باید هر دو را در درمان عفونت دندان ترکیب کنیم. چطور انجام دهیم:

 1. زنجبیل را به یک حالت سس و خمیری تبدیل کنید.
 2. کمی نمک را به آن اضافه کنید.
 3. این مخلوط را بر روی یک پارچه بگذارید.
 4. آب این محلول را گرفته و بر روی دندان اعمال کنید.

عادات غذایی را تغییر دهید

غذاهایی که دارای فیبر، ویتامین ها و کلسیم، به خصوص ویتامین C است را مصرف کنید. ویتامین C نقش بسیار مهمی در محافظت از بدن در برابر بیماری دارد.

افرادی که با ویتامین C به میزان کافی تامین می شوند، دارای یک سیستم ایمنی سالم تر هستند. از این رو، افزایش ویتامین C با مصرف سبزیجات، میوه ها برای همه ضروری است. قبل از رفتن به رختخواب،از خوردن مواد شیرین خودداری کنید، زیرا این نوع غذاها می توانند محیط مطلوب برای رشد باکتری ها ایجاد کنند.

به طور مرتب هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید، تا از وضعیت دندان های خود باخبر شوید.

 معیانه دندان

چکاپ سالیانه 2 بار توسط پزشک برای جلوگیری از عفونت دندان

 

علل، علائم و راه درمان آبسه و عفونت دندان با معجون جادویی

از بین بردن عفونت دندان با یک معجون جادویی
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 3288
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
این مطلب مفید بود ؟ 2833 455
نظر کاربران
arya

arya

واقا خیلی عالی بود از شما دوستان ممنونیم خیلی ممنونم

پاسخ دادن 94 30
علی

علی

گذاشتن سفیده تخم مرغ آب پز رو لثه متورم و همچنین شستن دندون با پونه هم معجزه می کنه

پاسخ دادن 31 9
هدي

هدي

به نظرمن اب نمك خيلى بهتره ممنون از پيشنهادتون.

پاسخ دادن 69 19
محمود

محمود

برای درمان دندان درد چای کوهی را با نبات دم کنید وبخورید. یا چای ونمک وکمی اب لیمو را باهم مخلوط کنید وداخل دهان قرقر کنید

پاسخ دادن 31 20
بهاره من من لثه ام ر

بهاره من من لثه ام ر

من لثه ام آبسه کرده برای راه حلش چی خوبه برام فوری سریع یک طرف صورتم ورم کرده آب نمک وچای نمک زنجبیل دارچین انجام دادم

پاسخ دادن 20 15
ویدا

ویدا

مراجعه به پزشک اب نمک کمک کننده است

پاسخ دادن 36 16
نیلوفر

نیلوفر

قرقره کردن آبلیمو و آب نمک خیلی تاثیر داره

پاسخ دادن 60 32
محمود

محمود

سلام دوستان عزیز لثه من سفید شده میشه گفت عفونت هست درمانش چی تشکر.؟

پاسخ دادن 90 47
سلام

سلام

دندون من دو روزه بشدت ورم کرده طوریکه چشمم بسته شده، هشت ساعت یبار دو تا قرص آموکسی سیلین و مترونیدازول میخورم اما ورمش اصلا بهتر نشده، چیکا کنم

پاسخ دادن 360 106
سهیل

سهیل

سریع برو دکتر

پاسخ دادن 50 14
راستین

راستین

منتظر باشین خودش درمان میشه پول مفت ندین به خدانشناسا

پاسخ دادن 26 43
امیر

امیر

سفکسیم بخور

پاسخ دادن 19 24
مهدی

مهدی

سلام.نشاسته را با کمی آب مخلوط کن تا خوب حل بشه بعد روی حرارت ملایم هم بزن تا ژله ای بشه.سپس وقتی ولرم شد آن را روی دندان قرار بده.و همزمان به حالت مکیدن لثه اقدام کن.اینکار عفونت را به سمت بیرون هدایت میکنه.اینکار را چند بار در روز انجام بده

پاسخ دادن 40 25
داداش

داداش

دیکلوفناک بخور خیلی تاثیر دارد.

پاسخ دادن 9 25
لاله

لاله

سلام.باید پنی سیلین تزریقی بزنید.اگه جواب نداد باید با روش های برش و عصب کشی عفونت رو خارج کرد و اگه باز دچار عفونت شد باید دندون رو کشید

پاسخ دادن 9 13
علی

علی

من همین مشکلو داشتم از آنتی بیوتیکها پنی سیلین وی استفاده کردم و سماق و نشاسته و زردچوبه را با نمک مخلوط کردم و به اندازه یک قاشق چای خوری ریختم رو محل آبسه و 10 دقیقه بعد با آب ولرم شستم و سر آخر دود عنبر نسار را تو دهنم نگه داشتم واقعا اثر داشت راحت شدم از درد و ورم

پاسخ دادن 21 21
Niloofar

Niloofar

میشه توضیح کامل تربدین ک چیکارکردین ابسه و ورم صورتتون رفت چون من الان هشت روزه ک اینطوری شدم و خوب نمیشه

پاسخ دادن 4 0
مهتاب

مهتاب

منم این مشکل و داشتم نشاسته بزار روی دندونت شب موقع خواب بذار دوروز این کارو انجام بده با نشسته تاثیر نشاسته و ببین

پاسخ دادن 11 11
حمزه

حمزه

سماق سائیده شده را با گلاب بصورت غرغره در دهان بمدت دو دقیقه نگهداری کنید

پاسخ دادن 6 5
شاهین

شاهین

شما حتما باید به دندانپزشک مراجعه کنید.چون عفونت شدید دندان بعضی وقتها روی قلب اثر می گذارد و موجب ناراحتیهای قلبی می شود.

پاسخ دادن 9 8
عابد

عابد

زرده تخم مرغ نپخته از سفیده جداکن بعد رو دستمال پهن کن بچسبون رو ورم صورتت

پاسخ دادن 0 5
محمدرضا

محمدرضا

فقط سریع برودکتر،جراحی فک

پاسخ دادن 4 4
ریحان

ریحان

گوشت قرمزتازه بذار رودندون خوب میشه گوشت یخ زده نباشه چرک دندون سر باز میکنه

پاسخ دادن 1 3
 آیلا

آیلا

سلام،روزی سه بار یه حبه سیر و خورد کن تو یه لیوان آب و میل کن..دو سه روزه خوووب میشی

پاسخ دادن 5 0
شهناز

شهناز

فقط روزی یک سیر رنده کن ،با آب قورت بده سریع تمام عفونت از بین می‌ره‌،،یک روزه،،،من امتحان کردم ،،برای سرما خوردگی ،انفو لانزا،همه ی عفونت ها ،سیر واقعا معجزها س،،اصلا آنتی بیوتیک ودکتر نمی خواد

پاسخ دادن 6 2
سمي

سمي

سير و له كردم روي لثه ام گذاشتم دردش ساكت شد من باردارم نميدونم چيكار كنم لثه دندون عقلم ابسه كرده

پاسخ دادن 63 24
جواد جمشيدي

جواد جمشيدي

سلام دوستان نشاسته هم براي ابسه خيلي خوبه نشاسته درست كنين و بريزين داخل دهان و قرقره كنين انقدر ميك بزنين تا كل چرك در بياد

پاسخ دادن 24 14
مهیا

مهیا

سلام نشاسته خام یه حب برداره و کنار همون قسمت دندون بزاره که آبسه کرده عفونت رو میکشه خیلی عالیه وپشتشم آبن نمک قرقره کنه

پاسخ دادن 12 4
مرضیه

مرضیه

اره نشاسته خام عالیه

پاسخ دادن 8 6
سلام

سلام

سلام لثه ودندوون عقلم خیلی درد میکنه البته دندونموشکسته فقت ریشش مونده تمام راهکارها رو امتحان کردم به درد نمیخوره چکارکنم فقت یک لحظه ساکت کنه

پاسخ دادن 26 16
F gh

F gh

میخک مسکن درد دندان است یک ژل هم هست به نام دنتام از داروخانه بگیری برای تسکین درد دندان مفید است.

پاسخ دادن 6 7
زینب

زینب

سلام من دندونم وقتی درد میگیره آب می ریزم تو دهنم چند ثانیه اون آب روی دندونم بمونه بعد از دوثانیه دردش کاملا فروکش میکنه ولی چند دقیقه بعد دوباره درد میگیرخ و همینکارو مدام تکرار میکنم تا کامل بی حس بشه . ولی درد دندان بخاطر عفونتشه و حتما آنتی بیوتیکشو سر ساعت بخوری دیکه درد نمیگیره تازه میگن واسه عفونت و آبسه هم چای سرد با نمک قرقره کن ببین چه عقونتی در بیاد .

پاسخ دادن 12 13
سارا

سارا

شما حتما بايد ريشه دندونتونو يكشيد تا دردش برطرف شه چون اون ريشه ديگه تأثيري مفيدي نداره بجز عفونت إيجاد ميكنه فقط بايد كشيدش

پاسخ دادن 2 1
نسیم

نسیم

اگه دندون عفونت شدید داره بهترین راه حل اینه ک دهان شویه قرقره کنید زود عفونت و از بین میبره..قرص سفکسیم و رو ساعت بخوری آمپول جنتامایسین هم خوبه.اگه در غیر اینصورت خوب نشد سریع بلافاصله بری پیش دندانپزشک یا متخصص عفونی

پاسخ دادن 0 2
نسیم

نسیم

اگه دندون عفونت شدید داره بهترین راه حل اینه ک دهان شویه قرقره کنید زود عفونت و از بین میبره..قرص سفکسیم و رو ساعت بخوری آمپول جنتامایسین هم خوبه.اگه در غیر اینصورت خوب نشد سریع بلافاصله بری پیش دندانپزشک یا متخصص عفونی

پاسخ دادن 2 1
محند

محند

سلام با دکتر هماهنگ کن راه زیاد هست. توی سه ماه اول و سه ماه آخر میتونی هم عصب کشی کنی هم پر. موفق باشی

پاسخ دادن 4 3
مهتاب

مهتاب

سیر که ب جنین آسیب میرسونه خیلی گرمه بعد لثه رو میسوزنه میخک بزار روش

پاسخ دادن 3 6
اسرا

اسرا

سلام میخک سقط مياره همون سیربهتره

پاسخ دادن 5 7
حمزه

حمزه

بهترین راه استفاده از جوشانده بابونه و نعناع است یا نمک دریایی با چند قطره آب لیمو در آب ولرم یا سرکه و آبلیمو و نمک را در آب ولرم ریخته و بمدت دو دقیقه در دهان نگهدارید.

پاسخ دادن 3 2
عالی موفق باشید

عالی موفق باشید

بسیار خوب واقعا عالیه

پاسخ دادن 12 10
مریم

مریم

باسلام من دندانم به مدت 10 سال عفونت داره اماهیچ دردی نداره پیش هردکتری رفتم گفتن هیچ کاری نمیشه کردوخطرناک نیست چه کارکنم

پاسخ دادن 43 23
طاها

طاها

سلام نمک دریا عالیه .عفونت رو میبره

پاسخ دادن 15 12
آزاده

آزاده

خوب چه کاریه بکش راحت بشی

پاسخ دادن 4 4
ریحان

ریحان

نمک دریا درکل خوبه سرکه وابلیمو هم خوبه ولی برا عفونت وورم شدید حتمن گوشت قرمز تازه رو امتحان کنید

پاسخ دادن 1 2
 سازه

سازه

باید اول عفونتش کامل رفع بشه مریم خانم بعد ببینید دندانپزشک در مورد کشیدنش چه میگویند

پاسخ دادن 1 0
فاطمه

فاطمه

ممنون از پیشنهادت

پاسخ دادن 3 7
علی

علی

لیمو و سیر رو با هم میکس کردم عالی بود

پاسخ دادن 14 12
شایان

شایان

سلام من دندان نیشم عفونت کرده وعفونت اون به زیر سقم امده وباعث تورم سقم شده چکار میتونم انجام بدم

پاسخ دادن 60 36
ندا

ندا

شب موقع خواب زرده تخم مرغ اب پز ترجیحا بومی را روی محل عفونت بزار تا صبح. تمام چرک و عفونت را میکشه

پاسخ دادن 9 17
مهدی

مهدی

باسلام برای درمان آبسه دندان می توان از کتیرا که فوق‌العاده است استفاده کنید طریقه استفاده از این دارو معجزه آسا به این گونه است که مقداری از آن را بر روی لسه ودندان عفونی بگذارید و بعد از ده دقیقه معجزه ی آن را ببینید

پاسخ دادن 21 13
مهرنوش

مهرنوش

منم دندووون درد دارم خیلی واقعااین چیزایی ک گفتیداثرداره؟؟؟؟

پاسخ دادن 10 8
پری

پری

من عصب کشی کردم اما به علت چرک کردن پر نکرده ۵روزه دارم آنتی بیوتیک مصرف میکنم دردش اصلا ساکت نمیشه یکی بگه چیکار کنم

پاسخ دادن 42 24
رضا سل

رضا سل

یه قاشق چای خوری ولی نصف پودر پرسینی ونمک غل غله کن وسریع بریز بیرون

پاسخ دادن 6 5
محمد رضا

محمد رضا

منم اینجوری ام کممممکککک

پاسخ دادن 4 5
مهرداد

مهرداد

شما عصب کشی خوب نکرده دکترتون برو پیش یه دکتر دیگه

پاسخ دادن 3 2
زهرا

زهرا

سلام دوستان نمن روی لثه ام کیست درامده بود روزی دوتا سیر میجویدم و پنج دقیقه نگهمیداشتم تو دهنم بعد قورتش میدادم اب نمک و ابلیمو هم غرعره میکردم با کمال تعجب کیست از بین رفت

پاسخ دادن 14 16
ندا

ندا

منم امتحان کردم واقع تاثیر داشت

پاسخ دادن 11 6
رویا

رویا

خداییش من همین الان گلاب تو دهنم قرقر کردم دردی که ناشی از عفونت بود برطرف شد و اینکه جای ورمی که از عفونت مونده بود از بین رفت.

پاسخ دادن 24 20
علیرضا

علیرضا

دمت گرم عالی بود سپاس سپاس

پاسخ دادن 8 10
Azar

Azar

خوش به حالت من همه ی اینارو امتحان کردم دکتر چرک خشک کن داده که اصلا تاثیری نداشته که بعد از رفع عفونت برم بکشم اصلا یک دقیقه دردم کم نمیشه الان ۴ روزه با همه ی این چیزهایی که نوشتین امتحان کردم دردم فقط با شیاف دیکنوفناک آروم میشه دوباره میگیره

پاسخ دادن 12 3
محمد

محمد

اگر درد زياد بود استراحت كنيد

پاسخ دادن 7 10
ف

ف

چقدر جامع و مفید

پاسخ دادن 8 3
شاهین

شاهین

مرسی از راهنماییتون به نظرم هر راهی رو استفاده کردن خوبه من نمک و ابلیمو رو استفاده میکنم

پاسخ دادن 4 9
زارعی

زارعی

داشتم از دندون درد به خودم می پیچیدم یک حبه سیرراتکه تکه کردم وجویدم سوزش غیر قابل تحملی داشت ولی در هر صورت یک حبه را نمک زدم وگذاشتم روی دندونم واقعا دردش ساکت شد

پاسخ دادن 11 7
بهنام

بهنام

دوستان دندانم طوری عفونت کرده که چشم چپ ام باز نمیشه صورتم بادکرده بدجوری تصمیم دارم رسیدم خونه توصیه های شمارو اجرا کنم حالم خیلی خرابه

پاسخ دادن 15 17
سمیر

سمیر

ادامس کوهی یا سقز عطاریا دارن بذاری رو دندونت خیلی زود ساکتش میکنه

پاسخ دادن 6 8
الناز

الناز

سلام من دندانم را نزد متخصص ریشه عصب کشی کردم بعد نزد دکتر دیگه ای رفتم تا پر کنه ول گفتند نمیشه با اینکه دو طرفش دبواره داشت جراحی لثه کرد و تمام دیواره دندانم را تراشید و روکش گذاشت دوروز بعد حس کردم روکشش لقه رفتم دکتر گفتن رفته مسافرت تا یه ماه دیگه والان هم کمی لقه و چیزی هم نمیشه با این دندان خورد حالا نمیدونم چه کنم میگن نمیشه روکشو برداشت از طرفی هم میترسم زیرش عفونت کنه و دندانای کناربشم خراب کنه لطفا راهنماییم کنید چه کنم

پاسخ دادن 8 11
مهدی

مهدی

سلام از دهانشویه رقیق + مسواک نرم + نخ دندان استفاده کنید.

پاسخ دادن 3 1
امید

امید

سلام دوستان برای عونت و درد دندان من یه قطره استفاده میکنم واقعا عالیه . قطره دنتول زدعوفنی کننده دهان و گلو و مسکن فوری اینو دوستان روز دوبار دوقطره درمحل عفونت و درد استفاده بشه نتیجه بخشه فقط دقت داشته باشین ژل دنتول نباشه فقط قطره دنتول

پاسخ دادن 9 21
N.H

N.H

سلام من سه روز درد دندون دارم پیش دکتر رفتم میگه هیچ مشکلی نداره صورتم ورم کرده اصلا نمی دونم دیگه باید چی کار کنم دندون دردم داره خیلی شدید میشه سه روز نه غذا خوردم فقط در حال گریه کردنم

پاسخ دادن 34 11
 Z .K

Z .K

منم این مشکل و دارم پنی سلین تریق کردم وقرص نوافن وسفالکسن می خورم درد دندونم قطع شده فقط هر کاری میکنم ورم صورتم نمی خوابه

پاسخ دادن 2 0
Hosien

Hosien

مخلوط عسل و سرکه عالی بود بعد از استفاده این مخلوط سریع عفونت و درد شدید تسکین داد واقعا متشکرم از این پست و معلومات مفیدتون

پاسخ دادن 9 7
صوفیا

صوفیا

سلام دوستان ..عفونت و درد دندون چند روز کلافم کرده بود هرچی دارو مصرف میکردم اثر نداشت دکتر هم میگفتتوی درد و عفونت هیچ کاریش نمیشه کرد ..ادماس کوهی از درخت بن گذاشتم روش ب مدت دوساعت کل دردش و عفونتشو کشید ک دیگه دکتر هم نرفتم اصلا

پاسخ دادن 6 5
بارزان

بارزان

سلام ، من لثه م كيست در اونده دوهفته بيشتر، رفتم دكتر عصبشو در اورد تا از راه عصب كشي چرك دندونم تخليه بشه ولي حل نشد گفتن بايد برم جراحي تاكيست لثه حل بشه ،اونم ك راستشهزينه ش برام بالاس لطفا كسي ره حلي نداره ، خودم چند تا درمان خانگي كردم ولي جوابنداده تا حالا

پاسخ دادن 14 11
...

...

سلام من رفتم دندان شش بالارو پرکردم اما گویا عفونت داشته و پر کرده شده.. اومدم خونه صورتم ی طرفش وحشتناک شد.. دردی نداشتم اما تند تند ورم میکرد, و وخیم میشد... رفتم بیمارستان گفتن باید بستری, بشی اما تخت نداستن... خلاصه پنج تا بیمارستان رفتم و بعلت تعطیلیا قبولم نکردن... و با6تا امپولو مصرف دوره ده روزه ی قرص منو راهی خونه کردن... الان ورمم خیلی خیلی کم و خوب, شده... ااما هنوز ی ذره اش مونده... چ کنم امپولام تموم شد قرصا هم نصف معدمم بخاطر قرصای قوی ریخته بهم دوست ندارم ادامه بدم....

پاسخ دادن 12 8
علی

علی

فقط دم کرده پونه و بعد نعنا

پاسخ دادن 1 0
سعید

سعید

واقعا دستتون درد نکنه . لیمو و نمک و قاطی کردم تو دهنم گرفتم دردش ساکت شد

پاسخ دادن 4 4
الیاس

الیاس

دندون درد. علت های متنوعی داره برای هر کس یه روش خیلی خوبه و جواب میده من هم یخ رو توصیه میکنم به این صورت که یخ رو تکه تکه کنیم در حد حبه قند بعد تو پلاستیک بریزیم و یه لایه پارچه بزارید رو قسمتی از صورت که دندون درد دارین بعد پلاستیک یخ رو بزاریم رو پارچه بعد 2 دقیقه از شر دندون درد راحت میشین در ضمن تمام پیشنهادات داده شده دوستان درسته

پاسخ دادن 6 3
فروزان

فروزان

عجیبه من هرجای اینترنت گشتم نوشته بود یخ مفیده ولی من فقط با کیسه ابگرم دندونم اروم میشه درد دندونم وحشتناک دوروزه تمام فقط دارم گریه میکنم ولی تا عفونتش نره دکتر برام کاری نمیکنه فقط پنی سیلین نوشتن که دوازده ساعت دوازده ساعت باید تزریق کنم مترانیدازول واسه دندون عالیه دوستان من هر هشت ساعت دوتا میخورم به اضافه اب نمکو اب لیموی تازه قرقره میکنم واقعا عالیه شده تا چنددیقه میتونم اروم بگیرم

پاسخ دادن 6 1
مریم

مریم

سلام گرما باعث بیشترشدن عفونت میشه

پاسخ دادن 5 1
شیما

شیما

بله. من یکبار این اشتباه رو کردم. کمپرس اب گرم گذاشتم عفونت بیشتر شد. از گرم کردن به شدت پرهیز کنید. این تجربه شخصی من هست و دکتر هم تایید کرد.

پاسخ دادن 2 0
Ayda

Ayda

سلام.منم دندان بالایی را اعصاب کشی کردم الان خالیه دندانم و عفونت داره هر قرصی مصرف کردم تا عفونتم تموم بشه ولی نشد به حدی عفونت داره که دندانم دو رنگ شده تقریبا سیاه شده.من به سیرم حساسم اصلا نمتونم استفاده کنم.الان ۶ماهه دندونم این جوریه از ترس درد و قرص جدید نرفتم دکتر.گفتم عفونتش تموم بشه بعد برم.تورو خدا راهنماییم کنید

پاسخ دادن 17 11
باران

باران

سلام دوستان بی زحمت حتماراهنماییم کنید,من تازه نامزدکردم لثه هامم عفونیه صب که بیدارمیشم الان چن روزه تودهنم پرخون میشه دهنمم بوی خیلی بدی میگیره بنظرتون چیکارکنم خیلی افتضاحه این وضع

پاسخ دادن 15 11
نعیم

نعیم

محلول شتشوی دهان یا همان سرم نمکی را غرغره کن خرجش 3000تومنه

پاسخ دادن 1 5
زهرا

زهرا

پوست انار رو بزار تو آب جوش یا بجوشون بعد بزار رو لثه، عفونت رو میکشه، یه هفته مداوم این کار رو کن

پاسخ دادن 3 1
نن

نن

سلام سیاه دانه باعسل صبح به صبح ناشنایک قاشق بجوید بوی بدش ازبین میره عالیه استفاده شده

پاسخ دادن 1 0
حمید

حمید

سلام من دندونم عفونت میکنه بعد عفونت میاد روی دندونم باسوزن میترکونمش خوب میشه چیکار ش کنم

پاسخ دادن 11 5
مهسا

مهسا

دوستان برین مازی بگیرین عالیه .انداره لپه بشکونین بزارین رو دندون که عفونت کرده بعد یه ربع دربیارین. عفونتو کلا میکشه بیرون

پاسخ دادن 4 6
Arta

Arta

سلام‌دوستان نظرهای همرو خوندم ازین موردا کدوم و استفاده کنم‌تا ورم صورتم زودتر بخوابه؟

پاسخ دادن 7 0
امیرعلی

امیرعلی

همه راامتحان کن هر کدوم جواب داد خوبه

پاسخ دادن 5 3
مهناز

مهناز

سلام خوبین.من دندون کشیدم بدکشیدن درد شدید دارم امروزم عفونت کرده جاش ودهنم بو میده میشه راهنمایی کنید

پاسخ دادن 21 9
قاسم

قاسم

۲ تا از دندان هایم را روز پنجشنبه کشیدم از دیروز آبسه و ورم کرده طوری که گونه ام پف کرده و درد هم داره ؛لطفاً راهنمایی بفرمایید؟

پاسخ دادن 10 8
رامین از اورمیه

رامین از اورمیه

دوستان قسمت پوست انار را با اندازه سکه کوچک با لثه بریده و داخل آنرا بر روی لثه قرار دهید به مدت یکی دو ساعت تا اثر معجزه آسای آن رو ببینید مخصوصا خانمهای باردار که نمیتونند از داروهای شیمیایی استفاده کنند

پاسخ دادن 5 0
رضا

رضا

چوره دود کن. بازرد چوبه همبا ارد وروغن گل مخلوط کن بزار رپش از بیرون تا صبح ببند

پاسخ دادن 3 3
فاطمه

فاطمه

سلام من دندونه جلوییمو1ماه پیش عصب کشی کردم الان عفونت کرده این راها جواب میده چون قبل عصب کشی شده؟؟وفوق العاده درد میکنه دکترمم فقط میگه آموکسی سیلین بخور

پاسخ دادن 1 2
شهاب

شهاب

سلام دوستان من یک ماهیه دندونم دردمیکنه جدیدن تمام دندونام دردمیگیره وسردرد میگیرم رفتم دکتر اموکسی دادخوردم امپول دادزدم کلی داروخوردم ولی فایده نداشتن میشه یه روش خوب واسه رفع عفونتش بهم پیشناهادکنید لامصب زندگیما جهنم کرده این دندون دردوسردرد

پاسخ دادن 4 0
حبیبی

حبیبی

سلام ،درد اول من در قسمت فک پایین سمت راست دندون هفتم ب همراه عقل با درد گوش و گلو خیف و ی خرده ورم بود رفتم دکتر گفت عفونت باید دارو بخوری نزدیک دوماه دارو خوردم حدود ۸تا پنی سیلین ۶۰۰زدم که ن ورم بخوابید ن دردش کم شد رفتم پیش ی مختصی دیگه گفتم باید بکشی کشیدیم درد گوش و گلو کم شد گفت باید چهارتاپنی سیلین۸۰۰ ب همراه میترانیدزول تززیق کنی،منم کردم روز سوم فک بالام هم ورم کرده الان نمیدونم چیکار کنم هفته هم از کشیدن دندونم میگذره

پاسخ دادن 6 4
اسرا

اسرا

سلام من باردارم ودندون درددارم دندونم اینقدردردمیکنه که حتی نمیتونم زبونموروش بکشم خییییلی دندونم دردمیکنه خواهشا راهنماییم کنید

پاسخ دادن 4 1
omidan

omidan

برو روغن حنظل اصل بگیر تو گوش سمتی که درد میکنه دو سه قطره قبل خواب بریز و یکی دو قطره هم روی دندان بریز فقط چون حامله ای مواظب باش خیلی نریزی و قورت هم ندی

پاسخ دادن 3 1
صالح

صالح

سلام دندون ولثه ام چرک کرده جوری که دماغمو چشم چپم بسته میشه لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 9 6
محمد

محمد

اب نمک ازهمشون بهتره امتحان کنین ضررنمیکنید

پاسخ دادن 6 3
سینا

سینا

سلام لطفا زود بهم جواب بدین من یک ساله یک ابسه دارم اما اذیتم نمیکرد اما از امروز حتی دست به دندون هم بخوره درد شدید میگیره من یازده سالمه هر کاری که میگید انجام میدم

پاسخ دادن 6 6
عل

عل

سلام..سمت چپ.صورتم ی ورم بزرگ کرده اولین بارمه ایجور شده..فردا هم باید برم مسافرت چیکارش کنم ک بره؟

پاسخ دادن 7 4
آرمین

آرمین

ببینید دوستان عزیز اینقد دندون درد کشیدم که تو درد دندون استاد شدم خیلی درد بدیه چون رو سیستم عصبی مغز تاثیر میگذاره و علاوه بر درد اعصاب آدم رو بهم میریزه،اول اینکه اگر اهل مسواک زدن نیستین دهان شما به هر دلیلی معدن باکتری هست ، اگر دندونتون خراب باشه یعنی قسمتی ازش شکسته باشه به قول خودمونی کرم خورده باشه دو نوع عفونت وجود داره یکی قسمت پالپ دندان که اگه تو گوگل سرچ کنید میبینید و یکی قسمت انتهای ریشه دندان که اصطلاحا بهش آبسه میگن،اگه قسمت پالپ باشه معمولا دردش آروم تره و اگر انتهای ریشه آبسه شه دردش به شدت زیاده و اینکه دوستان میگن آب نمک و هر معجونی که تجویز میکنن فقط برای عفونت پالپ دندان به درد میخوره چون وقتی انتهای ریشه آبسه شه آب نمک یا هر چیز دیگری نمیتونه به انتهای ریشه دندان برسه و اگر برسه سریعا میتونه عفونت رو تخلیه کنه واسه همین درد دندون هر کسی با هم فرق داره،بهترین راه این هستش که وقتی پالپ عفونت کرد و هنوز دردش کمتره آب نمک تو دهن قرقره کنید تا عفونت به قسمت انتهای ریشه نرسه که تبدیل به آبسه شه و اگر آبسه کرد برای درمان باید از آنتی بیوتیکی که دکتر تجویز میکنه استفاده کرد یا اینکه اینقد درد بکشید تا بدنتون با عفونت مبارزه کنه و گاهی وقتا اگه به پزشک مراجعه نکنید عفونت باعث تب لرز شدید میشه و خطرناکه ، در مواقع درد شدیددندان مایعات زیاد بنوشید و سریعا به دکتر مراجعه کنید اگر وقتی هست که به دکتر دسترسی ندارید برای تسکین درد میتونید از قرص مفنامیک اسید استفاده کنید ولی بازم توصیه میکنم در اولین فرصت حتما به دکتر مراجعه کنید

پاسخ دادن 24 2
Sara

Sara

سلام.... دوستان من لثه ام ورم داره قرصم میخوره اثر نمیکنه چیکارکنم خوب شه؟

پاسخ دادن 7 6
نیکو

نیکو

دندون درد شدید گرفتم سه روز. تیر می کشه نصف صورتم درگیر. مسافر هم هستم. دوتا دندون پزشکی معاینم کردن گفتن کار سه جلست. دست نزدن. بهش. انتی بیوتیک می خورم شش ساعتی ولی اثری نکرده هنوز.تا حالا یک بستهابسته آموکسی با مترونیدازول. هیچ مسکنی اثر نمی ذاره روم. واقعا نمیدونم چیکار کنم. لطفا اگر چیزی هست که فوری دندونمو آروم میکنه بهم بگین.

پاسخ دادن 2 2
Esi

Esi

سلام برای تسکین درد فقط نوافن عالیییییی

پاسخ دادن 3 1
کیانا

کیانا

ژلوفن بخور عالیه

پاسخ دادن 1 1
یوسف

یوسف

بهترین مسکن برای درد دندان قطره یا ژل میخک هست فقط یکبار امتحان کنید مطمئن هستم همیشه یکی از اون رو به همراه خواهید داشت .

پاسخ دادن 0 0
حسین

حسین

دوتا امپول پنیسیلین 1200 هر دوازده ساعت بزن. .هر هشت ساعت هم یه دونه اموکسی کلاو.48ساعت بعد صورتت مثل روز اوله.البته اب نمک هم فراموش نشه

پاسخ دادن 0 0
سحر

سحر

سلام من یک هفته پیش تصادف کردم ضربه شدیدی به فکم خورد به بیمارستان مراجعه کردم ولی گفتن مشکلی نداری ولی العان چهارتا ازدندان هام شدید درد میکنه ورم زیادیم داره میشه راهنماییم کنین آیا ابسه کرده بخاطر ضربه یا چیز دیگه ایی هست

پاسخ دادن 3 2
mehdi

mehdi

سلام باید بری پیش دندان پزشک چون احتمال دارد عصب کشی بخواد چون عصب مرده شده از ضربه

پاسخ دادن 0 0
امیرحسین

امیرحسین

‌سلام من دندونم یه هفته است درد میکنه و دندون جلو هست تکون میخوره و درد میکنه همه چی استفاده کردم دنتول هم میزنم نیم ساعت اروم میکنه دوباره شروع میشه الان امروز عفونت کرده قسمت راست صورتم بزرگ‌شده اموکسی سیلین و استامینافون کدیین استفاده میکنم اثر نمیزاره یه روشی بگین درست کنه لطفا دارم میمیرم تعطیلات نوروزی منو به زهر کشید

پاسخ دادن 6 2
احسان

احسان

منم مثل تو شدم نميدونم چيكار كنم.

پاسخ دادن 4 1
احد

احد

سلام برادران وخواهران گرامی اگرعفونت یاآبسه دندان داریداین روش روحتماامتحان کنیدمقداری شیره درخت یاهمون نشاسته صمغ رابامقداری روغن دم گوسفندطبیعی باشه سرخ شده نباشه ویه کمی آردمخلوط کنیدبذاریددرحرارت کاملاگرم بشه بعدازاینکه یه کم سردشدبه دندانی که عفونت یاآبسه کرده بگذاریدفوراچرکوعفونتشومیکشه بیرون.خدایارتان.

پاسخ دادن 2 4
مهدی

مهدی

سلام . من دندونم چرک کرده و دندونم سیاه شده وقتی دهنمو میبندم فشار میاد درد مکنه چجوری چرک دندونمو بکشم بیرون لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 9 4
Mahshad

Mahshad

سلام من دندونم ماهى يكبار آبسه ميكنه نميدونم چرا

پاسخ دادن 6 2
امیر

امیر

سلام من یکی از دندونهای آسیاب فک بالاییم یه قسمتیش شکسته و عفونت کرده و بعضی وقتها هم خون میات بعضی وقتها خلط گلوم هم خون داخلشه. می خواستم بدونم که خون تو خلط گلو ممکنه از خونریزی وعفونت دندون ولثه باشه

پاسخ دادن 7 0
کبری دلیر

کبری دلیر

سلام ببخشید دندونای من خراب شده ازداخل دندونم انگاری گوشت دراومده وقتی فشارمیاد دردمیکنه چیکاربایدبکنم

پاسخ دادن 9 6
امیر محمدی

امیر محمدی

من دندونم سوراخه تا چایی می خورم درد میگیره چی کار کنم

پاسخ دادن 1 1
فرشاد

فرشاد

اعصاب کشی کن یا نمک قرقره کن یا دهنشویه استفاده کن اما اگه میخوای راحت بشی اعصاب کشی و پر کن

پاسخ دادن 1 2
مصطفی

مصطفی

تا صبح داشتم از درد ابسه میموردم خدا وکیلی گلاب سماغ غرغره کردم معجزه بود معجزه فقط موندم چه کسی کشف ش کرده

پاسخ دادن 3 1
نسرین

نسرین

من ۲۳سالمه دندونهای فک پایینم کلا خراب شدن ودندونای فک بالام کلا اعصاب کشی میخوان رفتم پیش دکتر دکتر ترمیمشون کنه اونم چهار تا از دندونامو کشید که روی یکیشون کیست بود الانم سه روز انتی بیوتیک میخورم اما کلا لته هام دارن میترکن هزار تا هم قرص دکلو فناک استفاده کردم اما الانم دارم میمیرم چکار کنم زود خوب بشم 8406

پاسخ دادن 3 5
زهرا

زهرا

نمیدونم روی شما اثر داشته باشه ولی پونه خشک شده رو اطراف لثه هات و رو دندونت قرار بده و سعی کن دوساعت رو لثه هات نگهشون داری. عفونت رو از داخل لثه هات بیرون میکشه.

پاسخ دادن 4 0
بلوچ

بلوچ

سلام دوستان کسای که عفونت دهان دارن تاجای میتونن سبزی جاتی که گرم مزاج هستن نخورن

پاسخ دادن 2 3
سمانه

سمانه

سلام من از دو هفته پیش دندان درد شدیدی گرفتم و دوروز پیش دو تا از دندان هام. کشیدم ولی نه تنها دردشکمتر نشده بلکه چندین برابرشده .دندانپزشک میگه عفونته .....حالا من با عفونت و درد شدیدش چیکا کنم

پاسخ دادن 2 1
مینا

مینا

سلام من رفتم دندون عقلم رو کشیدم دکتر برام عکس از کل فک نوشت و بهم گفت یکی از دندونام تو قسمت ریشه کیست داره و باید جراحی بشه آیا روشی هست که بدون جراحی بشه کیست رو نابود کرد لطفا هرکی تجربه داره بهم بگه خیلی از جراحی لثه میترسم

پاسخ دادن 4 2
فرزاد

فرزاد

به نظر من به طب سنتی مراجعه کن ، نظرات رو کامل بخونی روش های مختلف طبیعی نوشتن برای خارج کردن چرک دندون، زرده تخم مرغ آبپز ، نشاسته خام، مخلوط نیم پز نشاسته و آب و یکی دو راه دیگه که گفته شه خیلی خوب عمل میکنن

پاسخ دادن 2 2
مینا

مینا

ممنون از دوستان که وقت گذاشتید

پاسخ دادن 2 2
لیلی

لیلی

سلام.دوست عزیز شیر و نشاسته را روی حرارت قرار داده و خوب بهم زده تا ماده ای مثل فرنی درست شود بعد از روی حرارت بردار ...سعی کن تا وقتی ماده رقیق است مقداری از ان را در دهان قرقره کنی.الباقی ان را چند دقیقه بعد که حالت ژله ای گرفت(به علت وجود نشاسته)مانند خمیر دور قسمت عفونت کرده و متورم بگذار ...سریع چرک و عفونت یکجا جمع شده و تخلیه میشود...اخرین ساعات شب یعنی هنگام خواب بهترین تایم برای این کار است که تا صبح در دهان بماند.تا 3 شب اینکار رو تکرار کنید تاثیر معجزه اسایی دارد.

پاسخ دادن 2 2
امیر

امیر

مررسی

پاسخ دادن 4 2
مهسا

مهسا


دندونم چندوقته خراب شده. یه دوهفتس پایین ریشه همون دندون خراب یه توده سفت لمس میکردم قد یه نخود. و درد دندون و همونجا.
دیروز رفتم دندونم عصب کشی کردم. گفت چون عفونت داری باید انتی بیوتیک بخوری وقتی خوب شدی پرش کنم.
حالا از ازون هفته البته دارم انتی بیوتیک میخورم. ولی اصلا کوچیک نمیشه و نمیره.
حالام که دندونم عصب کشی کددم و باز سفکسیم میخورم بازم کوچیک نمیشه.
خیلی میترسم. گریم گرفته. تازه داره بزرگترم میشه با زبون و انگشتم حسش میکنم.
خیلی ناراحتممممم خیلی

پاسخ دادن 6 2
نسترن

نسترن

سلام دخترم 3 سالشه دندونش ابسه کرده چیکار کنم تا ببرم دکتر

پاسخ دادن 3 5
نگین

نگین

سلام من حامله ام عفونت شدیددندون دارم چیکارکنم؟

پاسخ دادن 4 0
زهرا

زهرا

سلام.من دندون عقل نهفته داشتم.یکماه پیش کشیدمش.الان یکهفته ست که شدیدا دردناک شده و اصلا هم نمیتونم دهانمو باز کنم.یعنی عفونت کرده؟میشه کمکم کنید

پاسخ دادن 4 4
Mehdi

Mehdi

سلام دوستان خسته نباشید....خواستم بپرسم الان دندونم سوراخی نداره فقط بین دوتا دندونم فاصله ایجاد شده واز دیشب درد شدیدی گرفته....ایا باید عصب کشی کنم یا میشه با انجام کار دیگه ای عفونتشو خالی کنم که دیگه نیازی به عصب کشی نباشه؟؟؟لطفا کمکم کنید باتشکر

پاسخ دادن 3 0
مصی

مصی

من یک هفته ست دندون درد دارم،چون روزه میگرفتم نمیتونستم دارو بخورم و بلافاصه بعد از افطار دردشدید تمام فکمو درگیر میکرد،دکتر خودم چندبارزنگ زدم نبودن،چهارتا دگزا و نفازولین زدم تواین چندروز،ولی امروز دیدم بادکرده صورتم و سه تا مسکن قوی و آموکسس سیلین خوردم ،ولی هنوز درد دارم ،یک بار سیر امتحان کردم سوزشش وحشتناک بود ولی آرومتر کرد دندون دردمو ،ولی جرات نمیکنم بذارم دوباره،الان بادکرده صورتم چکارکنم

پاسخ دادن 1 2
منجری

منجری

سلام خدایی باورم نمیشه آبلیموی تازه یا آب لیمو رو بگیرید قرقره کنید به ثانیه نمیرسه عفونت ها رو میریزه بیرون عالی بود

پاسخ دادن 1 0
سحر

سحر

سلام ممنون از مطالب مفیدتون....ممنونم از دوستان که راه کارهای خوبی توصیه کردن

پاسخ دادن 2 2
فاطمه

فاطمه

با سلام منم دندونم خیلی درد میکرد رفتم عصب کشی کردم که پر کنم الان پیله کرده خیلی درد میکنه نمیدونم چیکارش کنم میشه راهنمایی کنید ؟ممنون میشم

پاسخ دادن 3 6
مریم

مریم

با توجه به خوندن تمام موارد به این نتیجه میرسیم که باید خیلی حواسمونو جمع کنیم که دندون به این مرحله ها نرسه؛هر جور هست باید به دندون رسیدگی کرد .منم الان چند روزه دستم بند دندونمه و خواب و خوراک ندارم.6 تا پنیسیلین زدم و قرص کلیندامایسن هم میخورم اما انگار نه انگار.انگار که واقعا بدن هامون به آنتی بیوتیک ها مقاوم شده-

پاسخ دادن 1 1
فاطمه

فاطمه

سلام دوستان برای کیس دندان عفونت لثه یا هر عفونت دیگری از بدن بازالو درمان کنید بهترین درمان برای تمام عفونت ها فوق الاده است

پاسخ دادن 1 1
سارا

سارا

سلام منم چندوقته دندون درد دارم ولي ابسه نداره فقط درد اونم مدام شايد درطول هفته من دندون درد دارم خواهش ميكنم دوستان راهنماي كنيد چيكاركنم با اين درد

پاسخ دادن 0 1
علی

علی

سلامم. خدا خیرتان دهد. من هم دو روره دچار درد دندان شدید شده ام با این تفاوت که درد در ناحیه گیجگاهی و سرم هم پیشرفت کرده. عکس گرفتم . پز شک می گوید عفون ریشه دندان است. بد جوری کلافه ام کرده ومیروم روشهای درمانی شما را اجرا کنمو بینم جواب میده

پاسخ دادن 1 0
اراد

اراد

اگه دندونتون باد یا عفونت کرده و نمی‌خواید آنتی بیوتیک بخورین بهترین جایگزین دم کرده پونه کوهی ، من و داداشم جفتمون لثه هامون باد و چرک کرده بود ، با پونه خوب خوب شد ، دو سه قاشق پونه رو با چند لیوان آب بجوشونین ، وقتی جوشید با صاف کن اب اونو قرقره کنین و دندوناتون رو بشورید و آخر تفالش رو بزارین داخل دندون خرابتون تا شب تا صبح همونجا بمونه صبح که بیدار شدید دردش که می‌ره هیچ باد لثتون هم ویبینین خوب شده به شکل عجیبی

پاسخ دادن 2 0
آرمیتا

آرمیتا

بنظرمن چیز صفرایی وگرمیانه،نخورید،سماغ جوش،ونمک وابغوره وچایی پر رنگ همه باهم مخلوط کنیدقرقره کنید

پاسخ دادن 0 0
الهام

الهام

من همه راه ها رو رفتم اثر نداره فقط قرص ولتادک استفاده کنید محشره

پاسخ دادن 0 0
علیرضا

علیرضا

من چندسال قبل دندونم عصب کشی کردم وبعد روکش الان چند روزه لثه ام تورم کرده و خوب شده ولی از لثه بوی عفونت میاد وروی دندان نمیتونم چیزی بخورم چیکارکنم عفونتش خوب بشه دهنم بو گرفته مسواک و دهانشویه هم استغاده میکنم

پاسخ دادن 4 2
اصغر

اصغر

نظر من با همه فرق میکنه به نظر من دندونی که درد گرفت باید کشیدش فقط دندونی که نیاز به عصب کشی نداره ارزش خرج کردن واسش هس وگرنه دندونی که عصب کشی خواست و بکشی خیلی بهتره

پاسخ دادن 3 1
سارا

سارا

ن بنظر منكه هرچقدر دندونمون خراب باشه بازم يه راهي هست واسه درمان نبايد الكي بكشيم بندازيم دور كم كم ك سن مون بالاتر ميره اوموقع پير شديم قدر دندونامون ميدونيم ك نبايد الكي ميكشيديم

پاسخ دادن 1 0
حمید رضا

حمید رضا

با سلام درد دندون اگه همون اولش که تازه گز گز میکنه فهمیدی با چند تا مکیدن جانانه میشه تا یه مدتی از شرش خلاص شد ودندون آسیب دیده رو ترمیمش کرد اگه بی توجه شدی عفونت بیشتر شد گذاشتن نمک وخمیر دندون ،پیاز ،سیر،دهانشویه،فلفل،سیاه و.....اگه اثر نکرد میری به مرحله برگشت عفونت به زیر پوست که از عمق فاجعه خبر میده که بهش آماس وپیله که تو این مرحله وشدیت تر از اون که با درد همراه میتوانید از عنبر نسارا اونهم از نوع اصلیش که خروجی ماده الاغ سیاه هستش رو استفاده کرد که دودکردنش باعث ضد عفونی کردن اکثر زخمهاوتاولها ست وشنیدم که حتی برای زخمهای دیابت هم مفیده یک لقمه رو میگن باید چهل بار جوید وبرای درمان عنبر تکرار تکرار تکرار به امید خدا اثر داره

پاسخ دادن 1 3
مجاهد

مجاهد

سلام من همه دندونام سالم هستن و درد هم ندارم اما خونریزی لثه دارم یعنی صبح دهنم پر از خونه لطفا راهنماییم کنید. باتشکر

پاسخ دادن 0 0
Danial

Danial

من دندان پزشکی خوندم این دلیلش اینه که ویتامین cبدنت کم. از قرص جوشان استفاده کن یا میوه هایی مثل مرتقال یا لیمو ترش

پاسخ دادن 0 0
مجاهد

مجاهد

سلام من همه دندونام سالم هستن و درد هم ندارم اما خونریزی لثه دارم یعنی صبح دهنم پر از خونه لطفا راهنماییم کنید. باتشکر

پاسخ دادن 1 0
یاسر

یاسر

دندونی ک درد میکنه رو باس کشید من وفسردگی گرفتم از بس درست کردم خراب شدن

پاسخ دادن 1 1
فرهاد

فرهاد

دکتر ۳ روز پیش واسم عصب کشی کرد دندون ۷پایین رو گفت چند روز دیگه برو پرش کن از فردا شبش یکم درد گرفت دارم اموکسی ترمو میخورم ولی ورم کرده پایینترش تا ژلوفن میخورم اروم میشم و چند ساعت بعدش دوباره شروع میشه راهنماییم کنید لطفا

پاسخ دادن 0 0
مریم

مریم

دندون. منم چند روزه خیلی ورم کرده هر کاری میکنم خوب نمیشه چیکار کنم

پاسخ دادن 3 0
نازنین

نازنین

سلام من چندروزه لثم ورم کرده دکترقرص وامپولم داده ورمش کمترشده ولی بازم نمیتونم چیزی بخورم مسواکم میزنم خیلی دردمیگیره چیکارکنم....

پاسخ دادن 3 0
حمید رضا مقصودی

حمید رضا مقصودی

دنتول بگیر از داروخانه دو قطره بریز رو مسواک

پاسخ دادن 0 0
آیهان

آیهان

سلام من حدود یک سال که دندون جلوی ام و عصب کشی کردم ولی الان احساس میکنم یکمی چرک کرده چیکار کنم لطفا راهنمایم کنید

پاسخ دادن 3 4
حمید رضا مقصودی

حمید رضا مقصودی

دندونم چرک کرده سوراخ شده چرکش موقع خواب زیاد میشه از درد تا چهار صبح بیدارم نگر میداره اول صبح هم باید برم سرکار چیکار کنم دردش بخواب

پاسخ دادن 1 0
کیاوش

کیاوش

خطر عفونت توی تخریب استخوان فک زیاده اگر بافت استخوانی تخریب بشه پلاتین گذاری وعمل جراحی به دنبال داره حتما به پزشک مراجعه کنید

پاسخ دادن 0 2
فرامرز

فرامرز

من دندون شش فک بالام قبلا شکسته بود و بالاخره بعد چند وقت آبسه کرد و چرک بدی گرفت و اندازه ی یه نخود روی لثه ام آبسه زد با درد فوق شدیدی که داشتم همه ی این راحل حل هایی که دوستان دادن رو امتحان کردم ولی موقتی بود ، رفتم دندانپزشکی و دندان شکسته رو خارج کرد و جرای لثه انجام داد ریشه رو در آورد و چرک رو کامل تخلیه کرد و آنتی بیوتیک داد راحت شدم ، راه حلش فقط رفتن به دندون پزشکی هست که خدایی نکرده چرک آبسه به فک و گردن و مغز سرایت نکنه سریعا به دکتر مراجعه کنید دوستان

پاسخ دادن 4 0
کاوه

کاوه

داخل ژلوفن مایعی هست انرا با خلال دندان روی دندانی که درد میکنه بزارین برای درد از همه چیز بهتره

پاسخ دادن 0 2
ابراهیم

ابراهیم

سلام ۳ روزی هست که دچار عفونت لثه دندادن عقل شدم و خیلی درد میکشیدم جوری که نمیتونستم دهنم رو باز کنم چیزی بخورم جز مایعات___ دچار ورم صورت و گلو درد بودم از انتی بیوتیک از جمله پنی سیلین وی و میترونیدازول هم استفاده میکردم اما فایده ای نداشت که از مخلوط گلاب تازه و نمک غرغره کردم به مدت ۵ دقیقه داخل دهانم نگه داشتم و بلافاصله با استفاده از عنبرنسا هم دودش رو تنفس کردم و هم دودش رو داخل حلق و دهانم نگه داشتم در عرض ۱۰ دقیقه دردم خیلی کم شد و دهانم رو میتونم کاملا باز کنم___ مخلوط اب لیموی تازه و نمک و غرغره کردنش هم برای کاهش ورم صورت بسیار مفیده

پاسخ دادن 0 1
شکوفه

شکوفه

من 2سال پیش ریشه دندونم عفونت کرد و.اونو کشیدم. اما انگار عفونت تو ناحیه لپم یعنی دقیقا زیر چشمم انتهای لثه ام نهفته بوده.. الان رفتم یه دندون دیگه ام رو.عصب کشی کنم. آمپول که زده لپم ورم کرده.. چکار کنم عفونت لپم بره مث یه چیز نرم زیر لپم هست تو انتهای لثه ام

پاسخ دادن 0 0
لیلا بیات

لیلا بیات

سلام من ۳ماهه باردارم وعفونت دندان دارم دندونم کیست یا همان آبسه کرده بشدت درد میکنواخت و نمبتونم دارویی استفاده کنم اگر کسی چیزی بلده کمکم کنه

پاسخ دادن 1 0
سارا

سارا

خب شما بايستي قبل بارداري اقدام ميكردي حالا هم راه هايي ك دوستان پيشنهادكردنو امتحان كنيد مثلا زرده تخم مرغ اب پز امتحان كنيد يا دم كرده پونه كوهي

پاسخ دادن 0 0
Parsa

Parsa

سلام من ديروز دندونمو عصب كشى مردم پر كردم ديروز يكم درد داشت ولى امروز ديگه درد نداره ولى يكم ورم كرده چيكار كنم ورمش بخوابه ؟

پاسخ دادن 1 0
Rohi

Rohi

سلام توروخدا سوال منم جواب بدید من اصلا دندونم خراب نمیشد الان دوتا دندونام از پشت خراب شده پر کردم داشتم غدذا میخوردم یه طرفش شکست الان بعضی موقع درد میکته چیکار کنم راهنمایی کنید ممنون ایا اگه برم اونی ک پر کردمو خالی کنم دوباره پر میکنه اخه یه طرف دندون نیست پر میکنه یا روکش ممنون

پاسخ دادن 0 0
سحر

سحر

روکش میکنه اگر شکسته و قبلش هم پر شده باشه

پاسخ دادن 0 1
زهرا

زهرا

اره پر میکنه ولی بهتره روکشم کنی محض اطمینان

پاسخ دادن 0 0
میلاد

میلاد

فقط ژلوفن

پاسخ دادن 0 0
بهار

بهار

سلام من ۳ روز انتهای دهنم عفونت کرده لثم باد کرده همه راه کارارو رفتم باید چیکار کنم

پاسخ دادن 0 0
ندا

ندا

سلام..برای ارام شدن درد دندان ..کپسول ڗلوفن سوراخ کنید مایع ژله ایش واقعا معجزه میکنه خصوصا برای خانم های باردار ..و اگر دندان های طرف راست درد میکنه یه حبه سیر در گوش راست واگر سمت چپ حبه سیر سمت چپ قرار بدن باد دندان میکشه وانشاالله اروم میشن

پاسخ دادن 0 0
سارينا

سارينا

منم بااين پيشنهاد كاملا موافقم بخاطراينكه خودم امتحان كردم خيلي خوب بود درسته چنددقيقه اولش خيلي تلخ ولي بعدش دردش واقعا اروم ميشه امتحان كنيد

پاسخ دادن 0 0
علی

علی

سلام من دندونمو دو هفتس کشیدم چرک کرده بود با اموکسی سیلین و... رفع شده سفیدیش از بین رفته ولی دور دندونم پوف کرده همونجوریم الان دو هفتس مونده عفونتش از بین رفته ولی حالت پوف کردنش خوب نشده کسی میدونه چیکار باید بکنم.

پاسخ دادن 0 0
انا

انا

سلام من امريكا هستم ،متاسفانه دندونم رو اينجا ٢ بار عَصّب كشي كردم و به مدت يك سال خوب بود تا دوشنبه كه بهو دردهاي زياد توي لثه ام و سق دهانم حس ميكردم و بهو ٥ شنبه صورتم و چشمم ورم كرده! دكتر اورال سرجر ميگه بايد أمل شه چرك رو خالي كنن و يه دكتر ديگه ميگه ابسه كرده ! و هزينه اش ٢٠.٠٠٠$ ميشه كه برام زياده! چه راهي هست براي درمان قطعي؟ كشيدن دندان و گذاشتن. ايمپلنت؟

پاسخ دادن 1 0
شهناز

شهناز

فقط روزی یک سیر خام رنده کن بعد از غذا با آب قورت بده معجزه در رفع عفونت ،،،نعناع تازه هم آب جوش بریزید نرم شد بذار روی لثه دردش آروم میشه،،همون قطره دنتول که برای درد دندون هست از نعناع درست میشه

پاسخ دادن 0 0
زهرا

زهرا

سلام خانمهای باردار پودر عدس با زرده تخم مرغ خمیر درس کنین بزار رو تورم دندونتون معجزه میکنه

پاسخ دادن 0 0
کبرا

کبرا

سلام دندان و لثه ام عفونت کرده و ورم کرده وتب دارم چکار کنم ورمش خوب شود بد بروم پیش دندان پزشک تا حالا این جور نشده بودم به خاطر تبم فکر کردم ما گوش است رفتم پیش دکتر عمومی دوتا امپول پنی سیلین و قرص انتی بیوتیک داد

پاسخ دادن 0 0
دکتر امیر

دکتر امیر

سلام دوستان در رابطه با دندان دندونی ک همون اول یک نقطه سیاه رنگ خیلی کوچک به محض مشاهده شدن سریع باید تراشیده وپرشود تا کل دندان رو فرا نگیرد.بعضی افراد متوجه این موضوع نمی‌شوند و دندون حفره ای ایجاد می‌کنه ک باید یا کشیده بشه یا عصب کشی در رابطه با عصب کشی اگر جنس دندان شما خوب یا همه مرواریدی هست عصب کشی خوب است وگرنه بعد عصب کشی به مرور زمان دندون شروع به ریختن می‌کنه ک دردسرش بیشتره برا کشیدن چون باید جراحی بشه وعمل لثه انجام بگیره .هر۶ماه یک با حتما به پزشک برای چکاپ دندان مراجعه کنید موفق و پیروز دکترعمومی

پاسخ دادن 0 0
نازنین

نازنین

یه راه مامانمگفت امتحان کردم خوب بود برا درد دندون چند تا بادام درختی را بذارید توآبجوش پوستشو بکنید و با الک بسایید بعد فشار بدید رو دندون ویه رب 20 دقیقه صبز کنید و بریزید بیرون من امتحان کردم خوب بود

پاسخ دادن 0 0
mr

mr

من داشتم از دندون درد میمردم که مامانم سیر له شده رو با نمک مخلوط کرد گذاشتم رو دندونم.دردش یه مدت ساکت شد.ولی بعد از یه مدت که غذا و آب خوردم دوباره وحشتناک دردش شروع شد.ایندفه مامانم یه راه کار فوق العاده داد که درد دندونم واسه همیشه خوب شد و اون راهکار این بود که گرده ی داخل کپسول آموکسی سیلین رو خالی کردم و ریختم رو دندونی که درد میکرد.ظرف دو دیقه معجزه کرد و الان 3_4ماهه که به طور کامل خوب شده.امتحان کنید ارزشش رو داره

پاسخ دادن 0 0
حسن رضا

حسن رضا

سیر خیلی خوبه و آبلیمو

پاسخ دادن 0 0
سامی

سامی

منم الان از خوار پریدم بخاطر دندون درد الان رفتم زرد چوبه زدم ارم شد دردش عالیه

پاسخ دادن 0 0
ِارتین

ِارتین

دندانم عقلم منو دیوانه کرده چکارکنم

پاسخ دادن 0 0
عرفان

عرفان

خدا خیرتون بده من که داشتم از درد میموردم

پاسخ دادن 0 0
ابوالفضل

ابوالفضل

مرسی از پیشنهاداتتون که اینقدر به فکر هم دیگه هستین

پاسخ دادن 0 0
شیدا

شیدا

من در دوران شیر دهی ام و دندونم عفونت شدید داره و نمیشه کشید و از شدن عفونت گلوم و چشم و گوش و سرم درد شدید گرفته چیکار کنم سریع خوب شده خیلی درد دارم

پاسخ دادن 0 0
امیررضا

امیررضا

لطفا سریعا برین پیش یک دندانپزشک خوب سرخود عمل نکنین به هیچ وجه ایشالا خوب میشین

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف