نمناک سرگرمیآیا میدانید ماجرای اسب تروجان چه بوده؟
اسب تروجان ، اسب تروجان چیست
اسب تروجان داستانی از جنگ تروا و یونان بوده است که در شعر حماسی لاتین ویرژیل بیان شده بود که در این مطلب به جزئیات بیشتر آن می پردازیم.

آیا اسب تروجان واقعی بوده است؟

ماجرای اسب تروجان یک شاهکار ادبی تاریخی است که بارها آن را شنیده ایم. اخیرا نیز فیلمی به نام «تروی» از روی این اثر ادبی ساخته شد که مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت. اما آیا واقعا داستان این اسب حقیقت دارد؟ و یا ساخته و پرداخته ی ذهن نویسندگان این اثر است؟ با شگفتی های تاریخ همراه شوید تا جواب این سوال را بفهمید.

رویدادهای این داستان از عصر برنز پس از ایلیاد هومر و پیش از ادیسه هومر روی داد. با بهره از حیله جنگی بود که در پایان یونانی ها توانستند به شهر تروآ درون شوند و به رویارویی پایان دهند. در سرشناس ترین نسخه، پس از محاصرهٔ بی ثمر تروآ ، یونانی ها پیکره ای عظیم از اسب ساختند تا مردانی منتخب را درونش پنهان کنند. یونانی ها اینطور وانمود کردند که آنجا را ترک کردند، و تروجان ها اسب را به عنوان نشان پیروزی به داخل شهر بردند. آن شب نیروی یونانی از اسب خارج شد و دروازه های شهر را برای باقی ارتش یونانی که در تاریکی شب بازگشته بودند، گشود. ارتش یونانی با ورود و تخریب شهر تروآ، با پیروزی قاطع به جنگ پایان داد.

اسب تروجان

ماجرای اسب تروجان چیست؟

در تاریخ آمده است که وقتی یونانی ها با تروجانی ها وارد جنگ شدند، این اسب چوبی را ساختند. آنها در این اسب مخفی شدند و شب هنگام از آن خارج و به یونانی ها حمله کردند. آنها در اصلی شهر را باز کرده و سایر قوای یونانی ها وارد شهر می شوند و با قتل عام تروجانی ها، به جنگ خاتمه می دهد. ریشه ی اصلی این داستنا از یک شعر باستانی لاتین است. ادیسه ی هومر نیز جزء منابع اصلی این داستان به شمار می رود. بیشتر این داستان با اغراق آمیخته شده است و به درستی نمی توان تشخیص داد تا چه حد حقیت دارد. در بیشتر داستان های رومی و یونانی، جنبه های فرامادی و فرا بشری بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مورخین معاصر، ایرادات زیادی را به این داستان و افسانه وارد کرده اند. آنها باور دارند که در اصل این اسب یک ماشین جنگی بوده است. یک باور عمومی تر و البته قوی تر این است که اسب تروجان، اشاره به یک زلزله ی عظیم دارد که از طرف خدایان یونان نازل شد و مردم تروجان را عذاب داد و آنها را به داخل زمین کشاند. باور دیگر این است که آنها یک کشتی ساختند و به تروجانی ها هدیه دادند. تروجانی ها کشتی را قبول کردند ولی نمی دانستند که یونانی ها در آن مخفی شده اند. به هر حال تمام تاریخ پر است از شگفتی و راز که به زودی بر ملا خواهند شد.

ماجرای اسب تروجان چه بوده؟

ماجرای اسب تروجان چه بوده؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از آخرین خبر/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف