نمناک اخبارجامعه جزئیات اعدام 3 ایرانی در عربستان
اعدام ایرانی در عربستان ، ماجرای اعدام ایرانی در عربستان
معاون پارلمانی وزیر امور خارجه با اشاره به جزئیات اعدام سه تبعه ایرانی از سوی دولت عربستان گفت: در عربستان مانع گرفتن وکیل برای سه تبعه ایرانی شدند.
تاریخ انتشار : 18 آبان 1394

جزئیات اعدام ایرانی در عربستان 

حسن قشقاوی معاون پارلمانی وزیر امور خارجه در حاشیه نشست مشترک استانداران و رؤسای نمایندگی های خارج از کشور جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران درباره اعدام سه تبعه ایرانی در عربستان گفت:سال 90 عربستان مدعی شده بود که یک شناور را با 500 کیلو مواد مخدر ضبط کرده است که پنج ایرانی به تبع آن هم در این شناور بازداشت شدند، دو ایرانی در همان مقطع تبرئه و به کشور بازگردانده شدند ولی برای سه نفر دیگر حکم اعدام صادر شده بود.

وی افزود:البته ما هم زندانی در معرض اعدام در کشور خود داریم و ایرانیان در معرض اعدام نیز در سایر کشورها وجود دارد که اعدام یک تبعه می تواند آثار منفی بر روابط دو کشور داشته باشد.

قشقاوی تصریح کرد:البته عربستانی ها نگفتند که می خواهیم آنها را اعدام کنیم و ما نیز با احضار کاردار عربستان مراتب اعتراض خود را اعلام کردیم.

وی خاطرنشان کرد:در سال 90 سفیر وقت کشورمان در عربستان با وزیر وقت کشور عربستان دیدار کرد رایزنی های لازم را انجام داد و تلاش شد برای این سه ایرانی وکیل گرفته شود اما عربستان مانع این کار شد.

اعدام ایرانی در عربستان ، جزئیات گردن زدن 3 ایرانی در عربستان

جزئیات اعدام 3 ایرانی در عربستان
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از تسنیم-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف