نمناک اخبارجامعه دیوان عالی حکم اعدام بابک زنجانی را تایید کرد
اعدام بابک زنجانی ، پرونده بابک زنجانی
دی ماه سال 93 بود که سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود با خبرنگاران از صدور قرار مجرمیت بابک زنجانی خبر داد و حکم اعدام بابک زنجانی برای بررسی به دیوان عالی کشور ارسال شد.
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395

اعدام بابک زنجانی در دیوان عالی کشور تایید شد

 حکم اعدام بابک زنجانی که برای بررسی به دیوان عالی کشور ارسال شده بود تایید شد.دکتر غلامرضا انصاری معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشوراز تایید حکم اعدام بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی در دیوان عالی خبر داد. 

وی تصریح کرد:حکم اعدام مهدی شمس و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم پرونده فساد نفتی نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد.
 
 دی ماه سال 93 بود که سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود با خبرنگاران از صدور قرار مجرمیت بابک زنجانی خبر داد و گفت:قرار مجرمیت بابک زنجانی 2000 صفحه است و باید هر صفحه مطالعه شود و زمان می برد تا تائید شود و پرونده بسیار سنگین و شامل 209 جلد است که با ملزومات آن هر جلد 200 صفحه دارد.

 بررسی پرونده بابک زنجانی ادامه داشت تا اینکه 11 مهر ماه سال گذشته جلسات محاکمه بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده فساد نفتی بر اساس کیفرخواست 237 ای به صورت علنی و به ریاست  قاضی صلواتی آغاز شد و دادگاه در بیست و شش جلسه و با حضور خبرنگاران به اتهامات این سه نفر رسیدگی کرد.

در نهایت 16 اسفند ماه سال گذشته حکم این پرونده صادر و بابک زنجانی متهم ردیف اول، مهدی شمس متهم ردیف دوم و حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی به اعدام ، رد مال و  جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم شدند. 

 این حکم 16 فروردین ماه امسال در 318 صفحه به رسول کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی ابلاغ و یادداشت برداری از آن آغاز شد. 

در نهایت این پرونده 20 اردیبهشت به دیوان عالی رفت و اکنون در این مرجع قضایی در حال رسیدگی است.

 

دیوان عالی حکم اعدام بابک زنجانی را تایید کرد

دیوان عالی حکم اعدام بابک زنجانی را تایید کرد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
برگرفته از میزان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف