نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت استحمام در شب بهتر است یا روز؟
استحمام در شب ، فواید حمام رفتن بعد از کار
شستشوی بدن از آلودگی ها به طبع در هر زمان از روز فوایدی دارد اما بر اساس مطالعات و بررسی های دقیق استحمام در شب می تواند اثرات خاصی روی بدن داشته باشد.

علل مفید بودن استحمام در شب

 
امروزه هوایی که استشمام می کنیم و در محیطی که زندگی می کنیم پر از آلودگی و مواد شیمیایی است. 
مطمئنا مجبور می شویم هر روز صبح دوش بگیریم اما استحمام کردن در شب وقتی که از سر کار برمی گردید فوایدی دارد.اما اگر پوست خشکی دارید و در هوای خشک زندگی می کنید روزی یکبار بیشتر حمام نکنید.
 استحمام در شب

فواید استحمام در شب

فواید استحمام در شب

علت 1 : در آخر روز وقتی از سرکار بر می گردید گرد و خاک زیادی روی بدن نشسته است، یک دوش بدن را از این آلودگی ها پاک می کند و از آلرژی ها و عفونت ها جلوگیری می کند.به گزارش نمناک جرم و آلودگی هایی که روی پوست و مو نشسته است با دوش گرفتن پاک می شود اما اگر دوش نگیرید این آلودگی ها را با خود به رختخواب و بالشت و پتو می برید.
 
علت 2 : اگر مشکلات پوستی مثل بوی بد پا، آکنه وتعرق زیاد دارید، استحمام در شب باعث کاهش این ناراحتی های پوستی میشود. وقتی این آلودگی ها، عرق و چربی را می شویید در واقع از شیوع آنها جلوگیری کرده اید.
 
علت 3 : دوش گرفتن شما را آرام می کند این چیزی است که شما وقتی خسته هستید توقع دارید. تنفس، ضربان قلب، متابولیسم و تنش های بدن کاهش می یابد و چرخش خون بهتر می شود.
 
علت 4 : فایده ی دیگر خواب خوب است. وقتی سر شب دوش می گیرید از خواب بسیار خوبی در شب لذت می برید اما مطمئن باشید که فاصله بین دوش گرفتن و خواب مهم است.
 
علت 5 : دوش گرفتن حال شما را بهتر می کند و باعث می شود بدن شما هورمون های زیادی را ترشح کند بخصوص بعد از یک روز پر کار.
 
علت 6 : وقتی با استرس، تنش و خستگی به خانه برمی گردید، یک دوش سریع احساس تولد دوباره به شما می دهد و خشکی پوست را از بین می برد و باعث راحتی می شود.

استحمام در شب بهتر است یا روز؟

استحمام در شب بهتر است یا روز؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف