نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد اصول و فواید “استحمام زن باردار”
استحمام زن باردار ، نکات بهداشتی دوران بارداری
“استحمام زن باردار” خاصیت آرامبخشی برای جنین دارد. خستگی زن باردا را کاهش می دهد و دردهای دوران بارداری را کاهش می دهد. برای یک استحمام صحیح در دوران بارداری اصول استحمام حاملگی را بدانید.

فواید و نکات مهم استحمام زن باردار

حمام کردن برای زن باردار و جنینش مفید است اما به شرط اینکه اعتدال را رعایت کند. حمام برای روحیه زنان باردار بسیار مؤثر است ولی زنان باردار به این نکته توجه کنند که نباید به حمام عادت کنند.

 ــ حمام فواید زیادی برای زنان باردار دارد. حمام لذتبخش است و به رفع خستگی مادر کمک می کند، همچنین دردها را تسکین می دهد و آرامبخش است.

 ــ حمام برای زنان باردار خواب آور است. حرکات شدید جنین در رحم مادر را آرام می سازد. حمام به پاک سازی بدن باردار از فضولات کمک می کند.

زن باردار

اصول حمام کردن زن باردار و فواید استحمام زن باردار برای جنین

اصول استحمام زن باردار

-زنان باردار بدانند مدت زمان حمام خود را کاهش دهند و هوای داخل حمام زیاد گرم نباشد بلکه هوای مطبوعی باشد.

 ــ درجه آب در گرمی و سردی باید معتدل باشد و حمام کردن با آب بسیار گرم می تواند در روند بارداری اختلال ایجاد کند. اگر کسی مدام با آب گرم حمام کند, احتمال سقط افزایش پیدا می کند.

 ــ در ماه های اول بارداری حمام زیاد برای زنان باردار مخصوصاً زنانی که ضعیف هستند, مفید نیست، البته دوش گرفتن ساده اشکالی ندارد.

 ــ در حمام بهتر است که زنان باردار روی صندلی بنشینند چرا که به آرامش جنین خود کمک می کنند و از بروز ضعف جلوگیری خواهد شد.

 ــ حمام سنگین برای زنان باردار مضر است.ــ

 حمام در ماه های آخر می تواند به زایمان مطلوب کمک کند.

 تدابیر بعد از بیرون آمدن زنان باردار از حمام

 ــ بهتر است که زنان باردار بعد از حمام آب سرد نخورند و در معرض هوای سرد قرار نگیرند چرا که مصرف آب سرد رحم را ضعیف کرده و ممکن است مشکلاتی را بروز دهد.

 ــ زنان امروز مانند زنان گذشته قوی بنیه نیستند، به همین دلیل باید در دوران بارداری خیلی مراقب خود باشند چرا که عدم رعایت تدابیر بارداری می تواند مشکل آفرین باشد.

استحمام زن باردار ، شیوه صحیح استحمام زن باردار

اصول و فواید “استحمام زن باردار”
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 20
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 20 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف