نمناک اخبارجامعه زمان اعدام قاتل ستایش قریشی اعلام شد
اعدام قاتل ستایش ، پرونده قاتل ستایش قریشی
زمان اعدام قاتل ستایش مشخص شد،رئیس دادگستری استان تهران با بیان اینکه پرونده قاتل ستایش برای اجرای حکم تعیین وقت شده است زمان اجرا را اواخر مهر ماه اعلام کرد.
تاریخ انتشار : 18 مهر 1396

زمان اجرای حکم اعدام قاتل ستایش قریشی

در خصوص آخرین وضعیت پرونده قاتل ستایش قریشی گفت:با توجه به انجام استیذان پرونده برای اجرای حکم ارسال شد.

وی افزود:در حال حاضر پرونده در مرحله اجرای حکم تعیین وقت شده است.

رئیس دادگستری استان تهران در خصوص زمان اجرای حکم گفت:اواخر مهر حکم صادره برای قاتل ستایش قریشی اجرا می شود.

ادعای جدید قاتل ستایش قریشی تاثیری در مجازات ندارد

عسگرقاسمی اقباش، وکیل خانواده ستایش قریشی در خصوص ادعای جدید قاتل ستایش قریشی مبنی بر اینکه در ارتکاب جرم همدست داشته است، گفت:ادعای وی تاثیری در مجازاتش ندارد.

اعدام قاتل ستایش

اعدام امیر حسین قاتل ستایش قریشس

وی افزود:بر فرض هم که این ادعا صحت داشته باشد، همدست وی دستگیر شده و جداگانه محاکمه می شود.

 23 فروردین سال گذشته بود که گزارشی مبنی بر وقوع قتل یک دختربچه 6ساله افغانستانی در روستای خیرآباد ورامین تحویل مراجع قضایی شد. گزارش حاکی از آن بود که ستایش قریشی که به گفته پدر او 22 فروردین برای خرید بستنی از منزل خارج شده، دیگر به خانه بازنگشته است.

در تحقیقات اولیه مشخص شد که پسر 17ساله همسایه که دچار وسوسه شیطانی شده بود، او را ربوده و پس از تجاوز به قتل رسانده بود.

با اعلام این گزارش، دادستانی ورامین بر رسیدگی ویژه و خارج از نوبت پرونده تأکید کرد و رسیدگی به این پرونده به طور ویژه و خارج از نوبت در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت تا اینکه پس از صدور قرارمجرمیت و کیفرخواست، شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران، قاتل ستایش را بابت ارتکاب قتل به قصاص، تجاوز به عنف به اعدام و بابت جنایت بر میت به دیه محکوم کرد و این حکم در شعبه 32 دیوان عالی کشور تأیید شد.

قاتل ستایش هم اکنون در کانون اصلاح و تربیت استان تهران به سر می برد و چندی پیش نیز وکیل وی از بستری شدن موکلش در بیمارستان اعصاب و روان خبر داد.

پزشکی قانونی پیشتر سلامت روان قاتل ستایش را تأیید کرده بود.

10 بهمن سال 95، حکم قاتل ستایش برای اجرا به واحد اجرای احکام دادسرای ورامین ارجاع شد اما فعلاً منتظر تعیین تکلیف دادگاه در خصوص ارش البکاره و مهرالمثل است.

دادستان ورامین پیشتر درباره این پرونده گفته بود:آن طور که خانواده مقتول گفته اند، برای اینکه مجبور نشوند تفاضل دیه ناشی از اجرای قصاص را بپردازند، یحتمل قصاص را معلق و بحث اعدام را پیش بکشند. البته در حال حاضر نمی توان نظر قطعی داد زیرا امکان دارد تا روز اجرای حکم، تصمیم شان تغییر کند و قصاص را اجرا کنند.

مرادطلب تأکید کرده برای اینکه سوءتفاهمی پیش نیاید، دستگاه قضایی هیچ ورودی به موضوع اخذ گذشت نداشته است و فقط آنچه را حکم صادر شده و تصمیم اولیاء دم است اجرا می کند.

اولیای دم ستایش از دادگاه تقاضای تعیین ارش البکاره و مهرالمثل کرده بودند که دادگاه موضوع را به کارشناس ارجاع داد. کارشناس اولیه این پرونده، 40 میلیون تومان به عنوان ارش البکاره و 40 میلیون تومان هم به عنوان مهر المثل تعیین کرد.

با اعتراض اولیای دم ستایش به کارشناسی اولیه، موضوع به هیئت سه نفره کارشناسی ارجاع شد و نهایتاً این هیئت، 60 میلیون تومان به عنوان ارش البکاره و 60 میلیون تومان نیز به عنوان مهرالمثل تعیین کرد.

زمان اعدام قاتل ستایش قریشی اعلام شد

زمان اعدام قاتل ستایش قریشی اعلام شد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 16
برگرفته از خبرگزاری مهر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 12 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف