اسیدپاشی

حکم عامل اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیاییان

تاریخ انتشار : 31 خرداد 1396کد مطلب : 51613تعداد نظرات : 1 نظر
یکی از عاملان اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیاییان تهران با حکم دیوان عالی کشور به 3 سال حبس محکوم شد اما متهم اصلی پرونده که پزشک جراح می باشد همچنان متواری است.

سه سال حبس مجازات اسیدپاشی به مدیربیمارستان ضیاییان

8 آذر 93، «دکتر سیامند انوری» مدیر بیمارستان ضیاییان تهران در محله ده ونک هدف حمله اسیدی دو راکب موتورسوار قرار گرفت و بشدت آسیب دید.با انتقال مصدوم به بیمارستان فارابی، تحقیقات پلیسی دراین باره با دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران در دستور کار اداره 16 پلیس آگاهی قرار گرفت. از آنجا که دو راکب موتورسوار در زمان اسیدپاشی کلاه بر سر داشتند، قربانی صورت شان را ندیده بود.

اسیدپاشی

در حالی که تحقیقات پلیسی در شاخه های مختلف به بن بست رسیده بود کارآگاهان درجریان بررسی اظهارات دکتر انوری دریافتند که یکی ازجراحان عمومی بیمارستان از مدتی قبل با او اختلاف داشته است. به این ترتیب با توجه به ناپدید شدن این پزشک، پلیس با ردیابی های تخصصی موفق به شناسایی او شد و 26 ساعت پس از اسیدپاشی این جراح کینه جو در پونک دستگیر شد. متهم پرونده که با دیدن مأموران شوک زده شده بود در همان بازجویی های نخست به اسیدپاشی با همدستی برادرزاده اش اعتراف کرد و با اطلاعاتی که او در اختیار مأموران گذاشت محمدرضا- 21 ساله- که دانشجوی ترم آخر مهندسی بود، نیز دستگیر شد.

پزشک جراح به کارآگاهان گفت:«من و دکتر انوری مدتی قبل بر سر اختلافات شخصی و مالی مشکلاتی داشتیم. به همین دلیل برای اینکه از او انتقام بگیرم این نقشه را کشیدم و برای اجرای آن پسر برادرم را نیز با خودم همراه کردم. آن روز دکتر انوری تنها بود و ما با موتور در تعقیبش بودیم. وقتی خودرویش را پارک کرد و پیاده شد من که کلاه به سر داشتم ضربه ای به او زدم که مقاومت کرد و بعد هم از برادرزاده ام خواستم اسید را روی او بریزد و متواری شدیم.»با تکمیل تحقیقات هر دو متهم بازداشت شدند اما آنها با اعتراض به قرار بازداشت خواستار بررسی موضوع در شعبه 1142 دادگاه کیفری 2 استان تهران شدند. با وارد اعلام شدن اعتراض متهمان، پرونده به شعبه پنجم دادسرای جنایی بازگشت و متهمان با تودیع وثیقه 500 میلیون تومانی آزاد شدند.

اما پزشک جراح پس از آزادی مشروط متواری شد ولی برادرزاده جوانش، چندی قبل در جلسه ای غیرعلنی در شعبه 1142 دادگاه کیفری تهران محاکمه شد و قضات پس از بررسی پرونده واظهارات متهم، او را به اتهام مشارکت در اسیدپاشی به 3 سال حبس محکوم کردند. این حکم در دیوان عالی کشور نیز تأیید شد. وضعیت دیگر متهم هنوز مشخص نیست.

آخرین وضعیت پرونده اسیدپاشی به دکتر انوری

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از ایران - / ل
برچسب :
1 نظر به ثبت رسیده است
یلدا1396-03-31
ای وااای!!!وقتی قشر تحصیلکرده ی ما همچین رفتارهای نابخردانه ای داشته باشن خدا به داد مردم کم سوادمون برسه.اینکه دلیل نمیشه با هرکس آدم اختلاف داشته باشه یه بشکه اسید برداره وبپاشه رو طرف وحال و آینده ی طرف رو بر باد بده!!عقل و شعور هم خوب چیزیه والله!!!
30
وبگردی