نمناک اخبارحوادث اعدام قاتلان بی رحم دختر 12 ساله بنابی
اعدام ، قاتل
حکم قصاص 3 جنایتکارکه برای اخاذی 6 میلیارد تومانی دختر 12 ساله یک تاجرآهن را ربوده و به قتل رسانده بودند، تأیید و سحرگاه امروز در ملاء عام اعدام شدند.
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1393
بازدید : 27,538 نفر

صبح امروز حکم قصاص قاتلان دختر بچه 12 ساله بنابی که برای گروگان گیری مبلغ 6 میلیارد را درخواست کرده بودند پس از تائید قضات دیوان عالی کشور اجرا شد.

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بناب در حاشیه مراسم اجرای حکم اعدام این سه جنایتکار در گفت و گو با خبرنگاران به تشریح مراحل ارتکاب جرم پرداخت و اظهار داشت:ظهر یکشنبه ششم مهرماه امسال دختربچه 12 ساله ای به نام سیده زهرا بدیهی در بازگشت از مدرسه و پس از پیاده شدن از سرویس مدرسه مورد ربایش توسط این 3 جنایتکار قرار می گیرد و متعاقباً برای آزادی دختر بچه از پدر وی درخواست 1.5 میلیون یورو برابر 6 میلیارد تومان می کنند.

سعید قاسمی وند افزود:اما آدم رباها دو روز بعد از گروگانگیری از ترس دستگیری، دختر بچه را به قتل رسانده و جسد وی را در حیاط خانه یکی از متهمان مدفون می کنند.

وی خاطرنشان کرد:با گذشت 5 روز از ماجرای گروگانگیری و در حالی که جوی از وحشت شهر بناب را در برگرفته بود، در سایه الطاف الهی و با تلاش شبانه روزی، کارآگاهان توانستند آدم ربایان را شناسایی و آنها را دستگیر کنند که در همان بازجویی های اولیه آدم ربایان اعتراف کردند که گروگان خردسال خود را به قتل رسانده اند و متهمین به مشارکت در آدم ربایی و قتل اقرار کردند.

اعدام قاتلان دختربچه بنابی

این مقام قضایی دادگستری شهرستان بناب ادامه داد:در ادامه تحقیقات محل دفن جسد کودک که در منزل متهم ردیف اول دفن شده بود، شناسایی و جسد وی برای کالبد شکافی و ارائه به پزشکی قانونی بیرون کشیده شد.

قاسمی وند تصریح کرد:پس از انجام تحقیقات تکمیلی و بازجویی های به عمل آمده توسط بازپرس مربوطه، پرونده هر سه متهم به اتهام مشارکت در قتل به دادگاه کیفری استان آذربایجان شرقی فرستاده شد که این دادگاه هر سه متهم را به قصاص نفس محکوم کرد.

وی اظهار کرد:متهمان 15 آبان ماه امسال پای میز محاکمه قرار گرفتند و هرچند قصد داشتند جنایت را انکار کنند و هر یک دیگری را مقصر جلوه دهد، اما در نهایت قضات دادگاه رأی به قصاص هر سه نفر آنها دادند.

دادستان عمومی و انقلاب بناب اظهار کرد:پس از آن حکم صادره در اختیار دیوان عالی کشور قرار گرفت و قضات شعبه 41 دیوان پس از بررسی های نهایی این حکم را تأیید کردند.

قاسمی وند همچنین با اشاره به اینکه در استان و دیوان عالی کشور به این پرونده به عنوان پرونده و موضوع ملی نگاه کردند؛ گفت:جا دارد از مسئولین قضایی استان علی الخصوص رئیس محترم دادگستری آذربایجان شرقی و قضات دیوان عالی کشور که بدون تعیین وقت و خارج از نوبت به پرونده رسیدگی و رأی لازم را صادر کردند، تقدیر و تشکر به عمل آید. وی از ریاست محترم قوه قضائیه کشور نیز به خاطر مطالعه و تأیید این حکم ظرف 48 ساعت تقدیر و تشکر کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بناب در ادامه این گفت وگوی خبری از تمام مسئولان و دست اندرکاران این پرونده از جمله ریاست دادگستری بناب، اعضای شورای تأمین شهرستان، عوامل نیروی انتظامی، بازپرس پرونده، نیروهای امنیتی، قضات کیفری استان، قضات دیوان عالی کشور و مدیرکل دادگستری استان که در به نتیجه رسیدن این پرونده نهایت سعی و تلاش خود را به کار بردند، تقدیر و تشکر کرد.

قاسمی وند با بیان اینکه باید با علل جرایم مبارزه کرد تا معلول ها به وجود نیایند؛ خاطرنشان کرد:تشکیلات قضایی آرزو دارد هیچ جرم و جنایتی در کشور اتفاق نیفتد و تمام مردم در کانون گرم خانواده به زندگی خود مشغول باشند. حکم متهمان در حضور اولیاء دم و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم بناب قرائت و اجرا شد. همچنین مردم حاضر در مراسم اجرای حکم این 3 نفر در گفت وگویی با خبرنگار ما از عوامل نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی شهرستان و استان و همچنین دادستان شهرستان بناب و دستگاه قضایی به خاطر دستگیری متهمین و تشکیل پرونده و اجرای حکم در سریع ترین زمان ممکن تقدیر و تشکر کردند.

اعدام قاتلان بی رحم دختر 12 ساله بنابی

اعدام قاتلان بی رحم دختر 12 ساله بنابی
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 216
برگرفته از فارس-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 201 15
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف