اسکورت هواپیما با جنگنده

اسکورت هواپیمای رئیس جمهور با جنگنده های JF17 + تصاویر

تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1394کد مطلب : 13981زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعدادی از جنگنده های JF17 هواپیمای رئیس جمهور چین را در بازگشت از پاکستان اسکورت کردند که در ادامه جزئیات این سفر و اسکورت هواپیما با جنگنده را مشاهده می کنید.

شی جین پنگ رئیس جمهور چین در روز اول سفر خود به پاکستان، 8 پروژه مهم اقتصادی را افتتاح و در ملاقات با نوازشریف، توافقنامه راه اندازی 5 پروژه بزرگ دیگر را به امضا رساند.

وی پس از افتتاح این پروژه ها، در کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر پاکستان، گفت:پاکستان شریک استراتژیک چین است و این کشور اقدامات اسلام آباد علیه تروریسم را تحسین و به همکاری در این زمینه ادامه خواهد داد.
وی افزود:در اولین سفر خود به پاکستان به خوبی این موضوع را درک کرده که 2 کشور آینده مشترکی دارند بنابراین تمام تلاش خود را برای تقویت روابط بین پکن و اسلام آباد به کار می برد.
همچنین در بیانیه مشترکی که پس از این کنفرانس منتشر شد، آمده است، چین ضمن فراهم کردن تجهیزات امنیتی برای پاکستان وام میلیاردی برای تکمیل بزرگراه «قراقرم»(بندر گوادر) و بزرگراه لاهور در اختیار این کشور قرار خواهد داد.
«نواز شریف» نیز در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهور چین، از امضای 51 قرارداد بین پکن و اسلام آباد خبر داد.
وی افزود:پاکستان خواهان برقراری روابط دوستانه با کشور های همسایه است اما چین از این نظر برای ما با ارزش است که تحولات منطقه ای تأثیری بر عمیق تر شدن روابط پکن- اسلام آباد نداشته است.
 
پاکستان پیش از وردود رئیس جمهور چین
استقبال از رئیس جمهور چین به سبک پاکستانی
 
مقامات اسلام آباد و پکن طی دیدار رئیس جمهور چین، دستکم 32 پروژه را بر اساس توافقنامه 45 میلیارد دلاری راهرو اقتصادی چین و پاکستان به امضا خواهند رساند.
وزارت آب و برق پاکستان نیز 15 پروژه، وزارت خزانه داری 5، وزارت برنامه ریزی 4، وزارت بنادر و کشتیرانی 2، کمیسیون انرژی اتمی پاکستان 3، وزارت علوم و تکنولوژی 1، وزارت راه آهن یک و وزارت نفت نیز یک پروژه را با مقامات چینی به امضا خواهد رساند.
این نخستین دیدار رئیس جمهور چین در 9 سال گذشته است.
 
امروز نیز رئیس جمهوری چین در پارلمان پاکستان حضور یافت و در جمع نمایندگان این کشور سخنرانی کرد.
و در آخر جنگنده های JF-17 نیروی هوایی پاکستان هواپیمای رییس جمهور چین را که برای بازدید به این کشور سفر کرده است را در آسمان اسکورت کردند.
 
هواپیمای حامل رئیس جمهور چین
 
هواپیمای حامل رئیس جمهور چین

 در ادامه فیلمی از جنگنده تندر جی اف 17 را ملاحظه می کنید.

اسکورت هواپیمای رئیس جمهور با جنگنده های JF17 + تصاویر

420
این مطلب مفید بود ؟164
برگرفته از فارس-/ف
برچسب : جنگنده
وبگردی