نمناک اخبارورزشی جزئیات ستاره های روی لوگوی استقلال و پرسپولیس
استقلال و پرسپولیس ، ستاره های لوگوی استقلال
سال هاست استقلالی ها از دو ستاره روی لوگوی خود استفاده می کنند و قرار گرفتن ستاره روی لوگوی پرسپولیس کری شدیدی بین هواداران این دو تیم بود.

چالش ستاره های لوگوی استقلال و پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس تهران با کسب قهرمانی شانزدهمین دوره لیگ برتر، تعداد قهرمانی های خود در بالاترین سطح رقابت های باشگاهی را به 10 رساند تا مسئولان این باشگاه تصمیم بگیرند یک ستاره روی پیراهن سرخپوشان پایتخت درج کنند.

با توجه به 2 قهرمانی استقلال در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، سال هاست آبی ها از 2 ستاره روی لوگوی خود استفاده می کنند و قرار گرفتن ستاره روی پیراهن پرسپولیس کری شدیدی بین هواداران این تیم با استقلالی ها ایجاد کرد و هر کدام ستاره های خود را محق می دانند.

پرسپولیسی ها با استناد به تیم های حاضر در لیگ های معتبر اروپایی به خصوص تیم های سری A، اعتقاد دارند که با هر 10 قهرمانی باید یک ستاره روی پیراهن بیاید و این کار را از ابتدای لیگ هفدهم انجام دادند. استقلالی ها هم با با دلالیلی مختص به خودشان، از زمان مدیریت علی فتح الله زاده 2 ستاره روی لوگو و پیراهن این تیم قرار می دهند.

 

استقلال و پرسپولیس

ستاره ها روی لوگوی پرسپولیس و استقلال

 البته باشگاه پرسپولیس تاکنون اقدامی برای ثبت ستاره روی لوگوی خود در اداره ثبت انجام نداده و البته به نظر می رسد دلیل قانونی هم برای این کار وجود ندارد چراکه باشگاه پرسپولیس به صرف 10 قهرمانی تیم فوتبال خود، نمی تواند از این ستاره روی لوگویی که برای سایر تیم های این باشگاه است استفاده کند. در واقع خنده آور است که تیم کشتی پرسپولیس از ستاره هایی بهره بگیرد که حاصل دست آورد تیم فوتبال این باشگاه بوده است. به همین دلیل ثبت 2 ستاره روی لوگوی باشگاه استقلال هم غیر منطقی به نظر می رسد.

در آئین نامه های مربوط به فدراسیون فوتبال ایران هم هیچ بند و تبصره ای مبنی بر نحوه استفاده تیم ها روی پیراهن و لوگو وجود ندارد. سازمان لیگ فوتبال ایران هم با توجه به ثبت نشدن ستاره پرسپولیس و سکوت قانون نسبت به اقدام مسئولان استقلال برای ثبت 2 ستاره روی لوگو این باشگاه، در زمان برگزاری دیدارهای لیگ برتر روی اسکوبرد ورزشگاه ها این ستاره ها را به نمایش نمی گذارد. جالب این جاست اگر نگاهی به قوانین فیفا درباره استفاده از ستاره روی پیراهن تیم ها اندازیم، با نکته عجیبی مواجه می شویم.

انجمن قانون گذار فیفا به صراحت اشاره کرده است که درج ستاره روی لوگو و پیراهن برای قهرمانی های تیم های ملی در جام جهانی معتبر است. همچنین درباره مسابقات باشگاهی هم با توجه به قوانین داخلی، تیم ها تنها اجازه دارند به دلیل قهرمانی در رقابت های داخلی روی پیراهن ستاره قرار دهند. نکته حائز اهمیت در این باره ممنوعیت درج ستاره به خاطر قهرمانی های قاره ای است و فیفا هیچ اجازه ای مبنی بر این کار صادر نکرده است. بنابراین آبی پوشان پایتخت با وجود 2 قهرمانی در رقابت های آسیایی، در بازی های لیگ قهرمانان حتی حق استفاده از ستاره روی پیراهنشان را هم ندارند.

نخستین تیمی که از طرح ستاره طلایی روی پیراهن خود استفاده کرد، یوونتوس ایتالیا بود.این باشگاه در سال 1958 به دلیل دهمین قهرمانی اش در سری A، یک ستاره روی پیراهنش ثبت کرد. یووه در فصل 14-2013، به سی امین قهرمانی اش در لیگ ایتالیا دست یافت و سومین ستاره را هم روی پیراهن راه راه سفید و مشکی اش بهره برد. اینترمیلان و آ.ث میلان دیگر تیم های ایتالیایی هستند که روی پیراهن خود ستاره زده اند.

این اقدام یوونتوس سبب الهام گرفتن سایر تیم ها در لیگ های مختلف شد و در لیگ اسکاتلند و سوئد هم تیم ها پس از 10 قهرمانی، یک ستاره روی پیراهن خود نصب می کنند. در لیگ ترکیه و آلمان تیم ها پس از پنج قهرمانی، یک ستاره روی پیراهنشان می زنند. در لیگ آمریکا یا همان MLS ایده ستاره گذاشتن در سال 2006 رسمی اعلام شد اما این سیستم در آمریکا بر خلاف ایتالیا برای هر قهرمانی یک ستاره تعلق می گرفت.

در لیگ هلند این طرح نخستین بار سال 2007 توسط باشگاه PSV اجرا شد. پی اس وی آیندهون که 20 قهرمانی کسب کرده بود این طرح را به فدراسیون کشورش پیشنهاد داد و با موافقت این فدراسیون آژاکس 3 ستاره به پاس 30 قهرمانیش و بعد از آن PSV برای 20 قهرمانی اش 2 ستاره و فاینورد برای 14 قهرمانی خود 1 ستاره روی پیراهن خود قرار دادند. 

استقلال و پرسپولیس

ستاره ها روی لوگوی پرسپولیس و استقلال

 عبدالصمد ابراهیمی، وکیل فوتبال در گفت و گو با خبرنگار ما درباره درج نشدن ستاره روی لوگو پرسپولیس و استقلال در رقابت های لیگ برتر گفت:

بر اساس قانون فیفا ، تیمهایی که قهرمان جام جهانی می شوند می توانند یک ستاره روی پیراهن خود استفاده کنند اما در مورد رقابتهای باشگاهی در سطح کشورها و قاره ها این امر تابع قوانین داخلی است. البته فدراسیون فوتبال ایران هم قانون خاصی در مورد بهراه گیری از ستاره روی پیراهن و لوگو ندارد.

او در ادامه خاطر نشان کرد :البته استفاده از ستاره روی لوگوی باشگاه چندان قانونی به نظر نمی رسد زیرا اگر تیم فوتبال پرسپولیس در رقابتهای فوتبال قهرمان می شود ربطی به باشگاه پرسپولیس و سایر رشته های مختلف باشگاه ندارد که ستاره روی لوگو قرار بگیرد. ستاره فقط باید روی پیراهن تیم فوتبال باشگاه باشد نه لوگوی باشگاه. از طرفی این باشگاه هنوز ستاره خود را ثبت نکرده تا سازمان لیگ ستاره مذکور را به رسمیت بشناسد.

جزئیات ستاره های روی لوگوی استقلال و پرسپولیس

جزئیات ستاره های روی لوگوی استقلال و پرسپولیس
:
امتیاز : 2.8 تعداد رای : 132
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 73 59
نظر کاربران
صادق

صادق

2 قهرمانی در لیگ قهرمانان اسیا برای استقلال رو از کجا اوردی!؟یه دونش که چهار جانبه است. با تیم های خیلی سطح پایین اسیا. بعدشم اگر رئالم واسه هر قهرمانیش یه ستاره میزد الان باید 13 تا ستاره میداشت.

پاسخ دادن 45 36
7moghadas

7moghadas

‌اول اینکه گل پسر شما میگی چهارجانبه اکی بگو ببینم شما کجا بودی که جزو این ۴ تا تیم نبودی

پاسخ دادن 52 31
ناشناس

ناشناس

از ستاره مسخره شما که بهتره

پاسخ دادن 14 16
محمد

محمد

اولا که اگه قهرمانی استقلال تو آسیا معتبر نبود هر سال afc سالگردش رو تبریک نمیگفت. دوما اگه چار جانبه بوده و تیمای ضعیف بودن دقیقا پرسپولیس کجا بوده که حتی جزء همون تیمای ضعیفم نبوده. سوما قهرمانی آسیا خار چشمای حسوده

پاسخ دادن 44 35
نیانوش

نیانوش

دمت گرم خوب گفتی ایولا.

پاسخ دادن 16 15
Aaa

Aaa

ببین عزیز شما اولش بگم پرسپولیس تو تیمای قوی بوده که تو چهار جانبه نبوده دو خودت میتونی بگی اولین قهرمانی استقلال کی بود ؟؟ نه تو اصلا می تونی بگی الان این اس اس پاره پارتون کجاست ؟ تو لیگ قهرمانان که جای استقلال نیست تو بگو جاش تو جدول کجاست

پاسخ دادن 34 8
رمضانی گماری

رمضانی گماری

عزیزم خون خودت را گثیف نکن اینا ته جدول هم که باشن
که الان هم هستن هیچکس حریف زبونشون نمشه خوبه که زنده ماندن

پاسخ دادن 24 3
maryam

maryam

من استقلالیم ولی واقعا پرسپولیس ترکوند . همه قهرمانی اسیای ما هم دروغه بابا

پاسخ دادن 23 22
بی نام

بی نام

اصلا مشخص نیس ک پرسپولیسی هستی

پاسخ دادن 11 4
maryam

maryam

هنوز که اول راهه..شب درازه اقایون..شاهنامه اخرش خوشه

پاسخ دادن 4 1
رضا

رضا

هر وقت تونستید لوگوی باشگاه استقلالو با یه ستاره برامون بیارید اون وقت من قبول میکنم ستاره های استقلال واقعیه.آخه مگه میشه یهو دو تا ستاره زاییده بشه؟اگه هر قهرمانی یه ستاره داشته باشه باید بعد از اولین قهرمانی هم ستاره زده میشده.

پاسخ دادن 8 8
Ali

Ali

اگه به قهرماني اسيا قرار باشه ستاره بدن الهلال عربستان بايد سيصد چهارصد تا ستاره داشته باشه.بعدشم با پنج تا بازي استقلال قهرمان اسيا شده.استقلالي ها هم بايد خوشحال باشن كه تيمي رو كه پرسپوليس تو نيمه نهايي قهرماني اسيا اونم با تيم دوازده نفره كه نيمكت خالي داره حذف كرد كه به استقلال در مجموع 5 تا گل زد(السد قطر)

پاسخ دادن 9 9
امیر

امیر

خب اگه با پنج تا بازی برده و تیم ها ضعیف بودن‌ ، خب شما میبردید????، شما قهرمان می شدید???? درضمن اگه بخواید کلا حساب کنید ، شما که خودتون تو رفت و برگشت ۶ تایی میشین????

پاسخ دادن 6 3
حسین

حسین

فقط استقلال.چهار جانبه و تیم های ضعیف به ما ربطی نداره

پاسخ دادن 4 4
امیر علی

امیر علی

استقلال سوراخ اونا ستاره نیستن سوراخن

پاسخ دادن 9 5
حسین

حسین

اولین قهرمانی استقلال سال ۱۳۴۹.دومین قهرمانی استقلال ۱۳۶۹.پرسپولیسیا لطفا سکوت????????????????????????????????

پاسخ دادن 14 7
بهنام

بهنام

فقط چهره دیدنی ی ی ی بازیکنان استقلال بعد از حدف شدن از جام حذفی مقابل سایپا ۱۰ نفره با غیرت دیدنی بود. واقعا خوردن ۳ گل از السد قطر در ورزشگاه آزادی اندازه این تیم را مشخص کرد. و تبریک ژاوی به بازیکنان پرسپولیس بعد از حذف تیمش با تموم ستاره هاش و پولهای پولدارترین باشگاه پولدارترین کشور جهان از نظر سرانه درامد سالیانه، مقابل پرسپولیس با غیرت و بدون نیمکت نشون دهنده اندازه پرسپولیسه.

پاسخ دادن 6 2
رضا

رضا

داداچ استقلال پرافتخارترین تیم در جام حذفیه با ۷ قهرمانی در حذفی????

پاسخ دادن 5 6
فقط استقلال

فقط استقلال

برسبلیسی ها لطفا ساکت یه بار رفتید فینال اخرش هم 2 تا گول خوردید..خخخخخخخ....استقلالی های هوای تیمتان را داشته باشید دمتان گرم

پاسخ دادن 11 11
Somi

Somi

هاهاهاهاهاهاهاها..... وااای خدا چقدر خندیدم.... یعنی این همه مدت چشم وچال همدیگه رو دارین در میارین،واسه ستاره هایی که هییییییچ کس و هیییییچ جا قبولش نداره

پاسخ دادن 3 2
حسام

حسام

آقایون ادعا میکنن که تیم استقلال با تیمهای ضعیف بازی داشته، در همون مقطع تیم پرسپولیس از تیم محمدان بنگلادش (با مربی گری ناصر خان حجازی) شکست خورد و حذف شد

پاسخ دادن 7 2
علی

علی

فعلا ک دوتا ستاره داره استقلال و پرسپولیس زبون بسه هرچیم که کری بخونه اخرش یه ستاره داره اره خلاصه چه واقعی چه دروغی زیرشین شما همینم ندارین لنگیا

پاسخ دادن 5 7
عشق استقلال

عشق استقلال

استقلال دو قهرمانی داره و چهار فینال اما شما لنگیا یک بار رفتین فینال برای ما شاخ در اوردین لطفا سکوت لنگیای عزیز

پاسخ دادن 10 6
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف