نمناک سبک زندگیکودک اشتباه والدین در مواجهه با اشتباه فرزندان
اشتباه والدین ، اشتباهات والدین
وقتی والدین مشاهده میکنند فرزندشان تصمیم احمقانه ای گرفته،خشمگین شده و جمله معروف "نمی خواهم او اشتباه مرا تکرار کند" را به زبان می آورند.

فرزندان اشتباه والدین را تکرار نکنند

جمله "نمی خواهم فرزندم اشتباه مرا تکرار کند" باز گو کننده مهمترین آرزوی تمام والدین است، به ویژه آنهایی که صاحب فرزند نوجوان هستند.

جعفر بای، آسیب شناس در گفتگویی اظهار کرد:هنگامی که والدین مشاهده می کنند که فرزندشان تصمیم احمقانه ای گرفته و به انجام آن پا فشاری می کنند، بسیار خشمگین شده و جمله معروف "نمی خواهم او اشتباه مرا تکرار کند" را به زبان می آورند.

اشتباه والدین

اشتباهات والدین و فرزندان

 وی تصریح کرد:والدین به دلیل این که در گذشته کاری را انجام داده اند در ان دچار شکست شده اند دوست ندارند فرزندشان همان راه را طی کند چرا که با اشتباه از تجربه آنها می توانند بسیار سریع تر به موفقیت رسیده و نتایج منطقی آن را مشاهده کنند.

بای ادامه داد:در هنگام مواجه شدن با تصمیم گیری اشتباه وضعیت فرزندمان، حفظ خونسردی بسیار دشوار می شود، اما اگر قرار است در حلقه ارتباط با فرزند تاثیر و نفوذ خود را حفظ کنیم، حفظ آرامش بسیار ضروری است. 

اشتباه والدین

اشتباهات والدین و فرزندان

این آسیب شناس در پایان گفت:در هنگام بروز مشکل برای فرزندمان منتظر نباشیم تا او به اشتباه خود اعتراف و اظهار پشیمانی کند، بهتر است با حفظ خونسردی به فرزند خود اجازه دهیم درباره مشکلاتی حرف بزنند تا در آینده هیچ وقت درباره تصمیمات خود به ما دروغ نگوید.

اشتباه والدین در مواجهه با اشتباه فرزندان

اشتباه والدین در مواجهه با اشتباه فرزندان
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف