نمناک اخبارسیاست اعدام یک شاعر و پسرش توسط داعش + عکس
داعش ، اعدام
گروه تروریستی داعش یک شاعر سوریه ای را به همراه فرزندش در شهر دیر الزور واقع در شمال شرق این کشور به اتهام ارتداد اعدام کرد.
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1394
بازدید : 4,815 نفر

اعدام شاعر سوری توسط داعش

گروه تروریستی تکفیری داعش، «محمد بشیر العانی» شاعر سوری و «ایاس» پسرش را به ارتداد متهم و آنان را در استان دیرالزور سوریه اعدام کرد.

شاعر سوری و پسرش

روزنامه لبنانی السفیر به نقل از سایت های خبری سوریه، نوشت:گروه تروریستی تکفیر داعش، اجرای اعدام این شاعر سوری و پسرش را روز گذشته به بستگانش اعلام کرد.
استان دیرالزور در شرق سوریه و در کنار رود فرات واقع و داعش بخش بزرگی از آن را اشغال کرده است.

شبکه اخبار محلی «ناطق» این خبر را تایید و اتهام ارتداد را علت صدور حکم اعدام این شاعر و پسرش اعلام کرده است.

سیریا نیوز هم نوشت:عناصر داعش اوایل سال جاری میلادی این شاعر را به همراه پسرش در منزلشان واقع در مرکز استان دیرالزور بازداشت و آنها را به نقطه نامعلومی منتقل کرده بودند.
محمد بشیر العانی متولد 1960 میلادی یکی از برجسته ترین شعرای استان دیرالزور و عضو اتحادیه نویسندگان عرب و عضو انجمن شعر است.

 

شاعر سوری

وی که لیسانس خود را در رشته مهندسی کشاورزی اخذ کرده، سه دیوان شعر از خود به یادگار گذاشته است.

اولین دیوان وی به نام «رماد السیره» در سال 1993 به چاپ رسیده ، دیوان بعدی او به نام «ورده الفیحه» در سال 1994 توسط انتشارات علاءالدین در دمشق چاپ شده و دیوان سوم وی به نام «حوذی الجهات» در همان سال توسط انتشارات دارالمجد منتشر شده است.

اعدام یک شاعر و پسرش توسط داعش + عکس

اعدام یک شاعر و پسرش توسط داعش + عکس
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 8
برگرفته از ایرنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 6 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف