نمناک ورزش و تناسب اندامگوناگون 15 استادیوم شگفت انگیز دنیا + عکس و مشخصات
at&t ، Sapporo Dome
استادیوم هایی المپیک استادیوم هستند که هزینه زیادی برای ساخت آن ها صرف شده است از همین روی همه آنها طراحی زیبا و شگفت انگیزی دارند در ادامه این مطلب 15 استادیوم شگفت انگیز را میتوانید مشاهده کنید

15 استادیوم شگفت انگیز دنیا

این روزها با خبرهای متعددی که از بازی های المپیک هستند ، منتشر می شوند و یکی از ورزش هایی که تعداد افراد زیادی طرفدار آن هستند ، فوتبال می باشد و به همین دلیل در استادیوم ها هزینه های بسیار زیادی می شوند و برخی اوقات ممکن است واقعا باعث تعجب ما از طراحی های زیبا و شگفت انگیزشان شوند که در نوع خود منحصر بفرد هستند .

15 استادیوم شگفت انگیز دنیا عبارتند از :

1-استادیوم AT&T (آرلینگتون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا)

این استادیوم در واقع چهارمین استادیوم بزرگ در NFL می باشد که همچنین یکی از سازه هایی می باشد که فقدان ستون می باشد که در نوع خود واقعا منحصر بفرد است و یکی از سازه های مهندسی بی نظیر می باشد . این استادیوم ظرفیت 80000 نفر تماشاچی را دارد و همچنین دارای بزرگترین درب ورودی در جهان می باشد .

استادیوم at&t

استادیوم شرکت at&t در تگزاس 

2-استادیوم Sapporo Dome (ساپورو، ژاپن)

این استادیوم محل برگزاری دو ابزی جداگانه اعم از بیس بال و هم چنین فوتبال می باشد که بازی بیس بال در این مجموعه بر روی چمن مصنوعی و بازی فوتبال بر روی چمن برگزار می شود . این استادیوم شگفت انگیز ظرفیت 41484 نفر تماشاچی را دارد .

 استادیوم Sapporo Dome

استادیوم چند منظوره Sapporo Dome

3-استادیوم Scotiabank Saddledome (کالگری، کانادا)

این ورزشگاه دارای معماری به سبک زینتی و زیبایی در نوع خود دارد که نتیجه مهندسی خارق العاده آن می باشد که طراحان این طرح بی نظیر گروه Graham McCourt می باشد . این استادیوم یکی از استادیوم های قدیمی می باشد که با این وجود جذابیت خاص خودش را دارد و گمانه زنی های متعددی از تغییر و بازسازی این استادیوم وجود دارند و ظرفیت این ورزشگاه 19289 نفر می باشد .

Scotiabank Saddledome

استادیوم مدرن Scotiabank Saddledome ساخت گروه Graham McCourt 

4-استادیوم National Aquatics Center (پکن، چین)

این استادیوم به اسم استادیوم مکعب آب معروف و مشهور است . طراحی و ساخت آن در سال 2008 توسط معماران PTW که رای مردم آن منطقه را در دست گرفتند و توانستند این استادیوم را طراحی کنند و فرم مربعی آن به منظور "یین و یانگ المپیک پکن" در نظر گرفته شده است که در نزدیکی استادیوم ملی دایره ایی قرار دارد . این استادیوم ظرفیت 17000 نفر را دارد که در نوع خود منحصر بفرد است .

national aquatics center

استادیوم National Aquatics Center با ظرفیت 17000 نفر 

5-استادیوم Panathenaic (آتن، یونان)

این استادیوم مدرن یکی از استادیوم های شگفت انگیز و با طراحی U شکل می باشد که در سال 1830 افتتاح شد و در سال 1896 بازسازی شد که پس از بازسازی جلوه مناسبی در آن طراحی و اجرا شد . این استادیوم ظرفیت 45000 نفر را دارد که این تعداد و ارقام بسیار بزرگ و منحصر بفرد است .

 panathenaic

استادیوم Panathenaic طراحی شده به شکل حرف U

6-استادیوم The Float (مارینا بی ، سنگاپور)

این مجموعه برای برگزاری مسابقات شنا می باشد که بطور کامل از فولاد ساخته شده است که ابعاد آن 120متر طول و 83 متر عرض می باشد که یکی از سازه های محکم در سطح جهان می باشد . این ورزشگاه ظرفیت 30000نفر را دارد و به همین دلیل اکثر مسابقات شنا در این مجموعه برگزار می شوند .

the float 

استادیوم دریایی و فولادی The Float

7-استادیوم Allianz Arena (مونیخ، آلمان)

این استادیوم ، زمین بازی تیم بایرن مونیخ می باشد که در سال 1860 شروع به ساخت شد و در سال 2005 افتتاح شد که به اسم ورزشگاه "قایق بادبانی" معروف است و موزه بایرن مونیخ در داخل ورزشگاه Allianz Arena می باشد . این استادیوم ظرفیت 71437 نفر تماشاچی را دارد که نشان دهنده بزرگی این مجموعه است .

 Allianz Arena

ورزشگاه Allianz Arena معروف به  قایق بادبانی

8-استادیوم Olympiastadion (مونیخ، آلمان)

این استادیوم به عنوان محل برگزاری مسابقات المپیک تابستانی در سال 1927 ساخته شده است و همچنین فینال جام جهانی 1974 نیز در این استادیوم برگزار شد . این استادیوم میزبان فینال جام اروپایی در سال های 1979، 1993 و 1997 بود . این استادیوم توسط Bilfinger Berger بین سالهای 1968 تا 1972 ساخته شد و جالب است بدانید که زمین این استادیوم بر روی بمب هایی که در جنگ جهانی دوم در مونیخ افتادند ، می باشد . این استادیوم ظرفیت 69250 نفر را دارد .

 olympiastadion

استادیوم Olympiastadion محل برگزاری مسابقات المپیک تابستانی در سال 1927 

9-استادیوم ملی(پکن، چین)

استادیوم ملی توسط معماران شاخص سوئیس و طراحی دی مورون که یکی از طراحان بزرگ در سطح جهان می باشد . باشگاه فوتبال Guo'an قرار بود در این استادیوم بازی کنند . با این وجود تعداد تماشاچیان بسیار کم است و به همین دلیل قرار است که یک برنامه ریزی برای ساخت مرکز خرید در این استادیوم شود . این استادیوم ظرفیت 80000 نفر را دارد .

 استادیوم ملی

استادیوم ملی چین

10-استادیوم Ericsson Globe (استکهلم، سوئد)

این مجموعه در داخل کشور سوئد است که در حال حاضر بزرگترین ساختمان نیم کره ای جهان می باشد که قطر آن 110 متر و ارتفاع داخلی آن 85 متر و حجم آن 605000متر مکعب است . این استادیوم در نوع خود بی نظیر است . ظرفیت این استادیوم شگفت انگیز 13850 نفر است .

 ericsson globe

استادیوم Ericsson Globe یک استادیوم شگفت انگیز در سوئد

11-استادیوم Olympiastadion (برلین، آلمان)

این استادیوم ، خوشبختانه توانست در طی جنگ جهانی دوم بدون هیچ آسیبی جان سالم به در ببرد و به همین دلیل از آن به بعد به پیشرفت این استادیوم در آلمان تلاش های متعددی شد و این استادیوم ظرفیت 74064 نفر را دارد .

  Olympiastadion

 

استادیوم 74064 نفری Olympiastadion

12-استادیوم ملی (کائوسیونگ، تایوان)

این استادیوم برای تیم ملی فوتبال تایوان با شکل مارپیچ طراحی شده است که این استادیوم اولین استادیوم جهان است که توانایی استفاده از تکنولوژی انرژی خورشیدی را دارد . بنابراین در نوع خود منحصر بفرد است و این استادیوم ظرفیت 55000 نفر را دارد .

 استادیوم ملی

 

استادیوم ملی تایوان

13-استادیوم Soccer City (ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی)

این استادیوم در قاره آفریقا دقیقاً بر روی معدن طلا قرار دارد که یک مکان تاریخی سرطان ژوهانسبورگ میباشد قبلا به عنوان استادیوم FNB شناخته شده بود ، همچنین استادیوم میزبان اصلی بازیهای جام جهانی 2010 بود . این ورزشگاه ظرفیت 94 هزار و 700 تماشاچی را دارد .

استادیوم Soccer City

استادیوم Soccer City میزبان جام جهانی 2010 

14-استادیوم Wembley (لندن، انگلستان)

این استادیوم ، دومین استادیوم بزرگ در اروپا، توسط HOK Sport و Foster و همکاران طراحی شده است . این استادیوم دارای محوطه 4,000,000 m³ می باشد این استادیوم ظرفیت 90000 نفر مخاطب را دارد .

 wembley

 

استادیوم Wembley دومین استادیوم بزرگ اروپا

15-استادیوم Camp Nou (بارسلونا، اسپانیا)

این استادیوم بزرگترین استادیوم در اروپا میباشد که در دهه 1950 ساخته شده است که دارای یک سبک مجزا و طراحی بی نظیر و شگفت انگیزی می باشد . این استادیوم ظرفیت 99786 نفر را دارد که این تعداد وارقام بسیار زیاد است .

استادیوم Camp Nou

استادیوم اختصاصی بارسلونا Camp Nou

15 استادیوم شگفت انگیز دنیا + عکس و مشخصات

15 استادیوم شگفت انگیز دنیا + عکس و مشخصات
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : بخش ورزش نمناک / ع.ب
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف