نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون جوایز اسکار 2018 را این چهره های مشهور اعطاء میکنند!
اسکار 2018 ، جوایز اسکار 2018
اعطاء کنندگان جوایز مراسم اسکار 2018 معرفی شدند ، اما استون بازیگر برنده جایزه اسکار یکی از چهره های مشهوری است که جوایز اسکار 2018 را اهدا میکند.
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1396

جوایز اسکار 2018 را چه کسانی اعطاء میکنند

آکادمی اسکار اسامی اعطاء کننده های نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار را معرفی کرد. بازیگر مشهور که در سه دوره گذشته جایزه اسکار را دریافت کرده بود ، در این دوره جایزه اسکار 2018 را اعطاء میکند.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار، اولین گروه از اعطاء کنندگان جوایز اسکار در مراسم پایانی این رویداد سینمایی را معرفی کرد.

اعلام اسامی اعطاء کنندگان جوایز اسکار 2018

«مایکل دلوکا» و «جنیفر تاد» تهیه کنندگان مراسم اسکار 2018 اعلام کردند که «ماهرشالا علی»، «چادویک بوزمن»، «ویولا دیویس»، «لارا درن»، «جنیفر گاردن»، «گرتا گرویگ»، «تیفانی هادیث»، «تام هولاند»، «کمیل نانجیانی»، «مارگو رابی»، «اما استون» و «دنیل وگا» اولین گروه از چهره هایی هستند که به عنوان اعطاء کنندگان مراسم نودمین دوره جوایز اسکار انتخاب شده اند.

جوایز اسکار 2018

برگزاری مراسم اعطاء جوایز اسکار 2018 در 13 اسفند

بسیاری از این چهره ها یا بیش از این نامزد جایزه اسکار شده اند و یا برنده آن بوده اند. «ماهرشالی علی»، «اما استون» و «ویولا دیویس» هر سه سال گذشته اسکار بازیگری دریافت کردند و «لارا درن» نیز پیش از این دو بار نامزد جایز اسکار شده است.

از سوی دیگر «گرتا گرویگ»، «کمیل نانجیانی» و «مارگت روبی» امسال خود از نامزدهای رقابت کننده برای جایزه اسکار هستند و «دنیل وگا» نیز در فیلم «یک زن شگفت انگیز» بازی کرده که در شاخه بهترین فیلم خارجی نامزد کسب جایزه است.

امسال فیلم «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دل تورو» با نامزدی در 13 شاخه پیشتاز نامزدهای اسکار نام گرفت و فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ» ساخته «مارتین مک دونا» در 9 شاخه و درام جنگی «دانکرک» به کارگردانی «کریستوفر نولان» نیز در 7 شاخه شانس کسب جایزه دارد.

نامزدهای جوایز اسکار 2018 به شرح زیر است

جوایز اسکار 2018

نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار برگزار میشود

بهترین فیلم:"با اسم خودت به من زنگ بزن" / "سیاه ترین ساعت" / "دانکرک" / "برو بیرون" / "لیدی ببرد" / "رشته خیال" / "پست" / "شکل آب" / "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری"

بهترین کارگردانی:پل تامس اندرسن، "رشته خیال" / گی یرمو دل تورو، "شکل آب" / گرتا گرویگ، "لیدی برد" / کریستوفر نولان، "دانکرک" / جردن پیلی، "برو بیرون"

بهترین بازیگر مرد:تیموتی شالامه، "با اسم خودت به من زنگ بزن" / دانیل دی-لوییس، "رشته خیال" / دانیل کالویا، "برو بیرون" / گری اولدمن، "سیاه ترین ساعت / دنزل واشنگتن، "جناب آقای رومن جی. اسرائیل"

بهترین بازیگر زن:سالی هاوکینز، "شکل آب" / فرانسیس مکدورمند، "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری" / مارگو روبی، "من، تونیا" / سرشا رونان، "لیدی برد" / مریل استریپ، "پست"

بهترین بازیگر مرد مکمل:ویلم دافو، "پروژه فلوریدا" / وودی هارلسن، "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری" / ریچارد جنکینز، "شکل آب" / کریستوفر پلامر، "تمام پول های دنیا" / سام راک ول، "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری"

بهترین بازیگر زن مکمل:مری جی. بلایج، "Mudbound" / آلیسن جنی، "من، تونیا" / لزلی منویل، "رشته خیال" / لوری متکاف، "لیدی برد" / اکتاویا اسپنسر، "شکل آب"

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:"بیمار بزرگ" نوشته امیلی وی. گوردون و کمیل نانجیانی / "برو بیرون" نوشته جردن پیلی / "لیدی برد" نوشته گرتا گرویگ / "شکل آب" نوشته گی یرمو دل تورو و ونسا تیلور / "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری" نوشته مارتین مک دونا

بهترین فیلمنامه اقتباسی:"با اسم خودت به من زنگ بزن" نوشته جیمز آیوری بر مبنای رمانی از آندره آسیمان / "هنرمند فاجعه" نوشته اسکات نویشتاتر و مایکل اچ. وبر بر مبنای کتاب "هنرمند فاجعه:زندگی من داخل اتاق، بهترین فیلم بد تاریخ" به قلم گرگ سسترو و تام بیسل / "لوگان" نوشته اسکات فرانک، جیمز منگولد و مایکل گرین بر مبنای داستانی از منگولد برگرفته از شخصیت های کتاب های مصور و فیلم های سینمایی "افراد ایکس" / "بازی مالی" نوشته آرون سورکین بر مبنای کتابی از مالی بلوم / "Mudbound" نوشته ورجیل ویلیامز و دی ریز بر مبنای رمانی از هیلاری جردن

بهترین فیلم بلند انیمیشن:"بچه رئیس"، تام مگراث / "نان آور"، نورا تومی / "کوکو"، لی آنکریچ و آدریان مولینا / "فردیناند"، کارلوس سالدانا / "ونسان مهربان"، دوروتا کوبیلا و هیو ولشمن

بهترین فیلمبرداری:"بلید رانر 2049"، راجر دیکنز / "سیاه ترین ساعت"، برونو دلبونل / "دانکرک"، هویته فان هویتما / "Mudbound"، ریچل موریسن / "شکل آب"، دان لاستسن

بهترین طراحی لباس:"دیو و دلبر"، ژاکلین دوران / "سیاه ترین ساعت"، ژاکلین دوران / "رشته خیال"، مارک بریجز / "شکل آب"، لوییس سکیرا / "ویکتوریا و عبدل"، کونسولاتا بویل

بهترین مستند بلند:"Abacus:Small Enough to Jail"، استیو جیمز / "جزیره قوی"، یانس فورد / "چهره ها، مکان ها"، آنیس واردا / "آخرین مردان در حلب"، کریم عابد و استفان کلوس / "ایکاروس"، برایان فوگل

بهترین مستند کوتاه:"ادیت+ادی"، لورا چکووی / "Heaven Is a Traffic Jam on the 405"، فرانک اشتیفل / "(Heroin(e"، ایلین مک میلین / "مهارت های چاقو"، تامس لنون / "Traffic Stop"، کیت دیویس

بهترین تدوین:"بیبی راننده"، جاناتان آموس و پل ماکلیس / "دانکرک"، لی اسمیت / "من، تونیا"، تاتیانا اس. ریگل / "شکل آب"، سیدنی والینسکی / "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری، جان گرگوری

بهترین فیلم خارجی زبان:"یک زن شگفت انگیز"، سباستین للیو (شیلی) / "توهین"، زیاد دویری (لبنان) / "بدون عشق"، آندری زویاگینتسف (روسیه) / "بر جسم و روح"، ایلدیکو انیدی (مجارستان) / "مربع" ("میدان")، روبن اوستلوند (سوئد)

بهترین چهره پردازی و مو:"سیاه ترین ساعت"، دیوید مالینوفسکی، ایوانا پریموراچ، لوسی سیبیک و کازوهیرو توچی / "ویکتوریا و عبدل"، دانیل فیلیپس / "شگفتی"، نائومی باکستاد، رابرت ای. پاندینی و آرین تویتن

بهترین موسیقی:"دانکرک"، هانس زیمر / "رشته خیال"، جانی گرین وود / "شکل آب"، الکساندر دپلا / "جنگ های ستاره ای:آخرین جدای"، جان ویلیامز / "سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری"، کارتر بیورول

بهترین ترانه:"رود توانا" (رافائل صدیق، مری جی. بلایج و تورا استینسن) از فیلم "Mudbound" / "معمای عشق" (سوفیان استیونس) از فیلم "با اسم خودت به من زنگ بزن" / "مرا به خاطر بسپار" (کریستن اندرسن-لوپز و رابرت لوپز) از فیلم "کوکو" / "برای چیزی برخیز" (دایان وارن و لانی لین) از فیلم "مارشال" / این من هستم" (بنج پاسک و جاستین پل) از فیلم "بزرگ ترین شومن"

بهترین طراحی صحنه:"دیو و دلبر"، سارا گرین وود و کتی اسپنسر / "بلید رانر 2049"، دنیس گاسنر و الکساندرا کرزولا / "سیاه ترین ساعت"، سارا گرین وود و کتی اسپنسر / "دانکرک"، ناتان کراولی و گری فتیس / "شکل آب"، پل دنهام آستربری، جفری ای. ملوین و شین ویو

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن:"بسکتبال عزیز"، گلن کین و کوبی برایانت (گلن کین پروداکشنز) / "مهمانی در هوای آزاد"، ویکتور کلر و گابریل گراپرون (ام او پی ای) / "لو"، دیو مالینز و دانا موری (پیکسار انیمیشن استودیوز) / "فضای منفی"، ماکس پورتر و رو کوواهاتا (ایکی فیلمز) / "ریتم های نفرت انگیز"، یاکوب شو و یان لاخائر (مجیک لایت پیکچرز)

بهترین فیلم کوتاه زنده:"ابتدایی دیکب"، رید فان دیک (یو سی ال ای) / "ساعت 11"، درین سیل (فنچ) / "برادرزاده من امت"، کوین ویلسن جونیر (دانشگاه نیویورک) / "بچه ساکت"، کریس اورتن و ریچل شنتن نویسنده (اسلیک فیلمز) / "واتو ووت / همه ما"، کاتیا بنراث (مدرسه رسانه هامبورگ)

بهترین تدوین صدا:"بیبی راننده"، جولین اسلیتر / "بلید رانر 2049"، مارک مانجینی و تئو گرین / "دانکرک"، الکس گیبسن و ریچارد کینگ / "شکل آب"، ناتان روبیتی و نلسن فریرا / "جنگ های ستاره ای:آخرین جدای"، رن کلایس و متیو وود

بهترین صداگذاری:"بیبی راننده"، تیم کاواگین، مری اچ. آلیس و جولین اسلیتر / "بلید رانر 2049"، ران بارتلت، داگ همفیل و مک روث / "دانکرک"، گرگ لانداکر، گری ای. ریتزو و مارک واینگارتن / "شکل آب"، کریستین کوک، گلن گوتیه و براد زورن / "جنگ های ستاره ای:آخرین جدای"، رن کلایس، دیوید پارکر، مایکل سمانیک و استیوارت ویلسن

بهترین جلوه های تصویری:"بلید رانر 2049"، گرد نفزر، جان نلسن، پل لمبرت، ریچارد آر. هوور / "نگهبانان کهکشان جلد 2"، کریستوفر تاونسند، گای ویلیامز، جاناتان فاکنر و دان سیودیک / "کونگ:جزیره جمجمه"، جف وایت، استفن رزنبام، جف وایت، اسکات بنزا و مایک مایناردوس / "جنگ های ستاره ای:آخرین جدای"، بن موریس، مایک مالهالند، کریس کوربولد و نیل اسکنلن / "جنگ سیاره میمون ها"، جو لتری، دان لمون، دانیل بارت و جوئل ویست

مراسم اعطای جوایز نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز چهارم مارس 2018 (13 اسفندماه) در دالبی تئاتر لس آنجلس برگزار می شود.

جوایز اسکار 2018 را این چهره های مشهور اعطاء میکنند!

جوایز اسکار 2018 را این چهره های مشهور اعطاء میکنند!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا _ هنرآنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف