نمناک فرهنگ و هنرچهره ها جشن تولد اصغر فرهادی و داوودنژاد در یک روز + عکس
اصغر فرهادی ، جشن
امروز 17 اردیبهشت ماه سالروز تولد دو تن از بزرگ مردان سینمای ایران است که به واقع اعتبار هنر ایران را در دنیا بالا برده اند. امروز سالروز تولد اصغر فرهادی و علیرضا داودنژاد است.
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1396
بازدید : 2,451 نفر

اصغر فرهادی 45 سالگی را پشت سر گذاشت

امروز 17 اردیبهشت ماه سالروز تولد علیرضا داوودنژاد سازنده ی نیاز، مصائب شیرین و بچه های بد است و اصغر فرهادی کارگردان برگزیده اسکار، سازنده درباره الی،جدایی نادر از سیمین و فروشنده هم در همین روز متولد شده است.

علیرضا داوودنژاد در حالی 64 سالگی و اصغر فرهادی 45 سالگی را پشت سر می گذارند که هر کدام در ساخت فیلم های اجتماعی جریان ساز بودند.

کارنامه هنری علیرضا داوودنژاد و اصغر فرهادی

داوودنژاد با «نیاز» در مقطع خود و پس از آن با فیلم های چون «مصائب شیرین»،«بچه های بد»، «مرهم» و... توانست در جریان سینمای اجتماعی حضوری موثر داشته باشد.

اصغر فرهادی و علیرضا داوود نژاد

علیرضا داوودنژاد کارگردان فیلم نیاز

اصغر فرهادی نیز در حالی دهه ی چهارم زندگی اش را سپری می کند که به عنوان یک کارگردان ایرانی در عرصه جهانی شناخته می شود و با کسب دو اسکار برای سینمای ایران،جایگاه ویژه ای در ایران و دنیا پیدا کرده است.

این روزها اصغر فرهادی برای ساخت فیلم جدیدش در اسپانیا حضور دارد و مشغول پیش تولید فیلم جدیدش است.

اصغر فرهادی برای دومین بار پس از جدایی نادر از سیمین، برای فروشنده سینمای ایران صاحب اسکار کرد. اصغر فرهادی فقط به عنوان یک فیلمنامه نویس یا فیلمساز درجه یک و صاحب سبک به سینمای ایران خدمت نکرد. او در دوره حضورش به عنوان کارگردان سینما، چهره های مهمی را به این عرصه آورد و استعدادهای بازیگر ان مختلفی را نمایان کرد. اصغر فرهادی در جشنواره فیلم کن 20166 ، جایزه بهترین فیلم نامه جشنواره فیلم کن ، را برای نگارش فیلم نامه فیلم فروشنده دریافت کرد.

اصغر فرهادی

اصغر فرهادی بزرگ مرد سینمای ایران

با زندگی هنری اصغر فرهادی بیشتر آشنا شوید

اصغر فرهادی کارگردانی را در تلویزیون با مجموعه تلویزیونی «داستان یک شهر 1» «داستان یک شهر 2» آغاز کرد ، هم چنین فرهادی با نوشتن فیلمنامه «روزگار جوانی» در تلویزیون فعالیت کرد.

و پس از آن وارد سینما شد و فیلم های «چهارشنبه سوری» ، «شهر زیبا» ، «رقص در غبار» ، «درباره الی» ، «جدایی نادر از سیمین» و «گذشته» را کارگردانی کرد.

اصغر فرهادی با شرکت در جشنواره های مهم سینمایی جهان توانست بین سینماگران مطرح دنیا به محبوبیت برسد.

این محبوبیت اصغر فرهاد» با شرکت در جایزه اسکار و گلدن گلوب و با کسب جایزه بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی که به ندرت اتفاق می افتد ، تثبیت شد ، به طوری که پس از کسب جایزه اسکار فیلم «جدایی نادر از سیمین» با افزایش فروش در آمریکا روبه رو شد و به همین دلیل تعداد سالن های نمایش این فیلم را از 160 به 243 سالن افزایش یافت.

فیلم جدایی نادر از سیمین مورد نقد مثبت منتقدان خارجی قرار گرفت .

اصغر فرهادی

اصغر فرهادی به همراه ترانه علیدوستی و شهاب حسینی روی فرش قرمز

اصغر فرهادی با فیلم «درباره الی» هم به جشنواره های جهانی رفت و توانست «خرس نقره ای» بهترین فیلم جشنواره برلین را نصیب خود کرد.

این بار این کارگردان موفق ایران با فیلم «گذشته» توانست اذهان را به سمت خود بکشاند. فیلمی که در شصت و ششمین جشنواره بین الملل کن توانست جایزه بهترین بازیگر زن را کسب کند.

جشن تولد اصغر فرهادی و داوودنژاد در یک روز + عکس

جشن تولد اصغر فرهادی و داوودنژاد در یک روز + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
منبع : گروه فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف