نمناک اخبارسیاست اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند
اعضای جدید مجمع ، جانشین رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام
رهبر معظم انقلاب اسلامی اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره 5 ساله منصوب کردند.
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1396

اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج ساله منصوب کردند.

جانشین رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

خداوند علیم و قدیر را سپاس می گویم که با کمک و هدایت خود، مجمع تشخیص مصلحت را بر ادای وظائف خطیر آن موفق فرمود و این نهاد قانونی در بیش از ربع قرن توانست نقشی اثرگذار در اداره ی کشور داشته باشد. لازم می دانم از همه ی اعضاء و کارگزاران این نهاد تشکر کنم و یاد درگذشتگان این مجموعه را گرامی بدارم، مخصوصاً جناب آقای هاشمی رفسنجانی که از استوانه های سیاسی کشور بودند و سال ها مسئولیت سنگین ریاست این مجمع را برعهده داشتند، و نیز جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای طبسی و جناب آقای عسگراولادی و جناب دکتر حسن حبیبی رحمة الله علیهم.

اکنون با آغاز دوره ی جدید این نهاد، به حکم تجربه های ارزنده ی موجود، تغییراتی در ساختار و محتوا ضروری می نماید که عمدتاً عبارت است از:

- سامان بخشیدن به مجموعه ی سیاست های کلّی و بازنگری در عناوین و نیز در فرآیند تعیین و تنظیم آن.

- سامان بخشیدن به مسأله ی نظارت بر اجرای سیاست ها.

- سازوکار لازم برای ارزیابی کارآمدی و اثربخشی سیاست ها.

- ایجاد انسجام کامل در ساختار تشکیلاتی و مدیریتی و تمرکز برنامه ها بر اساس آئین نامه ی مصوّب.

- چابک سازی تشکیلات و حذف بخش های موازی و غیر ضرور.

به جز اینها تغییرات اصلاحی دیگری نیز در خلال کار و در سایه ی دقّت نظر دست اندرکاران و انعطاف پذیری تشکیلات، لازم خواهد نمود و به کار گرفته خواهد شد انشاءالله.

با عنایت به آنچه گفته شد آیت الله آقای حاج سیّدمحمود هاشمی شاهرودی را به ریاست و جناب آقای دکتر محسن رضائی را به دبیری مجمع تشخیص مصلحت و اشخاص حقوقی و حقیقی نامبرده در زیر را به عضویت آن در دوره ی پنج ساله ی جدید منصوب می کنم:

اشخاص حقوقی:

الف) رؤسای محترم سه قوه

ب) فقهای معزّز شورای نگهبان

ج) رئیس ستاد کل نیروهای مسلّح

د) دبیر شورایعالی امنیت ملّی

ه) وزیر یا رئیس دستگاهی که موضوع مورد بحث، به آن دستگاه مربوط است

و) رئیس کمیسیون متناسب با موضوع بحث از مجلس شورای اسلامی

اشخاص حقیقی:

آیات و حجج اسلام:

آقای حاج سیّدمحمود هاشمی شاهرودی، آقای حاج شیخ احمد جنتی، آقای امینی نجف آبادی، آقای موحدی کرمانی، آقای ناطق نوری، آقای حاج شیخ حسن صانعی، آقای محسنی اژه ای، آقای مجتهد شبستری، آقای سیّدابراهیم رئیسی، آقای درّی نجف آبادی، آقای محمّدی عراقی، آقای مجید انصاری، آقای مصباحی مقدم.

و حضرات:

آقای غلامرضا آقازاده، آقای علی آقامحمّدی، آقای محمود احمدی نژاد، آقای محمّدجواد ایروانی، آقای محمّدرضا باهنر، آقای احمد توکّلی، آقای سعید جلیلی، آقای غلامعلی حدّادعادل، آقای داود دانش جعفری، آقای پرویز داودی، آقای محسن رضائی، آقای سیّدمحمد صدر، آقای محمّدحسین صفارهرندی، آقای محمّدرضا عارف، آقای محمّد فروزنده، آقای سیّدحسن فیروزآبادی، آقای محمّدباقر قالیباف، آقای حسین محمّدی، آقای حسین مظفّر، آقای سیّدمصطفی میرسلیم، آقای سیّدمحمّد میرمحمّدی، آقای سیّدمرتضی نبوی، آقای علی اکبر ولایتی، آقای صادق واعظ زاده، آقای احمد وحیدی.

حضرات آقایان را به حضور و اتقان و دقّت در تشخیص مصلحت و نیز به صلاح و سداد و انصاف دعوت میکنم و توفیق و هدایت الهی را برای خود و آنان مسألت می نمایم. نکات یاد شده در پیوست این حکم لازم است مورد توجه قرار گیرد.

سیّدعلی خامنه ای

23 مرداد 96

اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند

اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از فارس -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف