نمناک سبک زندگیخانه داری از فریز کردن سبزی سرخ شده پرهیز کنید
فریز کردن سبزی ، سبزی
سبزی را می توان 2 تا 3 ماه در فریزر نگهداری کرد و اگر بیش از این مدت داخل فریزر بماند ارزش تغذیه آن کم نمی شود بلکه مواد معطر آن کم می شود.در ادامه نکاتی را برای فریزکردن سبزی پیشنهاد خواهیم داد.

نکاتی برای فریز کردن سبزی

اگر سبزی سرخ شود، مواد مضر روغن در سبزی ذخیره می شود. چنانچه سبزی در بسته های صاف و مقطع بسته بندی و داخل فریزر قرار داده شود و زمان استفاده، بسته بیش از اندازه مصرف باشد می توان بسته را شکست و مابقی را داخل فریزر قرار داد، در این صورت به شرط این که بسته بندی آلوده نشده باشد، مشکلی در ارزش تغذیه ای سبزی ایجاد نمی شود.
برای فریز کردن سبزی باید سعی شود بعد از خرد کردن سبزی، حرارت مختصری به آن داده شود. از آنجا که سبزی با حرارت دیدن آب می اندازد و بخار روی آن می پیچد، نیازی به سرخ کردن با روغن ندارد پس از آن که آب سبزی تبخیر شد، باید اجازه داد تا سبزی سرد شده و در لایه های نازک بسته بندی و داخل فریزر قرار گیرد.
سبزی را می توان 2 تا 3 ماه در فریزر نگهداری کرد و اگر بیش از این مدت داخل فریزر بماند ارزش تغذیه آن کم نمی شود بلکه مواد معطر آن کم می شود.
اگر بسته بندی مواد غذایی منجمد شده را از داخل فریزر بیرون آورده و از حالت انجماد درآید و پس از مصرف، مقداری از آن مجددا داخل فریزر قرار گیرد، املاح و ویتامین ها و مواد معطر آن خارج می شود بنابراین این ماده غذایی ارزش تغذیه ای ندارد. در این حالت در مورد سبزی فقط از فیبر آن می توان استفاده کرد.
 

از فریز کردن سبزی سرخ شده پرهیز کنید

از فریز کردن سبزی سرخ شده پرهیز کنید
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 90
برگرفته از افکار نیوز - /م
این مطلب مفید بود ؟ 75 15
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف