نمناک اخبارجامعه جزئیات تجمع اعتراضی مردم به برنامه فیتیله در تبریز
اعتراض به فیتیله ، برنامه فیتیله
مردم تبریز در اعتراض به برنامه فیتیله ساعت 16 امروز تجمع کردند که فرماندار تبریز جزئیات اعتراض به فیتیله در این شهرستان را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : 18 آبان 1394
بازدید : 6,976 نفر

اعتراض به فیتیله در تبریز

رحیم شهرتی فر با اشاره به اینکه تمام آذری زبانان از پخش جمعه گذشته 'فیتیله' ناراحت هستند، افزود:اعتراض به موقع مردم و مسئولان استان به پخش این برنامه و اقدام به موقع سازمان صدا و سیما در برخورد با خاطیان، عذرخواهی مقام های ارشد این سازمان از مردم و وعده عدم تکرار این گونه اتفاقات در آینده و رسیدگی قاطع و ریشه یابی کامل موضوع، موجب شد مردم فهیم و آگاه تبریز، رسیدگی به این مساله را به مقام های مسئول بسپارند.
وی اظهار داشت:با این وجود عده ای از جوانان که با پخش برنامه تلویزیونی موهن 'فیتیله'، احساسات شان جریحه دار شده بود، به عنوان اعتراض در ساعت 16 بعد از ظهر امروز در تبریز تجمع کردند و پلیس و برادران نیروی انتظامی با توجه به وظیفه ذاتی خود مبنی بر ممانعت از برگزاری تجمع های غیرقانونی و فاقد مجوز و برای حفظ امنیت و آرامش شهر و جان و مال مردم، درخواست متفرق شدن تجمع کنندگان را کردند.
فرماندار تبریز اضافه کرد:چون تعداد تجمع کنندگان محدود و کم بود و از طرفی مردم با فرهنگ تبریز با هوشیاری و آگاهی از همراهی معترضان خودداری کردند، تجمع که به صورت محدود منجر به بروز تنش جزئی شده بود، به سرعت به پایان رسید.
شهرتی فرد ادامه داد:در این تجمع دو نفر از رهگذران بر اثر اصابت سنگ از ناحیه سر زخمی شدند.
وی از خویشتنداری نیروهای انتظامی و موفقیت آنان در مدیریت تجمع تبریز و همکاری مردم فهیم این کلان شهر با پلیس و عدم همراهی با اقدامات غیرقانونی تقدیر و تشکر کرد.
در بخشی از اجرای جمعه گذشته برنامه تلویزیونی 'فیتیله' صحنه ناشایستی به نمایش درآمد که موجب شد در شبکه های اجتماعی بازتاب وسیعی داشته باشد و از آن به عنوان مصداق توهین به قومیت های کشور یاد شود.
روابط عمومی سازمان صدا و سیما نیز پس از این موضوع اعلام کرد پخش برنامه 'فیتیله' از شبکه دو سیما به دلیل توهین به آذری زبان ها فعلا متوقف است و با عوامل خاطی آن برخورد می شود.

اعتراض به فیتیله ، تجمع مردم تبریز در اعتراض به برنامه فیتیله

جزئیات تجمع اعتراضی مردم به برنامه فیتیله در تبریز
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 30
برگرفته از ایرنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 15 15
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف