نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت اعضای عجیب بدن که شما هم دارید اما بی خبرید + تصاویر
اعضای عجیب بدن ، اعضای عجیب بدن انسان
بدن انسان سرشار از راز و رمزهایی که با وجود پیشرفت علم هنوز کاملا شناخته نشده اند به طوری که از آنها با عنوان اعضای عجیب بدن نام برده می شود .

اعضای عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند

انسان 200.000 سال است که روی زمین زندگی می کند پس جای تعجب نیست که در طول این همه سال تغییراتی در ساختار بدن او رخ داده باشد. BBC در یک مقاله جالب از اعضای عجیب بدن انسان نوشت ، ارگان های داخلی که انسان از داشتن ان بی خبر است.

9 اعضای عجیب بدن انسان

1- دم:

اعضای عجیب بدن

دم یکی از اعضای عجیب بدن انسان

قبل از اینکه متولد شویم دم داریم! تعجب نکنید چرا که این یک حقیقت است و ما قبل از متولد شدن برای چند هفته دم داریم. به گفته " مایک جنس " استخوان دنبالچه آخرین بقایای دم انسان است و جالب تری اینکه تمام پستانداران دنیا در شکم مادر دم دارند و فقط انسان است که قبل از تولد ان را از دست می دهد.

2- پلک سوم:

در گوشه چشم درست بعد از منبع اشکی یک پلک دیگر وجود دارد . عکسی که از یک زن چشم رنگی می بینید این مسئله را ثابت می کند. در چشم بسیاری از خزندگان و پرندگان و همچنین در پستانداران پلک سوم همانند غشایی شفاف است که به صورت افقی داخل چشم برای حفظ رطوبت و در انسان برای کمک به منبع اشکی آفریده شده است.

اعضای عجیب بدن

پلک سوم در انسان از اعضای عجیب بدن است

 3- دندان عقل:

بیشتر افراد زمانی متوجه وجود دندان عقل می شوند که با درد شدید در انتهای فک خود به پزشک مراجعه می کنند. اوایل بیست سالگی متوجه رشد دندان عقل می شوید که بدون هیچ علامتی در دهان شما رشد کرده است. به گفته دندانپزشکان بریتانیایی این دندان عملا بی فایده است و برای جراحی یکی از مقدم ترین ها هستند.

 4- نقطه داروین:

در حدود یک چهارم جمعیت دنیا دارای برآمدگی در لبه بالایی گوش که به عنوان نقطه داروین شناخته می شود هستند. توضیحات تکاملی در این رابطه در کتاب چارلز داروین منتشر شده است. در حیواناتی نظیر خرگوش این تکمه در انتهای گوشها قرار دارد و وظیفه فوکوس صداهای دور را روی گوش بر عهده دارد.

 5-عضلات سیخ کننده موها:

اعضای عجیب بدن

عضلات صاف کننده مو و اعضای عجیب بدن

وقتی احساساتی همچون ترس و یا سرما در بدن رخ می دهد موها به صورت صاف قرار می گیرند . انسان نیاز چندانی به این عضلات داخل پوست ندارد اما حیوانات از ان برای ترساندن مهاجم استفاده می کنند.

 6- یک بینی دیگر:

بینی دیگر

بینی دیگر در بین اعضای عجیب بدن انسان

این عضو در بدن برخی از خزندگان وجود دارد و با نام جاکوبسن در کتب علمی در مورد آن توضیحاتی ارائه شده است . این بینی برای ارسال بوها در حیوانات و تشخیص وجود دشمن یا طعمه استفاده می شود. برخی از تحقیقات وجود اثراتی از این بینی در انسان را نیز تا حدودی ثابت می کند.

7- منقبض کننده پنجه

85 درصد از مردم جهان این عضو را در بدن خود دارند که از آرنج تا پشت دست کشیده شده است و کمک می کند که پنجه به حالت منقبض شده بماند. در بسیاری از پستانداران به خصوص گربه سانان این عضو برای جمع شدن چنگال و وجود قدرت در مچ دست کاربرد دارد.

چنگ حیوان

چنگ حیوان در میان اعضای عجیب بدن انسان

  8- چنگ حیوان در دست نوزاد انسان

این عضو بدن در بچه هایی که کمتر از 5 ماه دارند وجود دارد و به واکنش کف دست بچه ها معروف است. این عضو کمک می کند که بچه ها با دست خود هر چیزی را که به آن ها بدهیم بگیرند.

9– دکمه شعبه ای واحد

دکمه شعبه واحد

دکمه شعبه واحد یکی دیگر از اعضای عجیب بدن انسان

 این عضو از بدن در یک نفر در هر 10 نفر وجود ندارد و در پشت زانو وجود دارد که مچ پا را به وسیله یک تاندون بلند به زانو متصل می کند.

اعضای عجیب بدن که شما هم دارید اما بی خبرید + تصاویر

اعضای عجیب بدن که شما هم دارید اما بی خبرید + تصاویر
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 46
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 41 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف