نمناک اخبارحوادث جزای اسیدپاشی پدری به دخترش
اسیدپاشی ، اسیدپاشی پدر به دختر
تهمینه یوسفی که قربانی اسیدپاشی از سوی پدرش شده بود وکیل وی از قطعی شدن حکم عامل اسیدپاشی موکلش خبر داد.
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1393

تهمینه یوسفی که از سوی پدر و برادرش تهدید به اسیدپاشی شده بود ابتدا جدیت این تهدید را احساس نمی کرد تا روزی که پدر و برادرش تصمیم به عملی کردن نیتشان گرفتند.

پرونده ای در شعبه 102 دادگاه جزایی قزوین مبنی بر اسیدپاشی پدر و برادری بر روی دختر خانواده بررسی شد و قاضی رضانژاد با توجه به حساسیت این پرونده با موشکافی بررسی های زیادی انجام داد و سرانجام در آخرین روز تیر ماه سال جاری رأی خود را اعلام کرد.

وکیل دادگستری ادامه داد:متعاقباً متهم درخواست تجدیدنظر داد که سرانجام دادگاه تجدیدنظر رأی دادگاه بدوی را تأیید کرد. به منظور تأیید رأی دادگاه بدوی توسط دادگاه تجدیدنظر این پدر به 7 سال حبس و پرداخت ارش و دیه محکوم و برادر تهمینه یوسفی نیز از اتهامات تبرئه شد.

 

اسیدپاشی پدر به دخترش 

 

وکیل تهمینه یوسفی خاطرنشان کرد:این پرونده چند نکته جالب و قابل توجه دارد. اول آنکه از زمان شکایت تا صدور رأی نهایی زمان بسیار کمی سپری شد. نکته بعدی قاطعیت و اقتدار دستگاه قضایی در رسیدگی به این پرونده کاملا مشهود است.

 وی ادامه داد:برخورد قاطع دستگاه قضایی در مقابله با اینگونه جرائم ملحوظ نظر و در این پرونده کاملا آشکار گردید.  در این حکم آمده است که ارش تهمینه یوسفی برابر است با ارش یک مرد مسلمان و این کار دادگاه بسیار زیباست. همچنین دیه زن هم نسبت به مرد نصف است و نصف را پدر قربانی می دهد و نصف دیگر را صندوق تامین خسارت های بدنی می پردازد.

تهمینه یوسفی دختر 29 ساله ای بود که به عقد مردی درآمد و سپس به احتمال اینکه او معتاد است،اقدام به طلاق کرد. اما پدرش او را مجبور به پس گرفتن درخواست طلاق کرد و با تهدید به او گفت:اگر درخواست طلاقت را پس نگیری تو را می کشم.

تهمینه می گوید «این تهدید را جدی نگرفتم تا اینکه یک روز پدر و برادر 22 ساله ام به محض ورود من به خانه اقدام به اسیدپاشی کردند.

 برادرم دست و پاهای من را گرفت و از پدرم خواست اسید را روی صورتم بپاشد و بعد از آن طنابی را دور گردن من انداختند و آنقدر کشیدند تا من بیهوش شدم و در نهایت به تصور اینکه من را کشته اند رهایم کردند.

 20 دقیقه بعد به هوش آمدم و از شدت سوزش به سمت حمام دویدم اما وقتی پدرم من را دید خطاب به برادرم گفت که این زنده است و باید هر چه زودتر او را بکشیم.

 من به پدرم التماس کردم و به دست و پایش افتادم و گفتم که از شما شکایتی نمی کنم، همان موقع با برادر بزرگترم تماس گرفتند و من را به بیمارستان بوعلی سینا قزوین منتقل کردند اما به دلیل شدت جراحات وارده بیمارستان از پذیرش من خودداری کرد و گفت باید به تهران بیایم.»

 این دختر جوان بعد از آن اتفاق تحت پوشش بهزیستی در خانه ای که این نهاد به او داده بود زندگی می کرد و هم اکنون هم در 30 سالگی در کشور آلمان به دنبال بازیافتن کمی از چهره گذشته خود است.

جزای اسیدپاشی پدری به دخترش

جزای اسیدپاشی پدری به دخترش
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 54
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 48 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف