نمناک اخبارجامعه ایرانی ها در اسراف کردن غذا رکورد زدند!
اسراف غذا ، آمار اسراف غذا در کشورها
فائو آماری تکان دهنده از اسراف غذا در ایران اعلام کرد تقریبا میشه گفت ایرانی ها غذای 15 میلیون نفر را دور میریزند.
تاریخ انتشار : 18 مهر 1395
بازدید : 2,403 نفر

آمار اسراف غذا در ایران

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت:طبق آمار فائو به ازای هر فرد در ایران سالانه 375 کیلوگرم غذا به هدر می رود.

با اشاره به شعار روز جهانی غذا که مصادف با 24 مهر ماه است، اظهار داشت:بر اساس گزارش فائو 870 میلیون نفر معادل یک هشتم جمعیت جهان غذای کافی برای خوردن ندارند. این در حالی است که بر اساس گزارش همین سازمان هر سال در خاورمیانه 290 کیلوگرم مواد غذایی به ازای هر نفر به هدر می رود که این آمار در ایران به ازای هر نفر معادل 375 کیلوگرم مواد غذایی در سال است.

اسراف غذا

اسراف مواد غذایی در ایران

 
وی 30 درصد مواد غذایی اسراف شده را معادل غذای 15 میلیون نفر خواند و افزود:اگر به طور متوسط تعداد اعضای هر خانوار را پنج نفر در نظر بگیریم، می توان گفت هر خانواده ایرانی به طور متوسط بیش از یک نفر ضایعات غذا دارد که این ضایعات به ترتیب شامل 25 تا 50 درصد میوه و سبزی 10 درصد برنج و 20 درصد خرما است.
 
عبدالهی ادامه داد:کاهش و کنترل مواد غذایی یکی از راهکار های مناسب برای تأمین امنیت غذایی کشور است که به همین مناسبت شعار امسال با توجه به کاهش آمار اسراف غذایی تعیین شده که فائو راهکار های حذف گرسنگی را کاهش ضایعات مواد غذایی، افزایش مصرف حبوبات، استفاده بهینه از آب، سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، تخصیص یارانه به مواد غذایی با ارزش تغذیه بالا، خرید مواد غذایی با ارزش تغذیه ای بالا و توسعه تحقیقات مرتبط با خشکسالی و تولید و معرفی گونه های گیاهی مقاوم خشکی پیشنهاد کرده است.

ایرانی ها در اسراف کردن غذا رکورد زدند!

ایرانی ها در اسراف کردن غذا رکورد زدند!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف