نمناک اخبارپزشکی و سلامت اسامی مواد غذایی غیرمجاز اعلام شد
مواد غذایی غیر مجاز ، مواد غذایی غیر مجاز
سازمان غذا و دارو در یک اطلاعیه اسامی 10 ماده غذایی که نباید از این پس خریداری و مصرف شوند را اعلام کرد. اسامی برخی محصولات بهداشتی نیز در این لیست به چشم می خورد.
تاریخ انتشار : 13 تیر 1394

  سازمان غذا و دارو اسامی تعدادی محصول غیر مجاز که به دلیل جعل اسناد بهداشتی سازندگان از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیر مجاز شناخته شدند را اعلام کرد.

 
سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای واحدهای تولیدی، نمک با نام تجاری یک تاب، گلاب و عرقیات گیاهی با نام های تجاری نفیس- عطرآمیز- گلشن را غیرمجاز و تقلبی معرفی کرد.
 
پیرو این اطلاعیه، همچنین لواشک و آلوچه بهداشتی با نام تجاری دردانه، رشته پلویی با نام تجاری احمد ، کیک شرکت دو نان آذربایجان با نام تجاری دو نان ، آبلیمو با نام های تجاری نمونه و چکامه به دلیل جعل مستندات مورد نظر اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز هستند.
 
سازمان غذا و دارو در ادامه از افرادی که محصولات نامبرده را در سطح عرضه مشاهده می کنند خواست معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، نیروی انتظامی را مطلع سازند تا نسبت به جمع آوری آنها اقدام شود. در این زمینه شماره تلفن 66405569 روابط عمومی سازمان آماده دریافت مشخصات مکان های عرضه فرآورده های غیرمجاز است.
 

اسامی مواد غذایی غیرمجاز اعلام شد

اسامی مواد غذایی غیرمجاز اعلام شد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 41
برگرفته از افکار نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 38 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف