اشکان دژاگه

اشکان دژاگه خودش را مسافر روسیه کرد

تاریخ انتشار : 26 فروردین 1397کد مطلب : 66971زمان مطالعه : 4 دقیقه
اشکان دژاگه با وجود مصدومیت در اردوی ناتینگهام فارست در گفتگو با مجله بیلد آلمان با اطمینان خاطر از حضور در روسیه و دادن پاسخ اعتماد کارلوس کی روش صحبت کرد.

گفتگوی اشکان دژاگه با مجله بیلد آلمان

اشکان دژاگه بعد از مدتها تیم دار شد و به تیم دسته اولی ناتینگهام فارست در انگلستان پیوست اما خیلی زود از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد و پای خود را به تیغ جراحان سپرد. با این حال او کم کم به شرایط تمرین نزدیک می شود. وی در گفت و گو با مجله بیلد آلمان از حضورش در روسیه گفت و درباره مسائل زیادی صحبت کرد.

او در ابتدای صحبت های خود با بیلد گفت:می خواهیم تاریخ ساز شویم و اولین تیم تاریخ فوتبال ایران شویم که به دور دوم جام جهانی راه پیدا می کند. این فقط یک شعار نیست ما همگی به این اتفاق باور داریم، چرا که ظرفیت و پتانسیل این کار را در خودمان می بینیم.

در گزارش بیلد آمده است:اشکان دژاگه دو ماه پیش زانوی خودش را به تیغ جراحان سپرد و در حال حاضر در تهران مراحل بهبودی را سپری می کند. تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی روش پیش می رود. این مربی 65 ساله که به عنوان کاشف نسل طلایی فوتبال پرتغال نظیر فیگو و روی کاستا معروف شده است، در سال های 1989 و 1991 به همراه تیم جوانان پرتغال قهرمان جام جهانی جوانان شد. یکی از بازیکنان مهم او در تیم ملی فوتبال ایران، اشکان دژاگه است که در تیم زیر 21 ساله های آلمان با نفراتی هم چون مسوت اوزیل و مانوئل نویر هم تیمی بود که توانست به موفقیت دست یابد.

اشکان دژاگه

مصدومیت اشکان دژاگه در اردوی ناتینگهام فارست

او در حال حاضر 39 بازی برای تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است و توانسته هفت گل به ثمر برساند.دژاگه بعد از اتمام قراردادش با ولفسبورگ راهی فوتبال انگلیس شد و با تیم ناتینگهام قرارداد بست که در این تیم هم بار دیگر دچار مصدومیت شد.

کاپیتان ایران در بخش دیگری از صحبت های خود با این نشریه آلمانی افزود:ما در حال حاضر نسبت به گذشته تیم قوی تری شده ایم. هیچ وقت تا این اندازه بازیکن لژیونر در اختیار نداشتیم. الان ما بازیکنانی داریم که به واسطه بازی در اروپا تجربه زیادی در کارنامه دارند. چهار سال پیش ما فقط می بایست بر روی دفاع تیمی قوی متمرکز می شدیم و تنها ضد حملات کوتاهی روی دروازه حریفان داشتیم اما در این دوره استحکام دفاعی خودمان را حفظ کردیم و در کنار آن در حال حاضر بازیکنانی داریم که می توانند برای تیم ما موثر باشند و در خط حمله به سود تیم عمل کنند.

یکی از ستاره های تیم ملی فوتبال ایران در خط حمله سردار آزمون 23 ساله محسوب می شود که در فوتبال روسیه عملکرد خوبی داشته است و در لیگ قهرمانان اروپا توانست دروازه بایرن مونیخ را باز کند.اشکان با تمجید از توانایی های سردار تصریح کرد:آزمون واقعا مهاجم خیلی خوبی است که نفوذهای خوبی در محوطه جریمه حریفان دارد. البته در کنار او علیرضا جهانبخش نیز بازیکن خوبی است که عملکرد بسیار خوبی در تیم آلکمار در فوتبال هلند داشته است.

اشکان دژاگه در انتخابی جام جهانی در منطقه آسیا در برخی از بازی ها بازوبند کاپیتانی تیم ملی فوتبال ایران را در حالی به بازو بست که هیچ باشگاهی نداشت.دژاگه در پایان پیرامون این اتفاق گفت:کارلوس کی روش خیلی به من اعتماد به نفس داد و من می خواهم که در جام جهانی پاسخ اعتماد او را بدهم. این اعتماد مربی به من باعث شد که احساس غرور و افتخار کنم. ما مثل پرتغال کریستیانو رونالدو نداریم و یا مثل اسپانیا اینیستا نداریم ولی 150 درصد از توان خودمان را برای محقق کردن آرزو و رویاهای مان به کار خواهیم بست.

اشکان دژاگه

اطمینان اشکان دژاگه برای راه یابی به دور دوم جام جهانی

دژاگه بلیت خود در روسیه را رزرو کرد

اشکان دژاگه در یکی از عجیب ترین سال های فوتبالی خود طوری صحبت می کند که گویی در برنامه های نهایی سرمربی تیم ملی جایی محکم دارد. این بازیکن با وجود مصدومیت در اردوی ناتینگهام فارست در گفتگو با مجله بیلد آلمان با اطمینان خاطر از حضور در روسیه و دادن پاسخ اعتماد کارلوس کی روش صحبت کرد. این بازیکن با سابقه بیش از 150 بازی در بوندسلیگا برای تیم های هرتابرلین و ولفسبورگ با وجود این که ایران در گروه سختی قرار گرفته و با تیم های اسپانیا، مراکش و پرتغال هم گروه شده است در گفتگو با مجله بیلد آلمان از آروزهای بزرگی که در سر دارد، صحبت کرد.

او درادامه صحبت های خود با مجاله بیلد گفت:« می خواهیم تاریخ ساز شویم و اولین تیم تاریخ فوتبال ایران شویم که به دور دوم جام جهانی راه پیدا می کند. این فقط یک شعار نیست ما همگی به این اتفاق باور داریم، چرا که ظرفیت و پتانسیل این کار را در خودمان می بینیم».

اشکان دژاگه خودش را مسافر روسیه کرد

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از ایلنا - ورزش سه -/ ر
وبگردی