نمناک اخبارسیاست اسکورت کردن بمب افکن های روسیه توسط جنگنده های ایرانی + نقشه
جنگنده،ایران،روسیه،سوریه،اسکورت ، بمب افکن روسیه
بمب افکن های روسیه عملیات بمباران هوایی مواضع عناصر تروریستی تکفیری داعش را در خاک سوریه در 26 آبان 1394 آغاز کردند.
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1394
بازدید : 6,429 نفر

بمب افکن روسیه

به نقل از «ایویونیست»؛ بمب افکن های توپولف Tu-22M، Tu-95MS و Tu-160 دامنه وسیعی از موشک و بمب های هدایت شده و هدایت نشده فراوانی را از زمان آغاز عملیات علیه گروه های تروریستی آغاز کرده است. 

 بنابر این گزارش، در 20 نوامبر (29 آبان) دو توپولف Tu-160 از پایگاه شبه جزیره کولا واقع در شمال غربی روسیه به پرواز در آمدند و بر فراز دریای مدیترانه در غرب اروپا دیده شدند. پس از پیوستن به جنگنده سوخو Su-30SM در لاذقیه، با پرتاب موشک های کروز مواضع عناصر داعشی را در خاک سوریه مورد هدف قرار دادند. در پایان روز این جنگنده ها از شرق خاورمیانه به عراق، ایران، دریای خزر و در نهایت روسیه رسیدند؛ یک سفر 13 هزار کیلومتری. در همین روز، سوخو-34 روس ها پس از به پرواز درآمدن از پایگاه «کریمسک» در روسیه، 16 سورتی (یک سورتی عبارت است از هر بار اعزام و بازگشت یک هواپیما٬ کشتی یا واحد نظامی جهت ماموریت) علیه نیروهای تروریستی به اجرا در آوردند.

 

عملیات روسیه در سوریه

ایویونیست در ادامه نوشت:آنچه جالب توجه است، جنگنده های بمب افکن استراتژیک روس ها در هنگام عبور از منطقه خاورمیانه توسط جنگنده های نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران اسکورت می شدند. در این میان جنگنده های ایرانی «تامکت اف-14»، «فالکروم می گ-29» و «فانتونم اف-4» مورد استفاده قرار گرفته بودند که ماموریت اصلی آنان نظارت بر فعالیت بمب افکن های روسیه از نقطه ورود تا خروج به حریم هوایی ایران بود.

عملیات روسیه در سوریه
  

اسکورت کردن بمب افکن های روسیه توسط جنگنده های ایرانی + نقشه

اسکورت کردن بمب افکن های روسیه توسط جنگنده های ایرانی + نقشه
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 16
برگرفته از میزان - /م
این مطلب مفید بود ؟ 13 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف