نمناک سرگرمیگوناگون اصلاح موهای بدن مورچه امکان پذیر شد!+عکس
مورچه ، مورچه زیر میکروسکوپ
یکی از روش های عجیب دانشمندان برای اینکه متوجه شوند چگونه مورچه های نقره ای در گرمای صحرای آفریقا تاب می آورند، چیدن موها یا پرزهای مورچه های این ناحیه بوده است.با انجام این کار نتایج جالب و شگفت انگیزی بدست آمد.

اصلاح موهای بدن مورچه امکان پذیر شد!

دانشمندان برای این کار مورچه ها را بستند و پشت مورچه ها را اصلاح کردند. مورچه های نقره ای صحرای آفریقا در دمای 50 درجه هم به راحتی حرکت می کنند در حالی که در طول روز جانوران دیگر در جایی پناه می گیرند تا از نور خورشید و گرما در امان باشند.

 
به دلیل اینکه بدن این مورچه ها با موهای ریزی پوشیده شده، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که این موها، بدن مورچه ها را در مقابل اشعه های خورشید محافظت می کنند.
 
اما نتیجه آزمایشات همان طور که دانشمندان حدس می زدند درست بود و مورچه های اصلاح شده دمای بسیار زیادی را مجبور بودند تحمل کنند.
 
این موهای ریز ویژگی بسیار مهمی در قلمرو جانوران است که زندگی را برای آن ها سهل می کند. البته این کار اصلاح مورچه ها، حدود یک ساعت برای هر یک مورچه به طول انجامید.
 
بدن مورچه
 
موهای بدن مورچه زیر میکروسکوپ
 
موهای بدن مورچه

اصلاح موهای بدن مورچه امکان پذیر شد!+عکس

اصلاح موهای بدن مورچه امکان پذیر شد!+عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف