نمناک سبک زندگیخانه داری راههای از بین بردن چروک لباس در نبود اتو
از بین بردن چروک لباس ، صاف کردن لباس
تا به حال برای شما هم پیش آمده که در مسافرت لباس هایتان چروک شده و اتو هم به همراه نبرده باشید؟در این بخش روشهایی را برایتان خواهیم گفت که به سادگی می توانید با از بین بردن چروک لباس خود بدون نیاز به اتو اقدام کنید.

10 روش آسان برای از بین بردن چروک لباس در صورت نبود اتو

وقتی که مردم شما را در یک پیراهن پارچه ای کاملا" مرتب و بدون چروک می بینند ، پیش خودشان فکر می کنند که شماحتما یک فرد منظم ، تمیز ، مرتب ، شیک و حرفه ای هستید، پس اگر لباستان کمی نامرتب به نظر می رسد و دسترسی به اتو ندارید می توانید با استفاده از این روشها چروک لباس ها را ازبین برده و آنها را صاف کنید.این روشها بیشتر در زمانی که مسافرت هستید کارآیی دارند.


سشوار

صاف کردن لباس بدون اتو

 

از بین بردن چروک لباس با سشوار

اگر سشوار در دسترس دارید می توانید کار خود را شروع کنید. لباس های نخی را آویزان کرده و با کمی فاصله سشوار که روی گرمای زیاد تنظیم شده است را روی آن بگیرید.

 

قابلمه  

آب را در یک قابلمه ی فلزی جوش آورید، سپس آب را بیرون ریخته و از ته قابلمه مثل اتو برای صاف کردن لباس خود استفاده کنید. ایده ی قدیمی تر این کار استفاده از کتاب بود!

خشک کن

لباس های چروک خود را با یک جوراب یا لیف مرطوب درون خشک کن قرار دهید. دمای آن را روی کمترین دما تنظیم کرده و برای 5 دقیقه روشن بگذارید. سپس لباس های خود را پهن کنید تا بدون چروک خشک شوند.


اتوی مو

اگر تنها وسیله ی در دسترس شما اتوی مو است می توانید از آن استفاده کنید. اما دقت کنید دما تنظیم شده باشد تا چیزی را نسوزانید.


کتری

صاف کردن لباس بدون اتو

از بین بردن چروک لباس با کتری

بخار کتری پر از چای را به فاصله ی 30 سانتی متری لباسی بگیرید که می خواهید صاف شود. می بینید چروک ها ناپدید خواهند شد.

اسپری

از مغازه اسپری های ضد چروک  خریداری کنید. زمانی که لباس کمی رطوبت دارد به آرامی روی آن اسپری بزنید. این روش روی لباس های پارچه ای خیلی خوب جواب می دهد.


دوش حمام

با هیچ چیز می توانید چکار کنید؟ ساده است. بخار حاصل از دوش شما چروک  لباس ها را از بین می برد. تمام کاری که باید انجام دهید این است که درب حمام را محکم ببندید تا دیگر هوایی وارد آن نشود، لباس خود را روی میله ی دوش آویزان کرده و برای 15 دقیقه دوش را باز بگذارید.


سرکه

صاف کردن لباس بدون اتو

از بین بردن چروک لباس با سرکه

سرکه در کنار کاربردهای متعدد خود به رفع چین و چروک لباس ها نیز کمک می کند. تنها یک پیمانه سرکه را با سه پیمانه آب ترکیب کرده و آن را روی لباس خود اسپری کنید. اجازه دهید لباس در معرض هوا خشک شود.

حوله

یک حوله ی مرطوب را روی لباس چروک خود فشار دهید ( آن را روی یک سطح صاف بخوابانید ). حوله را روی لباس فشار دهید تا چروک ها صاف شوند.

آب

صاف کردن لباس بدون اتو

از بین بردن چروک لباس با آب

اگر برای کمی کار فیزیکی آماده هستید مقداری آب روی لباس خود اسپری کنید و با کف دستانتان روی آن ضربه بزنید تا چروک ها از بین بروند.

راههای از بین بردن چروک لباس در نبود اتو

راههای از بین بردن چروک لباس در نبود اتو
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 26
برگرفته از آفتاب-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 24 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف