نمناک ورزشفوتبال احسان علیخانی عامل استعفای برادرش حسنی خو از استقلال
حسنی‌خو ، مدیرعامل استقلال
حسنی خو برادر احسان علیخانی که به تازگی مدیریت تیم استقلال را به عهده گرفته بود به دلایل خانوادگی از سمت خود استعفا داد.
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1395
بازدید : 3,935 نفر

علت استعفای حسنی خو برادر احسان علیخانی از استقلال

آمدن و رفتن رضا حسنی خو در مدیریت باشگاه استقلال به قدری عجیب بود که نیاز به رمزگشایی دقیق دارد؛ اینکه چگونه فردی در عرض 2روز مدیرعامل یکی از 2باشگاه فوتبال کشور می شود و بعد از اینکه این پست را می پذیرد، کناره گیری می کند.

حسنی خو پیش از اینکه به ورزش بیاید، با توجه به سوابق حضورش در نهادهای نظارتی فردی شناخته شده نبود؛ او پس از اینکه به حراست وزارت ورزش رسید، رفته رفته با توجه به فضای عمومی ورزش در مورد اتفاقات ورزش نظر می داد و به گفت وگو با رسانه ها می پرداخت.

اوج این ماجرا در زمان ماجرای کی روش بود؛ وی از سوی وزیر ورزش مامور شد که با سرمربی تیم ملی که ساز جدایی کوک کرده بود، به مذاکره بنشیند و به تفاهمی برای ماندن دست پیدا کنند. حسنی خو توانست کی روش را متقاعد به ماندن کند؛ پس از آن بود که بارها و بارها به میان رسانه ها آمد و از سوی آنها در مورد اتفاقات بعدی تیم ملی، کی روش و فدراسیون فوتبال مورد پرسش قرار می گرفت؛ مساله ای که با توجه به نوع مدیریتی که در آن حضور داشت، خیلی مرسوم نبود.
حسنی خو و برادرش احسان علیخانی

حسنی خو و برادرش احسان علیخانی


با این حال اما حسنی خو مدیر حراست وزارت ورزش یک دفعه توسط هیات مدیره استقلال به مدیرعاملی این تیم رسید؛ اما آن طور که شنیده می شود وی به دلیل برخی اختلافات با نهادهای بالادستی نظارتی استعفا داده بوده که این موضوع مورد قبول مقامات بالای ورزش نیز قرار می گیرد. در همان زمان اما وی با توجه به تجربیاتی که در حوزه نظارت و بررسی داشته، به عنوان گزینه ای برای جانشینی مدیریت نابسامان گذشته که استعفا داده بود، انتخاب می شود.

حسنی خو همان روز در جلسه هیات مدیره شرکت می کند و بنا به اظهارات اعضای هیات رئیسه به عنوان مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره انتخاب می شود. گفته می شود فضای هیات مدیره به شدت در این مورد مثبت بوده و حتی در همان زمان جلساتی برای هماهنگی میان مدیران 2تیم استقلال و پرسپولیس برگزار می شود. اما ناگهان ورق برمی گردد و چند ساعت بعد از این انتخاب وی در تماس به وزیر ورزش از استعفا و کناره گیری سخن می گوید.

خودش در بیانیه ای که 3روز بعدش منتشر کرد، این گونه می گوید:«اعتقاد دارم پذیرش هر سمت مدیریتی در شرایطی که فرد یقین دارد افرادی کارآمدتر، لایق تر و متخصص تر از او می توانند از عهده آن مسئولیت برآیند، جفا در حق خود، مردم و کشور است. لذا همان چهارشنبه شب در تماس با وزیر محترم ورزش و جوانان ضمن تشکر و قدردانی بابت اعتمادشان، با ذکر دلایلم از آن مقام محترم درخواست کردم که از اینجانب سلب مسئولیت نمایند.»

اما این همه واقعیت نیست؛ حسنی خو مخالفت افراد خانواده خود را دلیل این مساله عنوان می کند. در همان ابتدای انتخاب او، موج بالایی از اخبار در مورد اینکه مدیرعامل جدید استقلال برادر احسان علیخانی مجری معروف تلویزیون است، رسانه ها و شبکه مجازی را دربرگرفت. مساله ای که به نظر می رسد دلیل اصلی کناره گیری حسنی خوست. آن طور که از ماجرا برمی آید فضای موجود رسانه ای و برجسته شدن برادری او با احسان علیخانی و تبعات ناشی از این موضوع برای خانواده او، دلیل اصلی این امر بوده و وی در تماس با مقامات بالای ورزش آن را بیان کرده و از راضی نبودن خانواده اش سخن می گوید.

این مساله اما در ابتدا مورد مخالفت وزارت ورزش قرار می گیرد؛ به صورتی که مسئولیت اجتماعی این استعفا به وی گوشزد می شود اما او استعفانامه مشهور خود را بدون اینکه اشاره به اصل ماجرا و مخالفت های صورت گرفته داشته باشد، با ذکر این نکته که فرد بهتری از من وجود دارد، منتشر می کند. جالب اینجاست که حسنی خو چند روز بعد از هجمه های صورت گرفته به وزارت ورزش، در این مورد انتقاد می کند؛ در حالی که بیان نکردن دلیل اصلی استعفایش، اساسا باعث ایجاد این هجمه ها شده بود!

احسان علیخانی عامل استعفای برادرش حسنی خو از استقلال

احسان علیخانی عامل استعفای برادرش حسنی خو از استقلال
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 14
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف