نمناک سبک زندگیکار و زندگی در سفر به اروپا این اشتباهات را تکرار نکنید!
سفر به اروپا ، دانستنی های سفر به اروپا
برای یافتن آمادگی بیشتر برای سفر به اروپا لازم است از قبل مطالعاتی درباره اروپا و آداب مردمان آن انجام دهید.

اشتباهات رایج در سفر به اروپا

برای جوانان ، سفر به اروپا می تواند یکی از تجربه های فراموش نشدنی باشد. از پاریس زیبا گرفته تا کافی شاپ های آمستردام و سواحل یونان، جاذبه های گردشگری اروپا هستند. در این قاره چیز های زیادی برای دیدن وجود دارد که حتی اگر بخواهیم نمی توانیم همه را نام ببریم. اما حتی اگر قصد سفر به دور اروپا را نداشته باشید، این قاره سواحل زیبا، معماری های با شکوه و قدیمی و مردمی مهربان دارد. هر کشور به طوری باور نکردنی با دیگر کشور ها تفاوت دارد.

قاره ی اروپا یکی از مقاصد گردشگری است که سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا از جمله ایران، به آن جا سفر می کنند. هرکدام از شهر های این قاره جاذبه های خود را دارند.

قصد سفر به اروپا دارید؟ به دنبال فهرست اشتباه رایج مسافران در سفر به اروپا هستید؟ در این نوشتار همراه ما باشید تا 10 اشتباه رایج مسافران در سفر به اروپا را به اطلاع تان برسانیم.

وقتی به کشور دیگری می روید، ممکن است دستپاچه شوید یا کاری کنید که موجب شرمندگی تان شود. اروپا تاریخ پیچیده و جذابی دارد که احتملا قبلا درباره اش خوانده اید، اما ارزشش را دارد که وقت بیش تری بگذارید تا با آمادگی بیش تری به مسافرت اروپایی بروید.

سفر به اروپا

سفر به اروپا یکی از تجربه های فراموش نشدنی است

در ادامه 10 اشتباه رایج مسافران در سفر به اروپا را می خوانید:

1. می خواهند کارهای زیادی را در فرصت اندکی انجام دهند

بعضی از مسافران اصرار دارند که یک قاره را در یک هفته بگردند. این انتخاب شما است، ولی اگر پشت سر هم و در چند روز از پایتختی به پایتختی دیگر بروید، هرگز نمی توانید مزه های مختلف را بچشید، بوهای گوناگون را استشمام کنید و سلیقه های مردم هر مکان را ببینید. این برنامه، طاقت فرسا است و خیلی از اروپایی ها از چنین سفر خستگی آوری متعجب می شوند.

2. ارزش سکه های کوچک را نمی دانند

بسته به این که کجا زندگی می کنید، ممکن است فکر کنید همه ی سکه ها درمنطقه ی یورو در ازای مابقی پول خرید داده می شوند. اگر این سکه ها را انعام می دهید، بازهم فکر کنید. با نرخ ارز کنونی، سکه ی یک یورویی ارزشی بیش تر از دلار امریکایی دارد.

3. بیش از حد انعام می دهند

در بیش تر کشورهای اروپایی، رستوران ها هزینه ی خدمات می گیرند که شامل انعام هم می شود. با این حال، هنوز مرسوم است که مسافران حدود 10 درصد مجموع هزینه ی غذا را به عنوان انعام گارسون ها روی میز می گذارند. گردشگران، اغلب از این موضوع بی اطلاع هستند و گاهی تا 20 درصد هزینه ی غذای شان انعام می دهند. این کار لزومی ندارد. برای تاکسی ها هم همین طور، کافی است مبلغ را به نزدیک ترین رقم موجود رُند کنید. دانستن قوانین انعام دادن می تواند به کاهش هزینه های تان کمک کند.

4. صندل را با جوراب می پوشند

بیش تر اروپایی ها وقتی می بینند گردشگران صندل را با جوراب پوشیده اند پوزخند می زنند(به جز در آلمان). مرسوم است که صندل را بدون جوراب بپوشید، یا کتانی بپوشید، این طوری هیچ کس اهمیت نمی دهد جوراب پای تان هست یا نه. آنها فکر می کنند خیلی عجیب و غریب و مسخره است که با صندل جوراب بپوشید، پس با جماعت هم رنگ شوید، مخصوصا اگر در شبی تابستانی به مهمانی شام دعوت می شوید.

5. پروازهای ارزان در فرودگاه های کوچک می گیرند

خطوط هواپیمایی ارزان ، پروازهای شان را از فرودگاه هایی انجام می دهند که فاصله ی زیادی با شهر مقصد دارد. گردشگران وقتی این بلیت را می خرند از موضوع فاصله بی اطلاع هستند. آنها وقتی این موضوع را می فهمند که می بینند باید حدود یک ساعت را در اتوبوسی ناراحت و گران تا رسیدن به مرکز شهر صبر کنند. باید زیرک بود و همه ی جوانب را قبل از خرید بلیت ارزان بررسی کرد.

 سفر به اروپا

در سفر به اروپا تماشای مناظر زیبای پاریس بسیار دلپذیر است

6. نمی دانند که اندازه ، مهم است

با فضاهای محدود قطارهای مترو، سالن های فرودگاه و امثال این ها، مردم از چمدان های بزرگ و زیاد شما ناراحت می شوند. سبک سفر کردن ایده ی بهتری است. همه چیز در اروپا کوچک تر و جمع و جور است. من وقتی پس از سپری کردن یک هفته در تعطیلات در امریکا به ایتالیا رفتم، شگفت زده شدم که همه چیز چه قدر کوچک و شسته و رفته است. بهترین کار این است که از حجم لباس ها کم کنید، چمدان کوچک تری بخرید و سعی کنید لباس های تان را بشویید و دوباره بپوشید.

7. لباس های خیلی غیر رسمی می پوشند

اروپایی ها عموما خوش لباس هستند، به خاطر همین اگر خیلی غیررسمی لباس بپوشید ممکن است احساس شرمندگی کنید. اگر شک دارید، باید بگویم وقتی به دیدن بازی بیسبال می روید تیشرت راحتی تان را نپوشید. وقتی به خرید می روید پیژامه نپوشید. اگر مطمئن نیستید که وقتی به صرف غذایی در بیرون دعوت می شوید چه بپوشید چیزی شبیه به لباس رسمی معمولی تان را بپوشید. معمولی بودن یک ترفند است.

8. از دیدگاه اروپایی ها نسبت به مستی بی اطلاع هستند

در انگلستان و ایالات متحد امریکا، مستی قابل انتظار و قابل تحمل است. در این کشورها مستی به عنوان رفتاری خارج از حد تلقی می شود و نه چیز دیگر. اگر چه در اروپا، دیدگاه نسبت به نوشیدن مشروبات الکلی متفاوت است. الکل معمولا در کنار غذا نوشیده می شود و قرارهای مشروب خوری رایج نیست. خیلی از گردشگران به اشتباه فکر می کنند که محلی ها می نوشند که مست شوند.

9. برای مدتی طولانی ماشین اجاره می کنند

بسیاری از گردشگران فکر می کنند که از همان ابتدای سفرشان به اجاره ی ماشین نیاز دارند. آنان فراموش می کنند که اگر بخواهند در یک یا دو شهر برای مدتی بمانند، ماشین اجاره ای فقط مزاحمت است و هیچ فایده ای ندارد. آنان هزینه های اضافی برای اجاره و پارکینگ می پردازند که به جایش می توانند از تورهای گردشگری یا وسایل حمل ونقل عمومی استفاده کنند، که اغلب بهترین راه های دیدن یک شهر هستند.

10. انتظار خوش رویی و لبخند دارند

اشکال لبخند زدن چیست؟ خب، واقعا هیچ چیز، فقط خیلی از اروپایی ها زیاد اهل لبخند نیستند. اگر در سیبری زندگی کنید و بدون هیچ دلیل لبخند بزنید، مردم فکر می کنند احمق هستید. در روسیه، فقط وقتی واقعا اتفاق خوبی افتاده باشد می خندند. گردشگران در اروپا انتظار لبخند از دیگران را دارند. آنان ناامید می شوند وقتی که گارسون از یک لبخند محروم شان می کند. آنان انتظار شنیدن نظرات مثبت و دیدگاه های پر شور و شوق هستند. باید بدانید اروپایی ها کمی متفاوت هستند.

در سفر به اروپا این اشتباهات را تکرار نکنید!

در سفر به اروپا این اشتباهات را تکرار نکنید!
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از فوربس / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف