نمناک اخبارجامعه اعترافات تلخ اسیدپاشی جنوب تهران
اسیدپاشی ، اسیدپاشی در تهران
متهمی که برای انتقامگیری اقدام به اسید پاشی کرده بود این اتفاق را جور دیگر و تلخ تر از چیزی که در فکرش بود پیش برد.
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1396

متهم اسیدپاش:قصدم تخریب خودرو بود نه اسیدپاشی

«نمی خواستم زنان و کودکان بی گناه را قربانی اسیدپاشی کنم، فقط می خواستم خودروی پارک شده مردی را که با او دعوا کرده بودم، با اسید تخریب کنم و خیلی پشیمانم.» این بخشی از اعتراف مردی میانسالی است که در بوستان فداییان اسلام به قصد انتقامگیری هفت کودک و هفت زن را قربانی اسیدپاشی کرد.

فرشید 43 ساله متهم است به اسیدپاشی. او بامداد پنجشنبه در جریان دعوا و درگیری با خانواده ای که درحال بازی والیبال در بوستان فداییان اسلام بودند، مصدوم شد. او بعد از این دعوا به قصد انتقامگیری به بوستان بازگشته و درحالی که ظرف اسیدی به دست داشته آن را روی خودرویی پرت کرده است. همین باعث شده اسید موجود در ظرف به اطراف پرت شود و به سوختگی هفت کودک و هفت زن منجر شود. او که پس از این اسیدپاشی گریخته بود که ساعاتی بعد بازداشت شد. او دیروز با انتقال به دادسرای جنایی تهران مورد تحقیق قرار گرفت و به قاضی پرونده گفت:آن روز به بوستان فداییان اسلام رفته بودم که با چند نفری دعوایم شد و به قصد انتقامگیری از آنها به این کار دست زدم. نمی خواستم زنان و کودکان بی گناه را قربانی اسیدپاشی کنم، فقط می خواستم خودروی پارک شده مردی را که با او دعوا کرده بودم، با اسید تخریب کنم. باورم نمی شد اشتباهی که کردم باعث شده به افرادی آسیب وارد شود. خیلی پشیمانم و از مصدومیت آنها که اشتباهی رویشان اسید پاشیدم، خیلی ناراحتم.

اسیدپاشی

 

این مرد به اتهام اسید پاشی تفهیم اتهام شده و برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران اداره پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

فرشید 43 ساله متاهل است و دو دختر دارد. بشدت ناراحت بود و بسختی سرش را بالا می گرفت. خیلی پشیمان بود، باورش نمی شد در یک لحظه عصبانیت دست به چنین اقدامی زده و این چنین خود را به دردسر انداخته است. باورش نمی شد دست به اسیدپاشی زده و به هفت کودک و هفت زن آسیب رسانده است و اکنون مجازات سختی در انتظارش باشد.

سابقه کیفری داری؟

من فقط یک مرتبه سابقه دارم؛ آن هم به دلیل اختلاف مالی و بدهی بود که محکوم شدم.

از کار و زندگی ات بگو؟

من متاهل هستم و دو دختر مدرسه ای دارم و تا سوم راهنمایی درس خواندم. سال هاست با موتوری که دارم مسافر جابه جا کرده و از این راه زندگی چهاره نفره ام را تامین می کنم.

چرا آن شب به بوستان ـ محل حادثه ـ رفته بودی؟

آن شب من مسافری را به محله افسریه بردم. بعد از رساندن وی به سمت خانه ام که حوالی بوستان فداییان اسلام بود، رفتم. تصمیم گرفتم دقایقی در بوستان بمانم، کمی آب از آبخوری آنجا بخورم و بعد به خانه ام بازگردم. همان موقع بود که کنار موتورم ایستاده بودم که ماموری سمتم آمد. با مشکوک شدن به من، مدارک شناسایی خودم و موتورم را خواست که هیچ مدرکی همراه نداشتم.

بعد چه شد؟

موتورم توقیف شد تا مدارک را بیاورم. منتظر ماندم آن مامور بازگردد و با او حرف بزنم تا شاید موتورم را پس دهد و به خانه بروم. در همین موقع متوجه یک خانواده و افراد دیگری شدم که تعداد آنها به 20 نفر می رسید. آنها در بخش کوچکی از زمین بوستان والیبال بازی می کردند. جمعیت آنها زیاد بود. نمی دانم چطور شد با دیدن این همه جمعیت در آن زمین کوچک خنده ام گرفت و به متلک به آنها گفتم این تعداد شما برای بازی کم است، دو نفر دیگر اضافه کنید. فکر نمی کردم همین متلک بی مورد من باعث دعوا شود.

همان موقع اسید پاشیدی؟

نه. آن موقع مردی ازمیان جمعیتی که والیبال بازی می کردند، درحالی که با شنیدن متلک من ناراحت و عصبانی شده بود، به سمتم آمد و ضربه ای به صورتم زد که باعث شد ابرویم زخمی شود. بعد دعوا شد و با میانجیگری افراد دیگر ماجرا خاتمه یافت.

بعد چه کردی؟

به پلیس زنگ زدم، اما چون دعوا پایان گرفته بود، منتظر نشدم ماموران بیایند و به سمت خانه ام رفتم. خیلی از این کار آن مرد عصبانی بودم. نتوانستم خشم خود را کنترل کنم. تصمیم گرفتم به قصد انتقامگیری دوباره به بوستان بروم .

اسید را از کجا آوردی؟

اسید نبود. مایع لوله بازکن بود. از داخل خانه مان آن را برداشتم و سراسیمه بی آن که حرفی به خانواده ام بزنم، بیرون رفتم. در طول راه فقط به این فکر می کردم اسید را روی خودروی آن مرد بپاشم و از او انتقام بگیرم .

چطور اسید را پاشیدی؟

زمانی که به بوستان بازگشتم افرادی در آنجا بودند، اما چون هوا تاریک بود، من توجهی به افراد نکردم و به سمت خودروی پژو 405 پارک شده در همان محل دعوا رفتم. به گمان این که این خودرو متعلق به همان مردی است که با من دعوا کرده است، در ظرف را باز کردم و محکم به سمت خودرو انداختم. سراسیمه هم فرار کردم.

می دانستی در این حادثه 14 نفر مصدوم شدند؟

اصلا خبر نداشتم به کسی آسیبی وارد شده است. گمان کردم فقط خودرو آسیب دیده است. ترسیدم او به پلیس خبر دهد که به خانه نرفتم و در کوچه ها سرگردان بودم. یک ساعت بعد از حادثه فردی غریبه که نمی دانم چه کسی بود، با تلفن همراهم تماس گرفت و به من گفت اسیدپاشی ای که انجام داده ام باعث شده افرادی مصدوم شوند. حتی تعدادی کودک دچار سوختگی شده اند. با شنیدن این حرف ها خیلی شوکه شدم. خودم دو دختر داشتم و می دانستم حالا با این اتفاقی که افتاده خانواده هایشان چه درد و سختی را تحمل می کنند. من فقط می خواستم به خودروی پارک شده آسیب بزنم، نمی خواستم به کسی آسیبی وارد شود.

پشیمانی؟

خیلی. باورم نمی شود یک لحظه عصبانیتم باعث شد چنین اقدام تلخی را انجام دهم. ای کاش منتظر پلیس می ماندم تا با آمدن ماموران آنها به موضوع دعوا رسیدگی کنند، نه این که با یک تصمیم اشتباه این چنین به دیگران آسیب بزنم.

خانواده ات از ماجرا باخبر شده اند؟

بعد از بازداشت من متوجه شده اند. باورشان نمی شود من آن 14 نفر را مصدوم کرده ام.

می دانی چه مجازاتی در انتظارت است؟

حتما مجازات سختی در انتظارم است. من به دیگران آسیب رساندم و امنیت جامعه را با اشتباهی که انجام دادم، به خطر انداختم. خیلی پشیمانم. امیدوارم حال مصدومان زودتر خوب شود.

اعترافات تلخ اسیدپاشی جنوب تهران

اعترافات تلخ اسیدپاشی جنوب تهران
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 10
برگرفته از جام نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 10 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف