دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخبارفرهنگ و هنر صحبتهای جنتی در مورد استفاده از ماهواره
استفاده از ماهواره ، استفاده از ماهواره چه حکمی دارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگویی نظر خود را راجع به استفاده از ماهواره و پخش تیزرهای تبلیغاتی شبکات ماهواره ای اعلام کرد.
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1395
بازدید : 1,375 نفر

استفاده از ماهواره در چه شرایطی؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگویی درباره استفاده از ماهواره اظهارنظر کرد.
* گاهی شبکه های ماهواره ای بخشی از فیلم را به نام تیزر پخش می کنند و تقصیری متوجه تهیه کننده فیلم نیست. گاهی تهیه کننده رسما اعلام می کند که خودش مایل به این کار نیست. باید برخی مقررات اصلاح شود. ضمن اینکه این قضیه بحث مفصلی می طلبد. قبلا هم در مصاحبه ای گفتم باید شرایطی در داخل فراهم کنیم که تیزرهای تبلیغاتی در صداوسیما پخش شود تا افراد مجبور نشوند از شبکه های ماهواره ای برای پخش تیزرهای فیلم هایشان استفاده کنند.

* شاید نظر شخصی من این باشد که مشکلی ندارد از ماهواره استفاده کنیم و برخی از شبکه های ماهواره ای که معاند نیستند، می توانند فیلم های داخلی را تبلیغ کنند اما در حال حاضر قانون منع استفاده از ماهواره را داریم. ابتدا باید فکری به حال این قانون کرد تا افرادی که استفاده می کنند، متخلف از قانون تلقی نشوند. مجلس باید همراهی کند چون قانون ممنوعیت استفاده از دیش های ماهواره ای سال ٧٣ تصویب و اوایل سال ٧٤ هم ابلاغ شده که تا الان ساری و جاری است. همه افراد قانون مدار باید این قانون را اجرا کنند.

* با این حال، به نظر می رسد در حال حاضر باید قانون را اصلاح کنیم. چون شرایط کشور و دنیا تغییر کرده و باید از ماهواره ها به مثابه ابزاری مانند بقیه ابزارها در جهت گسترش منافع ملی مان استفاده کنیم. می توان از ماهواره استفاده صحیح یا نادرست کرد. مگر از سینما نمی توان سوءاستفاده یا حسن استفاده کرد؟

* بنابراین قانون باید اصلاح شود و امیدوار هستیم مجلس این قانون را تعدیل و اصلاح کند. اگر احساس کنیم مجلس از چنین لایحه ای استقبال می کند، حتما این کار را انجام می دهیم. به طور اصولی ما نباید شرایطی فراهم کنیم بخشی که از جامعه که از ماهواره استفاده می کنند، قانون شکن تلقی شوند. دراین صورت بهتر است اگر جایی قانون مشکل دارد، اصلاح شود.

صحبتهای جنتی در مورد استفاده از ماهواره

صحبتهای جنتی در مورد استفاده از ماهواره
56
برگرفته از روزنامه شرق /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف