مواد غذایی غیر مجاز

اسامی مواد غذایی غیرمجاز اعلام شد

تاریخ انتشار : 13 تیر 1394کد مطلب : 17223زمان مطالعه : 1 دقیقه
سازمان غذا و دارو در یک اطلاعیه اسامی 10 ماده غذایی که نباید از این پس خریداری و مصرف شوند را اعلام کرد. اسامی برخی محصولات بهداشتی نیز در این لیست به چشم می خورد.

  سازمان غذا و دارو اسامی تعدادی محصول غیر مجاز که به دلیل جعل اسناد بهداشتی سازندگان از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیر مجاز شناخته شدند را اعلام کرد.

 
سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای واحدهای تولیدی، نمک با نام تجاری یک تاب، گلاب و عرقیات گیاهی با نام های تجاری نفیس- عطرآمیز- گلشن را غیرمجاز و تقلبی معرفی کرد.
 
پیرو این اطلاعیه، همچنین لواشک و آلوچه بهداشتی با نام تجاری دردانه، رشته پلویی با نام تجاری احمد ، کیک شرکت دو نان آذربایجان با نام تجاری دو نان ، آبلیمو با نام های تجاری نمونه و چکامه به دلیل جعل مستندات مورد نظر اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز هستند.
 
سازمان غذا و دارو در ادامه از افرادی که محصولات نامبرده را در سطح عرضه مشاهده می کنند خواست معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، نیروی انتظامی را مطلع سازند تا نسبت به جمع آوری آنها اقدام شود. در این زمینه شماره تلفن 66405569 روابط عمومی سازمان آماده دریافت مشخصات مکان های عرضه فرآورده های غیرمجاز است.
 

اسامی مواد غذایی غیرمجاز اعلام شد

4.642
این مطلب مفید بود ؟393
برگرفته از افکار نیوز /ن
وبگردی