نمناک فرهنگ و هنرچهره ها عکس قدیمی از اصغر فرهادی و همسرش در سال 73
اصغر فرهادی ، کارگردان سینما
عکس قدیمی از اصغر فرهادی و همسرش پریسا بخت آور مشاهده میکنید که مربوط به سال 1373 است زمانی که آن دو در نمایش ماشین نشین ها بازی کردند.
تاریخ انتشار : 11 آذر 1395
بازدید : 4,926 نفر

اصغر فرهادی و همسرش 22 سال پیش

همه ما اصغر فرهادی را به عنوان کارگردان سینما که آوازه ای جهانی دارد می شناسیم، اما او سال ها قبل در عرصه تئاتر فعال بود.

فرهادی در سال 1373 با نمایش "ماشین نشین ها" به روی صحنه رفت.او این نمایش را در دوران دانشجویی نوشت، کارگردانی کرد و در کنار همسرش پریسا بخت آور در آن بازی کرد.پریسا بخت آور متولد 1351 کارگردان ایرانی و همسر اصغر فرهادی است که فیلم دایره زنگی نخستین ساخته سینمایی بخت آور است.

اصغر فرهادی

اصغر فرهادی و همسرش سالها قبل

اگر رابطه تان با تلویزیون خوب باشد حتماً با نام «پریسا بخت آور» و سریال هایش آشنا هستید؛ «پشت کنکوری ها» و « من یک مستاجرم » که هر دو به واسطه مضمون طنزآمیزشان و حضور بازیگران شناخته شده و محبوب با استقبال خوبی روبه رو شدند.

شهرام گیل آبادی با انتشار عکسی از اجرای نمایش «ماشین نشین ها» به کارگردانی اصغر فرهادی، خاطره ای را از روزهای دانشجویی خود و این کارگردان صاحب نام سینما منتشر کرد.

گیل آبادی در اینستاگرام خود نوشت:

«سال 73 من با کار «تصویرهای شکسته» اصغر فرهادی با نمایش «ماشین نشین ها» و علیرضا نادری با کار «پچ پچه های پشت خط» در جشنواره تا تر دانشجویی حضور داشتیم و رقابت اصلی میان این سه کار بود.

ما بازیگری نقش اول مرد را گرفتیم طراحی صحنه مان هم اول شد. از متن هم تقدیر کردند. کلا جوایز بین این سه کار تقسیم شد. همین سه کار در جشنواره فجر هم شرکت کردند و موفق هم بودند.

اصغر فرهادی و پریسا بخت آور تازه با هم نامزد شده بودند و در «ماشین نشین ها» با هم همکاری می کردند، «ماشین نشین ها» بر اساس متنی از علی خودسیانی بود منتها فرهادی در متن او تغییراتی ایجاد کرده بود که به مذاق خودسیانی خوش نیامده بود، برای همین یک شب در خیابان آپادانا خوابگاه سر و صدا کرد. بگو مگوی این دو اصفهانی با آن لهجه شیرین بعد ها برای ما خاطره شد.

«ماشین نشین ها»، اما در جشنواره تا تر دانشجویی خوش درخشید و مورد توجه قرار گرفت.»

عکس قدیمی از اصغر فرهادی و همسرش در سال 73

عکس قدیمی از اصغر فرهادی و همسرش در سال 73
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از سینما سینما - هنر آنلاین -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف