نمناک اخبارحوادث اعدام عاملان شهادت 2 مامور پلیس + عکس
اعدام ، مامور پلیس
عاملان شهادت دو مامور پلیس تهران دیروز در حالی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند که چهار اعدامی دیگر، از اولیای دم مهلت گرفتند.
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1395

اعدام عاملان شهادت مامور پلیس

نخستین اعدامی مردی به نام ناصر بود که سال 90 برای فراری دادن همدست بازداشت شده خود، به کمک دو مجرم دیگر یکی از ماموران پلیس را به شهادت رساند.

ناصر با حمله به خودروی حمل متهمان، استوار رجب پور را که می خواست مانع از فرار مرد زندانی شود بشدت مصدوم کرده و منجر به شهادت این افسر پلیس شد.

ماموران در تحقیقات خود دریافتند عامل اصلی این جنایت، یک سارق سابقه دار به نام ناصر معروف به «سوزوکی» است. این مرد به اتهام آزار و اذیت کودکان و سرقت مسلحانه چندین بار بازداشت شده بود. در ادامه جست وجوهای پلیسی ماموران توانستند ناصر و همدستش را در جریان عملیات های جداگانه بازداشت کنند.

متهمان بعد از بازسازی صحنه فراری دادن همدست خود و شهادت افسر آگاهی روانه زندان شده و مدتی بعد در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

ناصر نیز در تحقیقات قضایی به جرم خود اعتراف کرد. عامل شهادت این مامور آگاهی با توجه به درخواست اولیای دم، به قصاص محکوم شد که حکم صادره در دیوان عالی کشور تائید و برای اجرا به واحد اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد.

با گذشت پنج سال از این حادثه، عامل شهادت افسر آگاهی دیروز در زندان رجایی شهر کرج به دار مجازات آویخته شد.

پلیس شهید

دومین اعدامی نیز مردی به نام یوسف بود که به اتهام شهادت مامور یگان امداد پلیس تهران بازداشت و به قصاص محکوم شده بود که حکم وی نیز دیروز در زندان رجایی شهر به اجرا درآمد.

هشتم آذر سال 89 ، دو مامور یگان امداد تهران در خیابان 45 متری زرند در جنوب غرب تهران به یک دستگاه خودروی بلیزر با دو سرنشین مشکوک شدند و با متوقف کردن آن، یکی از مظنونان را دستگیر کردند اما نفر دوم پا به فرار گذاشت.

پلیس شهید

ماموران با منتقل کردن متهم بازداشت شده به خودروی یگان امداد از طریق بی سیم درخواست نیروی کمکی کردند. لحظاتی بعد همدستان متهم در تماس با تلفن همراه او با ماموران صحبت کردند و پیشنهاد رشوه دادند، ولی با مخالفت آنها مواجه شدند. در ادامه چهار همدست متهم سوار بر یک بلیزر دیگر و یک وانت شورلت به سمت دو مامور حمله کرده و آنها را زیر گرفتند، مهاجمان سپس با خلع سلاح ماموران همدست خود را آزاد کردند و با رها کردن بلیزرها سوار بر وانت شورلت به سمت میدان فتح فراری شدند. در ادامه ماموران متوجه شدند متهمان فراری خودروی پژو یی را دزدیده اند. در جست وجوهای پلیسی، این خودرو که بدون سرنشین رها شده بود، کشف شد. در بررسی از این خودرو اثر انگشتی به دست آمد که متعلق به یک دزد حرفه ای به نام یوسف بود.

او و همدستان فراری اش در مخفیگاه هایشان شناسایی و بازداشت شدند. این در حالی بود که ماموران باخبر شدند یکی از دو پلیس مصدوم به نام گروهبان یکم ابوالفضل رستم زاده به شهادت رسیده است.

عامل شهادت این مامور جوان اعتراف کرده بود که با همدستانش در سرقت کارگاه ها و مغازه های حاشیه شهر فعالیت داشته است. متهمان مدتی بعد در دادگاه محاکمه و به حبس محکوم شدند. عامل شهادت مامور پلیس نیز به قصاص محکوم و سرانجام بعد از شش سال به دار مجازات آویخته شد.

قاتلین

قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران به جام جم گفت:این دو زندانی باعث شهادت دو مامور پلیس شده بودند و در زندان به سر می بردند که به دار مجازات آویخته شدند.

معاون دادستان تهران ادامه داد:چهار زندانی دیگر هم که به اتهام جنایت های جداگانه ای بازداشت و در دادگاه کیفری محاکمه و به قصاص محکوم شده بودند نیز پای چوبه دار رفتند. این در حالی است که واحد صلح و سازش اجرای احکام دادسرای جنایی تهران، با خانواده مقتولان برای کسب رضایت آنها جلسه هایی برگزار کردند.

وی افزود:تلاش هیات صلح و سازش اجرای احکام دادسرای جنایی تهران برای جلب رضایت از خانواده چهار اولیای دم تا دیروز ادامه داشت تا این که این تلاش ها به ثمر نشست و این چهار محکوم توانستند برای جلب رضای اولیای دم مهلت بگیرند و به زندان بازگشتند.

اعدام عاملان شهادت 2 مامور پلیس + عکس

اعدام عاملان شهادت 2 مامور پلیس + عکس
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12
برگرفته از جام جم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 9 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف